Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Igazságos az az összeg amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kevin42 kérdése:

Igazságos az az összeg amit édesanyám gyerektartaskent fizet utánam? Lehet utólagosan az összegen változtatni?

Figyelt kérdés

Szüleim lassan 2 éve hogy elvaltak. Én kozos megegyezés alapjan édesapámhoz kerültem (anyu sose volt egy kimondott anyatipus, miatta is történt a válás hutlenseg miatt)

Apu a bíróságon valami oknál fogva havi 10.000 ftot kérvényezett a bíróságon gyerektartasi díjnak. Édesapám tart el minimálbérből. O fizeti a számlákat és az egyéb kiadásokat. Mint az belátható ez nem egyszeru feladat. Én igazságtalannak tartom hogy édesanyám, aki a minimálbér feletti összegből él egyedül úgy tesz mintha ő így is mindent megtenni. 1 hónapban egyszer látogatjuk nővéremmel aki már önállóan, egyedul él. Ilyenkor kapom meg azt a bizonyos összeget. Ezen kivul nem is keres minket, nem is érdekeljük ot. Ha felajánljuk neki hogy találkozzunk valahol még neki áll feljebb, hogy miért nem vagyunk képesek odamenni hozzá. Édesapám kerüli a veszekedést vele, nem kezd a helyzettel semmit. Persze ha valamire kell penz (pl tankönyv) akkor azt mondja hogy miért nem anyát cseszegetem. Kérdem Én, mi lenne ha anyuval elnek? Nem ennék pl? 18 eves leszek nemsokára de19 eves koromig járok gimnáziumba mert 5 eves képzést kapok. Mik várnak ram ezzel kapcsolatban?

Köszönöm a válaszokat



2013. dec. 10. 20:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
Én úgy tudom meg van határozva, hogy a fizetés hány %-át kérhetik el gyerektartásként, ha jól emlékszem talán 10% de nem vagyok biztos benne.
2013. dec. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A mi anyukánk összesen egyszer fizetett utánunk gyerektartást, kb. fejenként 10.000,- Ft-ot (de lehet, hogy annyit sem), aztán soha többé.

Valamiért a nők azt gondolják, hogy ez csak "férfi kötelesség". :(

Mellesleg: ő se nagyon érdeklődött irántunk soha. Néha rájött, hogy ja, van két gyereke - olyankor elvárta volna, hogy azonnal ugorjunk, és rohanjunk hozzá, de amúgy sokszor hónapokig nem találkoztunk/találkozunk...

2013. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
én 20%-ról tudok... 10 000 egyértelműen kevés... de be kell adni a gyerektartás megemeléséhez egy kérvényt a bíróságon... hogy mennyi időt vesz igénybe míg elbírálják.. passz
2013. dec. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ahogy olvasom 15-25% kozott hatarozzak meg. Ez körülbelul 20-35.000 ftot jelent. Apa azt állitja azért lett annyi amennyi mert anyu akkor nem ment volna bele a valasba és mégtovabb tartott volna a pereskedes több koltseg stb.
2013. dec. 10. 21:29
 5/21 apa72 ***** válasza:
100%
A jövedelem 50% lehet a GYT, de ez oszlik ahány gyerek van. Az emeléshez apukádnak kell a bírósághoz fordulnia. Elvileg a bíróság, miután megkerestétek, egy minimumot is meghatároz, az életkornak megfelelően és az 50%-ot figyelembe véve. Apukáddal beszéld meg, be kell látnia, hogy ez a te érdeked. Az nem megoldás, hogy te ne kapd meg ami jár azért, mert ő nem akar vitatkozni. Ez általában a ffi-akra igaz is.
2013. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
De hogy lehet az hogy anno a bíróság nem nézte az érdekeimet és nem mondta h haho ez a 10.000 ft jószerivel semmi?! Majd ezutan pont érdekelni fogja?
2013. dec. 10. 21:35
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
apukád belement mert nem akart vitatkozni... a bíróság elfogadja ha közösen megegyeznek... de ha most kéri az emelést, azt is meg fogja kapni...
2013. dec. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 apa72 ***** válasza:
A bíróságot nem te érdekelted, hanem, hogy minél hamarabb lezáruljon az ügy. Apukádnak kell kiállni értetek. Nem lesz egyszerű.
2013. dec. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
De ez mind plussz költség. Amit o nem vállal így nem történik semmi
2013. dec. 10. 21:41
 10/21 anonim ***** válasza:
Hogy igazságos-e az egy külön kérdés. Nyilván normális esetben mindenben besegíteni amiben csak tud, de mivel nem teszi, csak apukád intézkedhet az ügyben. Nekem is vannak ismerőseim akik különmentek, és bár ők még csak házasok sem voltak, de szerencsére különment fél havonta elég nagyon összeget ad a gyerekének- nem azért mert muszáj, hanem mert szereti és gondoskodni akar róla. Nagyon sajnálom, hogy már ilyen fiatalon ilyen gondokkal kell szembesülnöd.
2013. dec. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!