Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megemeli a bíróság a gyerektar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megemeli a bíróság a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Gyerektartás emelési pert indítottam az exférjem ellen. Állítólag munkanélküli, és a felesége fizeti helyette a minimum gyerektartást a két gyerekünkre. Külföldön dolgozik a felesége. Neki idén született meg a harmadik gyereke. Szerdán lesz a tárgyalás. Szerintem ő is dolgozik kint de azt állítják, hogy nem és ő vigyáz a harmadik gyerekére. Mik az esélyeim? Én nem tudom bizonyítani, hogy ő is dolgozna. 20 ezer ft fizetnek a 2 gyerekre. Ezt az én ügyvédem kérte 4 éve.

2013. nov. 11. 17:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

Ha hivatalosan munkanélküli, és közben gyereke született, akkor az is lehet hogy csökkentik a gyerektartás összegét, és nem növelik.

Azt hogy szerinted kint dolgozik, az nem mérvadó a bíróságon. Akár feketén is dolgozhat a férjed, a fekete melóból járó pénzt nem veszik figyelembe.

2013. nov. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, ha nem tudod bizonyítani, akkor nyilván semennyi. Viszont a 10 eFt/gyerek összeget nem igazán fogják tovább csökkenteni, ez szerintem nem reális esély. Szóval innen úgy tűnik, hogy tartoztál az ördögnek egy bírósági illetékkel...
2013. nov. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudod bizonyítani, akkor mégis mit vársz?
2013. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Azzal takarózik, hogy mivel kapok gyermekvédelmi támogatást így ingyen esznek a gyerekek és 20 ezer gyerektartás és 29 eze ft családi elég kell hogy legyen. Ja és hogy negyedévente küldenek ruhákat a gyerekeknek a következő évszaknak megfelelően így fogjam be a szám.
2013. nov. 11. 17:30
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha hisztizel,de nincs bizonyítékod,akkor sem jutsz előrébb.A bíróságnak mindegy,hogy te mit hiszel,ők papírmunkát végeznek.Ha be van jelentve,akkor van miből vonni többet,ha nem,akkor nem emelik.
2013. nov. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ismrerem a volt férjem, a szívproblémái mellett ő nem adja fel. Biztos hogy dolgozik, csak nem vagyunk jóban és közös ismreőseink sincsenek már így nem tudok igazolni hogy tényleg dolgozik. sajnos
2013. nov. 11. 17:33
 7/24 anonim ***** válasza:
15%

...off: egyébként régi vesszőparipám, hogy meg kellene szüntetni már ezt a holdkóros gyerektartást, a világon a legbehajthatatlanabb követelés-fajta, a valóban járónak olyan 40%-a koppan végülis nagy átlagban, 60%-a meg sose, mert vagy (legalább részben) eltitkolt a jövedelem, vagy végrehajthatatlan a tartozás, vagy akármi...

Helyette ki kellene róni mindenkire egy "felelősségvállalás a jövő nemzedékért" 10% körüli adót, és szétosztani az ucsó fillérig egyenlően alanyi jogon az összes gyerek között az így befolyt összeget, oszt csá... akkor még az sem lenne, hogy attól függően kapna egy gyerek sokat vagy semmit, hogy kivel feküdt le anyuka, csóróval vagy gazdaggal, simlissel vagy jogkövetővel...

2013. nov. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Őt a felesége irányítja. Azt csinálja mit a felesége mond. MOst elméletileg a kisfiára vigyáz otthon,mert a felesége visszament a szülés után dolgozni.
2013. nov. 11. 17:35
 9/24 anonim ***** válasza:
95%
Az szerintem magánügy,hogy ők milyen kapcsolatban vannak a feleségével,ki kit irányít.Ha nincs munkaviszonya,akkor nem lesz miből az emelést kérned.Az pedig csak nehezíti a helyzetet,hogy megszületett a 3. gyereke is.
2013. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Miért nehezíti a dolgot a harmadik gyerek?
2013. nov. 11. 17:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!