Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek ha nem közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ha nem közös megegyezéssel válok, akkor a válás kimondása előtt nem költözhetek el a gyermekemmel? Akkor még fél évet ki kell bírnom így (mert ugye kb. ennyi idő egy válás)?

Figyelt kérdés
Én egy 30 év körüli nő vagyok. Válni szertnék 7 év után. Van egy 7 éves közös gyermekünk, aki most kezdte meg az általános iskola első osztályát. És azt szeretném ha a gyermek velem maradna. A válás oka, hogy a férjemnek nem voltam elég jó (egyfajta verbális bántalmazásnak nevezném, belekötött a külsőmbe, inteligenciámba, stb. , Fizikailag sosem bántott! ) Az is hozzátartozik a történethez, hogy én megismerkedtem valakivel, aki fontos lett nekem. A férjemnek ezt (sajnos) elmondtam. Ő kért még egy esélyt, azóta nagyon rendes, de nekem ez már késő, ha ezt valamilyen módon a tudtára akarom adni, akkor folyton azt mondja, hogy én nem is akartam rendbe hozni és hogy biztos a 3. az oka. És ilyenkor visszatácolok, mert félek, hogy azt mondja, hogy én mehetek, de a gyereket nem vihetem sehová. Ő jó apja a kislánynak, de higyjétek el én is jó anyja vagyok: én éjszakáztam vele csecsemőkorában, ha beteg volt akkor is; oviba legtöbbször a férjem hordta (mert én a lakhelyemtől 50 km-re járok dolgozni),de a szülői értekezletekre én jártam és a rendezvényeken is ott voltam; most, hogy iskolás, most is zömében a férjem hordja az előbbi ok miatt, de néha én is hozom-viszem, de a szülőikre én megyek és minden este én tanulok vele. El szeretnék költözni a gyermekemmel másik településre, a gyermekemnek iskolát kellene váltani, mint írtam most kezdte az első osztályt. Ez hátrány nekem a gyermek-elhelyezésnél? Illetve az, hogy megismerkedtem valakivel? Régebben a férjem is találkozgatott másik nővel. Még nem tudom, hogy a férjem belemegy-e a közös megegyezésbe, lehet, hogy igen, de az is lehet, hogy nem. Ezért körül akarok járni minden lehetőséget. Bocsi ha nem voltam logikus, de túl sok a tényező. Kérlek írjatok, főleg akik már átélték ezt!
2009. nov. 24. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elköltözhetsz bármikor,senki nem kényszeríthet arra,hogy ott maradj a válás lezárásáig ha van hová menned,,,sőt az én válásomnál az jelentett problémát a bíróságon,hogy még 1 lakásban laktunk a válás kimondásakor is.
2009. nov. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem csak a te gyereked az övé is.Nincs előírva,h csak nálad lehet.
2009. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg a bíróságot. De ha a gyerek érdekeit nézed, akkor nem kényszeríted most költözésre, iskolaváltásra. Túl sok lenne neki az újból... Ez biztos.

Szerintem a bíróság se engedi. Apának joga lesz a válás után is beleszólni az iskolaváltással kapcsolatos döntésbe, egyedül arról a válás után se dönthetsz, úgy tudom, így előtte aztán biztosan nem!

2009. nov. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ehhez önállóan nincs jogod. Illetve te elmehetsz, de a gyerek a férjedé is, és nincs kimondva az, hogy ő veled marad. Ha rám hallgatsz akkor próbálj közel költözni, és közös nevelésben kiegyezni. (Az apa bármikor elviheti). Mivel azt írtad jó apa, így valószínűsítem, hogy kétségkívül az, tehát ez neki is rettenetes lelki terror lenne, és a gyermeknek is. (Ha például csak hetente pár órát tölthetnének együtt). Bár én úgy látom, te nem akarsz a gyermekkel bosszút állni, ami ritkaság és dícséretes a mai világban. Annyit tudok tanácsolni, hogy olyan döntést hozz, amit a férjed helyében te is elfogadnál és nem lenne borzalmas, hogy alig vagy a gyermekkel. Ha ezt sikerül megoldani, akkor egy viszonylag nyugodt válásotok lesz. Kívánom a legokosabb döntést!
2009. nov. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Voltam ügyvédnél, ő is azt mondta nem jó hogy közös lakásban maradunk, mert úgy nehéz bizonyítani, hogy tényleg megromlott a házasság. De a gyerekhez is mindkettőnknek joga van! Akkor mit tegyek?

Én nem azért szültem meg a gyermekemet, hogy más nevelje! Olyan rossz, hogy tudom, hogy általában az anya kapja a gyereket; de én még is félek, mivel mint írtam én el akarok költözni és ez lakhely és iskolaváltással is járna. Maradjak a házasságba és legyek boldogtalan? Mert a gyermekem nélkül nem bírnám ki!

2009. nov. 26. 10:44
 6/7 anonim ***** válasza:
én eddig akárhány válást láttam az anya még válás előtt elköltözött a gyerekekkel. az édesanyám is ezt tette még anno. ebből soha nem volt gond, hiszen ha válás van, akkor költözés van, a gyerek meg nem felezhető. a bíróságok nagyon nagy többségben az anyánál helyezik el a gyereket, csak akkor nem, ha az anya bizonyítottan veszélyes a gyerekre. annak meg semmi köze az egészhez, hogy te megismerkedtél valakivel.
2009. nov. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Mintha a saját életemet olvastam volna a soraid között. Ugyanezt élem át immáron 2 éve, csak én két gyerekkel. Én nem vallottam be az új kapcsolatomat, mert a férjem "megölne". Mi már a harmadik igazságügyi szakértőhöz készülünk, mert az első szakértői véleményt, ami az én javamra döntött, megfellebbezték egy másikkal, ami nem túl tisztességes eredményt adott. Sajnos, ha a férjed nem megy bele a közös megegyezésbe nagyon sok szenvedésen fogsz keresztül menni. Nem akarlak elkeseríteni, de Magyarországon semmi sem egyszerű és az nyer aki a legnagyobbat hazudja.

2009. nov. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!