Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi történik olyankor ha válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik olyankor ha válás után nincs vagyonmegosztás?

Figyelt kérdés
2014. jan. 10. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
minden ahhoz kerül, akinek a nevén van.
2014. jan. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Minden a férjem nevén van... :(
2014. jan. 11. 00:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Házassági vagyonközösség címen kérhetsz bírósági felülvizsgálatot, és talán valamennyit kaphatsz, ha van, ami bár a férjed nevén van, de közösen szerzett tulajdon.
2014. jan. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az új ptk hivatkozva nem akar vagyonmegosztást. Mit tegyek?
2014. jan. 11. 00:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Támadd meg.

Ne egyezz bele...

A ptk-n belül mire hivatkozik?


Én semmi iylen jellegű változásról nem tudok...

Annyi változott, a válás vagyonjogi részénél, hogy a közös megegyezéses váláshoz nem kell a vagyonmegosztásról is megálllapodni.

Magyarul nem feltétele a válásnak, de vagyont attól kell osztani, de nem kell nektek megegyezni, hanem a bíróság majd elossza..

Eddig közös megegyezésnél úgy volt, hogy arról is egyezkedni kellettt ésvcsakakkor mondták ki a válást, vagy pedig enm közös megegyezés volt...

Szerintem a férjed vmit nagyon benézett

2014. jan. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5/5 Jogásztól kaptam a választ? Ő azt állítja, hogy csak válik és nem kell vagyonmegosztás. Az új törvények szerint. jól tudja? Vagy legyen, de akkor benne lesz 1 m. Fenyeget Ő nagyon jól keres és tudja, azt hogy nem állok jól anyagilag.
2014. jan. 11. 12:46
 7/9 anonim ***** válasza:

attól függ mitek van...

mi az ami házasság előtt, mi az ami közös, te dolgoztál-e stb...

olyan nijncs, hogy kisemmiz, ha te is dolgoztál, vagy az ő kifejezett kérésére nem dolgoztál... ha viszont nem így van, akkor tényleg felesleges kapálózni


Sürgősen keríts saját ügyvédet az előbbi esetben

2014. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A tárgyaláson legyenek tanúid, akik tanúskodnak (eskü alatt természetesen), hogy mibe te mennyi pénzt tettél. Pl. valaminek a részletét te fizetted, vagy teljes egészében, pl. autót, bútort, nyaralást, bármit, amit te fizettél. Sok múlik egy jó ügyvéden. Én nehezen tudok olyan házasságot elképzelni, ahol csak az egyik fél költött, invesztált a közös dolgokba az együtt töltött évek alatt.
2014. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A válást márc 15 után szeretné, h ne legyen vagyonmegosztás. Minden pénzünk az Ő nevén van, és ráadásul a pénzünket rossz befektetésbe tette és elveszítjük. Azt nem tudom, h kérhetném-e vagyonmegosztásnál, h a befektetés ami a nevén van és nagy valószínűséggel elveszítjük azt neki sámítsák be a családi házunkba.
2014. jan. 14. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!