Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha elválunk a közösen felvett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elválunk a közösen felvett tartozásokat is megfelezik, de én fizetem 3és fél éve két kölcsönünket akkor azzal mi lesz?

Figyelt kérdés
2013. dec. 22. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Amit a házasság alatt fizettetek, az akkor is közös befizetésnek számít, ha csak te fizetted.

Minden, a házasság alatt felvett kölcsön közös.

2013. dec. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Házasság alatt nincs olyan,hogy én pénzem jogilag (kivéve ha örökségből vagy házasság előtt is megvolt).
2013. dec. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fennmaradó részt felezik..

Ha nincs házassági szerződés, akkor vagyonközösség van.

Amíg nem adjátok be a válást, addig nincs te pénzed, én pénzem..ha nem tudod bizonyítani, hogy örökségből, vagy házasság előtt szerzett vagyonból fizetted (ha van kereseted ezt nem is lehet bizonyítani) akkor az olyan, mintha közösen fizettetek volna...

Ha. A válást nem mondták ki, de az eljárás elindult, akkor már számít ki fizeti..

2013. dec. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az bizony elment a lecsóba....

Én is jártam így: a házasság vagyonközösség is, tehát fel sem tehető a kérdés az osztozkodásnál.

2013. dec. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Muszáj voltam befizetni mert a fizetésemből levonták volna,de ő semmit nem fizet.
2013. dec. 23. 20:01
 6/7 gungasam ***** válasza:
Mert nem kötöttél házassági vagyonszerződést, minden bevétel és kiadás közösnek számít.
2013. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most kint van békefentartóként külföldön a missziós pénzből nekem jár ha el válunk?
2013. dec. 29. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!