Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén ha én részmunkaid...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén ha én részmunkaidőben dolgoztam, akkor hogy ítél a bíróság?

Figyelt kérdés

Van egy házunk, ami kb 20M-t ér. 3M befektetésben, 3M sima megtakarítási számlán és egy autó, azt nem tudom mennyit ér.


Azt ajánlottam a férjemnek, hogy a befektetés meg a kocsi legyen az övé, a többit felezzük. Ez neki nem megfelelő, szerinte nekem kevesebb jár.


2013. nov. 14. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A házat a házasság ideje alatt vettétek? Mert akkor feleződik.
2013. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, a házat a házasság alatt vettük hitelre. Amíg nem fizettük vissza, addig én is dolgoztam teljes állásban.
2013. nov. 14. 18:23
 3/12 anonim ***** válasza:
én is így látom jogosnak, hogy kérdező írja, lehet a bíróság is így ítéli meg és akkor a kérdés, mi történik akkor, ha a férj fellebbez, meg ez meg az
2013. nov. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden feleződik, teljesen mindegy mit mond a férjed. Te is megdolgoztál ezekért a dolgokért. Miért nem akarsz mindent felezni? Most lehet részmunkaidős vagy de régebben nem voltál az.
2013. nov. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, ki mennyit keres a házasságban, amit az alatt vettetek, gyűjtöttetek, minden 50-50%-ban osztódik. Ez még akkor is így lenne, ha te egyáltalán nem dolgoztál volna. Ez persze a jog, az igazság más kérdés. Neked kell tudnod, érezned, mennyivel járultál hozzá a közös javak megszerzéséhez, mennyi jár neked belőle.
2013. nov. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt nem nagyon lehet forintosítani. Ő is volt munkanélküli, az anyja közel 1 évig élt nálunk mert leégett a lakása és ő is megsérült, én ápoltam. Mellette dolgoztam 8 órában, elláttam a 2 gyereket meg a háztartást, mert a férjem a mostani munkahelyén dolgozott éjjel-nappal minimálbérért - ha ebben nem támogatom, nem keresne most olyan jól. Ha neki kell hordani az anyját orvoshoz, nem tud ennyit túlórázni.
2013. nov. 14. 18:41
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egyértelmű a fele-fele. Azért írtam, hogy te tudod megítélni (már ha nem a jogszabályokra bízzátok magatokat), mert te ismered a körülményeket. Innen nehéz eldönteni, hogy hogyan folyt az életetek, mihez mennyivel járultál hozzá. Sajnos sokan vannak olyanok is, akiket a gazdag vállalkozó férjük tart el hosszú éveken keresztül úgy, hogy két forintot nem vittek bele és nem is kerestek a házasság alatt (nem, nem a gyerekek miatt), aztán amikor válásra kerül a sor, verik az asztalt mindennek a feléért.
2013. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
JOGILAG minden, amit a házasság alatt szerezetek, közös vagyon és felezödik.
2013. nov. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem minden azért, mert az örökség és az ajándék a házasságban is magánvagyonnak számít.
2013. nov. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

meg még sok egyéb is van, ami külön vagyonnak számít...!

ha egy percet sem dolgoztál volna, csak otthon vagy, akkor is fele-fele járna.

ugyanis a házassági vagyonközösséget épp azért találták ki, a háztartásban végzett munka is munkának számít!

Elég előnytelen lenne, ha jövedelmek alapján osztanánk, hiszen a nő alapból 1-2 gyerek miatt kiesik pár évre a munkából.

2013. nov. 15. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!