Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor kérhetem a vagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor kérhetem a vagyon felének megtérítését a volt feleségtől, ha én nem lakom a házunkban?

Figyelt kérdés
Vagy ha a bíróság neki ítélte a lakhatást, akkor köteles-e nekem megtérítenem az árát, nem akar kiköltözni onnan vagy ha esetleg eladásra nem szeretné bocsájtani. És mi van, ha eladni akarja? Kirakhatnak-e engem a saját (1/2) házamból ha most épp nem lakom ott, de esetleg a válás alatt vagy utána beköltözök oda? Van ehhez jogom?
2012. márc. 19. 19:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
58%
Akkor fizetnie kell neked, hogy ott lakik, mert a te részedet is használja. Ha el akarja adni, de te nem, akkor csak az ő 1/2 részét tudja eladni, ha talál egy balekot, aki megveszi.
2012. márc. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, mit takar a SAJÁT ház fogalma: haszonélvezeti jogot vagy tulajdonjogot? Kinek milyen jogai vannak a házon?

Általában eladják a házat és az összegen osztoznak a felek.

Ez Nálatok akadályba ütközik?

2012. márc. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%
saját 1/2: 50 %-ban tulajdonos.
2012. márc. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
58%
Te is tudod, hogy az nem elegendő infó.
2012. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

A vagyonmegosztáskor ki kell fizesse neked a felét.

De ha te is ott laksz,akkor a Bíróság nem kötelez arra,hogy elköltözz. Lakhatást a bíróság nem ítél senkinek. A tulajdonából senkit nem tesznek ki.

2012. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
30%
Dehogynem. A tulajdonjognál erősebb a haszonélvezeti jog, ill. a birtokjog. Ezért nem teheti ki a bérlőt a tulaj, ez egy elég nagy magyarországi probléma.
2012. márc. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

50% tulajdonrészt jelent.


[Egyelőre művelődök a kérdésben. Ezért vagyok egyelőre tudatlan. Sajnos nem szerettem volna e téren is művelt lenni, de hát most ez van.]

2012. márc. 19. 19:58
 8/26 anonim ***** válasza:
73%

Akkor ezt kell kiderítened:

1. Kinek milyen jogai vannak a házon?

2.Általában eladják a házat és az összegen osztoznak a felek. Ez Nálatok akadályba ütközik?

2012. márc. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Tételezzük fel, hogy nem lakom ott (jelenleg így is van, de a jövőre nézve most ezt tételezzük fel)

Mi van, ha azt mondja, hogy el akarja adni és benne lakik. Akkor (szerintem) lehetséges, hogy nem kell neki fizetnie?


Esetleg többlet használatért lehetséges, hogy fizetnie kell?

2012. márc. 19. 20:00
 10/26 anonim ***** válasza:
89%
Ember. Harmadszor írom, hogy minden azon múlik, kinek milyen jogai vannak a házon. Ezt meg tudod mondani? Ha nem, akkor ki kell deríteni.
2012. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!