Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen következményekkel jár,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen következményekkel jár, ha a kötelezett nem fizet tartásdíjat. Viszont a kedvezményezett állam általi megelőlegezést kér?

Figyelt kérdés
2013. nov. 14. 18:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés az kinek? Mármint a kedvezményezettnek semmi következménnyel nem jár, a kötelezettnek annál inkább. Csak akkor lehet kérni állam által előlegezést, ha a bírósági végrehajtó kiad erről egy papírt, hogy az összeg behajthatatlan. Ha ez megvan, akkor gyámügy, ők elrendelik. A kedvezményezett havonta kapja az összeget, a kötelezettől meg alkalomadtán adók módjára behajtják. Ez annyit tesz, ha lesz munkahelye vonni fogják a fizetése 33%át vagy ha örököl az örökséget kaparintják meg vagy, ha a nevén van ingatlan vagy bármi, ráterhelik
2013. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 A kérdező kommentje:
Se munkahelye,jövedelme,se vagyona.
2013. nov. 14. 18:33
 3/95 anonim ***** válasza:
100%
majd egyszer élete során valahol valahogyan behajtják rajta, APEH ilyen ügyben "nagymájer" Mivel, hogy minden évben van adóbevallás egyszer úgyis megtalálják, olyan meg nincs, hogy soha nem dolgozik, max ha feketén teszi. Hülyeséget nem akarok mondani, de ha jól emlékszem, ha így se úgyse megy a dolog, akkor majd a gyereken hajtják be, ha munkaképessé válik. Ez akkor is így van, ha "neadjisten" az adós előbb hal meg, mint ahogy a gyerek betölti ezt a kort vagy abbahagyja az iskolát.(de ezek nagyon ritka esetek, mert olyan nincs, hogy 18 évig vki ne dolgozzon, halál esetén gázosabb) Az állam és az adós majd elrendezik egymásközt. Azonban az figyelemreméltó, hogy ha meg van előlegeztetve az összeg és az adós egyszer véletlen úgy gondolja, hogy fizet, akár csak egy hónapot is, megszakad a megelőlegezés
2013. nov. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
ugy tudom elég csak 2 hetet fizetni
2013. nov. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
0%
Az van, hogy te egy büdös nagy paraszt vagy , aki nem tudott görcsöt kötni a farkàra! Most meg a gyerekedet hagyod szarban. Azt az embert akinek vilàgon mindennél nagyobb szüksége van a szüleire! Nem gondolkoztok ti férfiak, hogy egy emberi életrõl beszélünk? Egy àrtatlan gyerekrõl aki igazàn nem tehet róla, hogy megszületett! Nem õ kérte. Tejesen mindegy hogy te akartad e vagy sem! Ha mem akarok gyereket védekezek rendesen! Nem hiszek a nõnek, ha nem ismerem! Undorító és szànalmas amit mûvelsz. Jobban jàrna a gyerek ha felkötnéd magad! Az àrvaellàtàst nem akarjàk elsumàkolni és gondolom több is mint amit te sajnàlsz a sajàt véredtõl!
2013. nov. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
100%
5-ös ajjha:).Mi van megjött a ciklusod?Ha jogászkodunk,akkor még a csövestől is behajtják a tartásdíjat!De csak fél évre visszamenőleg,ezt nézte be az én "drágaságom" is!2 évre visszamenőleg követelt egy saját magának meghatározott felemelt tartásdíjat.Iszonyú nagyot koppant,mert én fizettem becsülettel,az eredeti összeget ő meg végrehajtókkal fenyegetőzött,sz@ros havi 5 ezer miatt,úgy hogy közben tartott a sokadik per.
2013. nov. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
62%
5-ös vagyok. A volt férjem sem fizet gyerektartást. Közös megegyezéssel!!! Én jól keresek, ő pedig minimálbért. Hiába nem váltunk el (megcsalt) én nem akarom tönkretenni az életét. Ha kérném a gyerektartást éhen halna. De ebben a döntésemben az is szerepet játszik, hogy imádja a gyerekét! Amikor tud jön, viszi. A gyereknek ez sokkal többet jelent mint 5-10 ezer forint! De ha leszarná, letagadná, lehet én is szívatnám, mert nem ember az aki semmibe veszi a gyerekét, nincs ott amikor a legnagyobb szükség van rá. Tudom, hogy vannak undorító nők is, akik mindent megtesznek a pénzért, a láthatást viszont szabotálják! Ezektől meg egy az egyben elvenném a gyereket! A gyereknek szüksége van a szüleire! Nem csak a pénzre!
2013. nov. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
Hiába váltunk el! Ezt akartam írni. :)
2013. nov. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
5-ös!Jól kimentetted magad,3szor is:)!Csak nyugi ne hadarj már!Az én "drágaságom" is megcsalt,csak a tudtommal 3 szeretője volt,de ha kidobom,akkor viszi a gyereket is,hát be is következett hisz ebben a században a megcsalás nem bűn,fél évig tűrtem!!!Na de most a nyomorba kergettem,3 éves gyerek újra elhelyezési per volt."Tudom, hogy vannak undorító nők is, akik mindent megtesznek a pénzért, a láthatást viszont szabotálják"-itt írsz az ex.-emről!!!Na de ezt a kiírást ne csesszük el a mi ügyünkkel!
2013. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
90%

5 ös nem csoda hogy elvált a férjed tőled. ilyen idegbetegtől én is elválnék. a kérdező feltesz egy kértést te pedig elkezdesz anyázni.

tanulj meg viselkedni.

2013. nov. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!