Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Igazságos az az összeg amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kevin42 kérdése:

Igazságos az az összeg amit édesanyám gyerektartaskent fizet utánam? Lehet utólagosan az összegen változtatni?

Figyelt kérdés

Szüleim lassan 2 éve hogy elvaltak. Én kozos megegyezés alapjan édesapámhoz kerültem (anyu sose volt egy kimondott anyatipus, miatta is történt a válás hutlenseg miatt)

Apu a bíróságon valami oknál fogva havi 10.000 ftot kérvényezett a bíróságon gyerektartasi díjnak. Édesapám tart el minimálbérből. O fizeti a számlákat és az egyéb kiadásokat. Mint az belátható ez nem egyszeru feladat. Én igazságtalannak tartom hogy édesanyám, aki a minimálbér feletti összegből él egyedül úgy tesz mintha ő így is mindent megtenni. 1 hónapban egyszer látogatjuk nővéremmel aki már önállóan, egyedul él. Ilyenkor kapom meg azt a bizonyos összeget. Ezen kivul nem is keres minket, nem is érdekeljük ot. Ha felajánljuk neki hogy találkozzunk valahol még neki áll feljebb, hogy miért nem vagyunk képesek odamenni hozzá. Édesapám kerüli a veszekedést vele, nem kezd a helyzettel semmit. Persze ha valamire kell penz (pl tankönyv) akkor azt mondja hogy miért nem anyát cseszegetem. Kérdem Én, mi lenne ha anyuval elnek? Nem ennék pl? 18 eves leszek nemsokára de19 eves koromig járok gimnáziumba mert 5 eves képzést kapok. Mik várnak ram ezzel kapcsolatban?

Köszönöm a válaszokat



2013. dec. 10. 20:55
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Akkor nem tudom mire fel a pédád, hiszen a krdező anyja nincs ilyen helyzetben..


Tehát az apd nem nem akart fizetni, hanem nem tudott, és mivel az édesanyád így-úgy megtudta oldani a neveléseteket, korrekt vokt az apáddal.

Megtéveszően írtál, sajnáltattad magad.

/elérted, mert sajnálom, hgy ilyen helyzetetek volt, igaz, akkor sem lett volna több a bevételetek, a szüleid együttmaradnak:()


Sztem a rokontartás igénylésével lehet kérni a % --os megállapítást... (Ha 18 leszel mindenképpen kell igényelned, mert nem kapsz automatikusan a gyerektartás megszűnésével)

2013. dec. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!