Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után (6 év) perújrafelvé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után (6 év) perújrafelvételt fontolgatok vagyonmegosztás kapcsán. Van erre lehetőségem illetve értelme?

Figyelt kérdés

Az ingatlan egy része a volt feleségem nevén volt.Elköltözésem után rögtön leíratták a nevéről.Én 10 évig ott laktam oda dolgoztam.Természetesen oda voltam bejelentve ,oda kerestem stb.

Köszönöm válaszotokat.


2013. dec. 27. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez elég speciális keres meg egy ügyvédet az tud segíteni, erre itt egyértelműen senki nem adhatja meg a választ ennyiből.
2013. dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Ott laktam oda dolgoztam...



Ott ettél, ott aludtál, ott melegetdtél, ott keféltél.



Eltelt 6 év ember...


Nem lenne már ideje továbblépni?

2013. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy a részingatlan mikor került az exfeleséged nevére - a házasságkötés elött, vagy utána. Ha ugyanis elötte, akkor az az ö saját külön vagyona volt, ezért lényegtelen, hogy mi történt az elköltözésed után.

Ha viszont a házasság alatt vettétek, akkor elvileg a fele járna neked, kivéve, ha az ingatlant a feleséged örökölte, vagy ajándékba kapta.

2013. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kicsit olyan szaga van a dolognak, mintha elfogyott volna a pénzed és most innen szeretnél akasztani. Tényleg tovább kéne már lépni és nem a múlton rágódni!
2013. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%

"Ott ettél, ott aludtál, ott melegetdtél, ott keféltél. "


Az ilyen válaszol annyira nevetségesen főleg egy nőtől.

2013. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Nem elfogyott a pénzem hanem a volt feleségem felrúgott egy szóbeli megállapodást ami igen kényesen érint engem.Ha úgy tetszik lehet bosszúnak nevezni.Gyűlölöm ha valaki a gyereket(van egy közös gyerekünk) használja pajzsnak illetve a gyereket használja fel.Na meg azt is aki nagyképűen és flegmán válaszol.Olvastam teljesen korrekt és intelligens válaszokat.Miért nem lehet ugyanígy viselkedni?
2013. dec. 27. 22:19
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát kérdés az, hogy mikor került a nevére, mert ha a házasságotok alatt, akkor annak a fele a tiéd, kivéve ha öröklés vagy ajándékozás volt a jogcím, mert akkor az az ő külön vagyona a házasság alatt is.

történt e a házon jelentősebb felújítás? Az ingatlan állagának megőrzéséhez tartozó hozzájárulás sajnos kevés, ettől többre van szükség, pl. átépítés.

Ha történt, ennek a pénznek az arányosított része megillet téged. 6 év nagyon sok idő, nehéz így pereskedni.

2013. dec. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja szóval valszeg azért mondott le a tulajdonjogról, hogy ne tudjától tőle semmit behajtani...
2013. dec. 28. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igazából lényegtelen, hogy milyen jogcímen szerezte, elég nagyot kéne ahhoz kamuzni, hogy 6 év után lehessen perújítás, ugyanis tudomásra jutástól 6 hónapon belül kellett volna. Elég nehezen hihető, hogy csak most tudtad meg, hogy a nevén volt egy ingatlan. :D Mondjuk ha így lenne is lényegtelen, a jogerőtől számított 5 éven túl mindenképp tárgytalan az egész.

Tehát nem, semmi értelme, felesleges pénzkidobás lenne leginkább.

2013. dec. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Aham...igen..én is erre a következtetésre jutottam.Köszönöm hölgyeim,uraim.
2013. dec. 28. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!