Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a véleményetek, tapasztalat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek, tapasztalatotok, ha válás után az anya lemond a gyerekéről, gyerekeiről és az apa neveli fel őket?

Figyelt kérdés

Hogy élik meg a gyerekek, az érintettek, tehát a szülők is, illetve a család az anyának ezt a döntését?

Hogy viszonyul a szűkebb, tágabb környezet? El tudják fogadni az emberek ezt vagy pl. stigmatizálják az ilyen gyerekeket?


2013. dec. 26. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el jobban, mint mikor az apa hagyja el a gyerekét.
2013. dec. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
12%
mire gondolsz jelen esetben? stigmatizálják? (megbélyegzésre gondolsz? vagy lelki sebekre?)
2013. dec. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezeregy oka lehet rá, amiből lenne olyan amit elítélnék, és lenne olyan amit nem. Amíg ezt nem tudom (és nyilván nem kötik az orromra ha csak egy felszínes ismerős vagyok), addig biztos nem ítélném el (max furcsállnám).
2013. dec. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a gyereket bárki el is ítélné, neki mi lenne a bűne abban, hogy van egy link anyja???


A családnak meg gondolom nem könnyű, de egy gyereknek azt sem könnyű feldolgozni, hogy az apja a válás után tojik rá, pedig az sajnos elég gyakori eset.


Az apának meg különösen, mert míg az elvált anyák hamar alkalmazkodnak, az apáknak nehezebb megtanulni a tipikus anyaszerepet minden téren. Még annak a férfinek sem könnyű, aki tudja melyik végét fogja a vasalónak és hogyan csináljon rántottát, mert napi szinten nehezebb helyt állni. De azért aki akar, az belerázódik.


A környezet viszont szerintem az apát jobban elismeri, egy elvált anya ha egyedül marad a gyerekeivel, az már általános, és egyértelmű, hogy mindent megcsinál. PL. nálunk egy apuka volt GYED-en a lakótelepen, mert a feleségével így egyeztek meg, így jártak jobban anyagilag. Mindenki mondta, hogy hű, ez aztán de ügyes, mert viszi a játszóra a gyereket meg ellátja. Könyörgöm, mi is megcsináltuk és nem osztottak érte aranyérmet.

2013. dec. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Van 2 olyan ismerősöm is (nő), aki elhagyta a férjét és a gyerekét is egy másik pasi miatt (nem anyagi gondok miatt, és nem is azért mert nem egy anya típus), és mind a kettő később szült gyerekeket a másik pasinak. Az ilyet maximálisan elítélek!!! A gyereket, aki pedig az apával marad csak sajnálni tudom, hogy ilyen anyja van.
2013. dec. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

egy apa ugyanugy szuloje a gyereknek mint egy anya.

Hogy ki neveli a gyereket nem szamit a lenyeg a folytonossag es a szeretet.

Egy anyat nem szabad elitelni ha a gyereket othagya az apanak es az apat sem ha az anyara hagya a gyereket.

2013. dec. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A stigmatizálást úgy értettem, hogy a gyereket csúfolják amiatt, hogy az apja neveli és nem az anyja. Mert itt is vannak olyanok, akik úgy gondolják, ha a válás után a gyerek az apához kerül (akár közös megegyezéssel), akkor az anya egy link lehet, emiatt szégyellheti magát szegény gyerek is. Tehát emiatt válhat mások célpontjává, hogy az anyja nem szerette őt, elhagyta, milyen anyja van neki... Ellenben ha az anya neveli, akkor nem szólják meg, mivel rengeteg ilyen gyerek van már sajnos. Szerintem van úgy, hogy az apa ügyesebb és pl. egzisztenciálisan jobb környezetet tud teremteni a gyereknek, mintha az anya elvinné őt egy albérletbe és pl. bizonytalan a munkahelyi háttere is (pl. könnyen felmondhatnak neki). A kérdésben viszont nem arról van szó, hogy az anya otthagyja a gyerekét pl. egy másik férfi miatt, hanem a válás után a gyerekek elhelyezését így oldják meg.
2013. dec. 28. 16:33
 8/8 anonim válasza:
94%
abszolút helyzetfüggő, de engem már 10 éve édesapám nevel a nővéremmel együtt. mi jobban jártunk így, de kezdetben nagyon haragudtunk anyánkra amiért elhagyott minket. de idővel ez is elmúlik. akik értik a helyzetet elfogadják, de általában nem néznek jó szemmel egy ilyen helyzetre.
2014. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!