Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánnyugdíj tag vagyok,...

Magánnyugdíj tag vagyok, párom a kedvezményezett. Mi történik, ha átlépek az államiba? A kedvezményezettség továbbra is él? Mert erről nem hallottam semmit. Vagy benyeli az állam?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Az eddigi megtakarításodat benyeli az állam,abból nem látsz többet egy vasat sem. (Nyugdíjat sem)

Jövőre pedig a magánnyugdíjpénztárakat is tönkreteszik,megszüntetik. (NIncs rájuk szükség,a propaganda szerint)

Semmi jelentősége annak,hogy a párod a kedvezményezett.

2010. dec. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a párod a házastársad is, akkor elméletileg a halálod után ugyanúgy megkapja majd, ha visszalépsz az államiba, mint ahogy megkapná a magánpénztártól. ELMÉLETILEG!!!

Államiban ugyanis nem követheted szemmel a pénzed, nem kapsz róla éves kimutatást, szóval ha visszamész az államiba, akkor huss, oda a pénz. Ha nem mész vissza, akkor huss, oda a pénz. :)

De szerintem érdemesebb maradni, mert a nyugdíjhoz minden kormány hozzányúl és magánpénztárnál legalább szemelőtt van a pénz.

2010. dec. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A magánban ő az örököse a teljes összegnek, megkapja és kész, mintha te kapnád.

Az államiban jogosult lesz özvegyi nyugdijra, annyira és annyi ideig, amennyi épp akkor járni fog egy özvegynek éppen. Persze csak ha teljesiti az ehhez szükséges feltételeket.

2010. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!