Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az elvált anyák miért "borulna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az elvált anyák miért "borulnak ki" amikor a volt férjüknek új gyermeke születik az új feleségtől?

Figyelt kérdés

Tényleg érdekelne a lélektani háttere a dolognak. Vegyük az alapszituációt, hogy évek óta elváltak már, az apa látogatja az előző házasságából született gyereket/gyerekeket, jó kapcsolatot ápol velük, az anyának is új párja van stb.

Mégis miért nem fogadják el?


2013. nov. 22. 10:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés. Az én helyzetemben az apuka borult ki mikor az a pletyka ment,hogy terhes vagyok (azóta sem vagyok az ) az "új" páromtól.


Hogy én mit is képzelek magamról és stb stb.

Hozzáteszem 6éve külön vagyunk .


Engem nem érdekelne ha neki lenne mástól is gyereke :)

2013. nov. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagyok ebben a szituációban, csak ismerősi körből mondom: Szerintem fáj nekik, hogy az ex túllépett rajta, a kapcsolaton, talált mást, akivel (valószínűleg) boldog, olyannyira, hogy közös baba is van. Szerintem kicsit féltékeny, hogy aki az övé volt, most másé, mással éli át újra a szülést, babázást.
2013. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Igen utolsó ez valóban fordított helyzet lehetett! :) Hát nem is tudom, mitől lehet ez? Valahogy az önérzetüknek nem tesz jót, hogy egy másik nő/férfi is gyereket vállal az exxel? Nem tudom...

Mondjuk az is érdekes, hogy hogy kezdődhet egy ilyen pletyka mint a te esetedben! :)

2013. nov. 22. 10:28
 4/27 A kérdező kommentje:
2-es van abban valami amit mondasz! :) De hát nem kellene féltékenynek lennie, hisz ő vele is ugyanúgy átélte a babázás örömeit stb.
2013. nov. 22. 10:30
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Amit el tudok képzelni az az, hogya az nyári megijed, hogy innentől a közös gyerek mar nem lesz olyan fontos az apának.
2013. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Bírom az ilyen általánosításokat. :) Én ismerek olyan nőt, akinek ez semmi gondot okozott, sőt. Ellenben a nővérem exférje teljesen kiakadt, amikor a nővérem terhes lett.



Annyi féle oka lehet ennek. Pl.: -Titkon érez még valamit. Vagy félti, hogy mostantól az ő gyereke csak "második" lesz, és ezért nem boldog a hírtől. Aztán lehet, hogy ő is akar még egy gyereket, csak nem tart ott az új kapcsolata. Ilyesmiket simán el tudok képzelni, és szerintem valahol ez érthető. Majd túl teszi magát rajta. Ahogy a nővérem exe is, megszokta az új helyzetet :)

2013. nov. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
5-ös írtam, hogy vegyünk egy olyan helyzetet, mikor az apa ragaszkodik a másik gyerekhez is, fizet utána, látogatja őt, elviszi klassz programokra stb. Ez esetben nem kell félnie az anyának, hogy már nem lesz olyan fontos a gyerek, nem? :)
2013. nov. 22. 10:31
 8/27 A kérdező kommentje:

6-os igyekeztem nem általánosítani, csak feltettem egy kérdést, és lássuk be,talán sajnos több az olyan eset amikor nem tudja elviselni a volt feleség/volt férj az új babát.


Persze van ennek az ellenkezője is, az egy nagyon jó dolog, és követendő példa, én azt kérdeztem, hogy mi lehet annak a hátterében amikor sajnos nem sikerül elfogadni.

2013. nov. 22. 10:33
 9/27 anonim ***** válasza:
59%
Nézd, azert nem mindegy hogy egy gyerek van, vagy tobb. Eddig az egyetlenke körül forgott apa világa, az uj gyerek születése utan megoszlik a figyelme, a szeretete. Lehet, hogy addig minden rendben volt, látogatta a közös gyereket, de utána nem fogja, vagy nem annyit.
2013. nov. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%

"lássuk be,talán sajnos több az olyan eset amikor nem tudja elviselni a volt feleség/volt férj az új babát."


És honnan veszed a statisztikai adatokat? Én több olyan párt ismerek, ahol béke és nyugalom honol az ex és a féltestvérek között.

2013. nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!