Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tudtok, mennyi ideig tart...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudtok, mennyi ideig tart egy ideiglenes gyermekelhelyezési döntés meghozatala a bíróság részéről?

Figyelt kérdés
A férj vagyok, teljesen rendezett körülmények között élő (ház, munkahely, stb) családfő, akinek a felesége szerelmes lett, el akar költözni a gyerekekkel, beadta a keresetét is. 3 és 6 éves fiúkról van szó, aki rendkívüli módon ragaszkodnak hozzám. Havi 100-100e Ft gyerektartást kér...
2014. jan. 14. 10:08
1 2
 11/17 anonim válasza:
Mivan,havi 100ezret kér gyerekenként? Nem teheti meg.
2014. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Annyit ker, amennyit akar - mas kerdes, hogy nem fogjak neki megítélni
2014. jan. 31. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Igen bizony, ennyit kér. Ez 200e lenne a két gyerekre összesen. Ha feltételezzük, hogy akkor ő is ennyit kell beletegyen (munkája nincs, azt tudni kell), akkor egy 3 és egy 6 éves óvodás fiú szerinte havi 400e. Ez minden hónapban egy tengerentúli nyaralást is fedezne. (Tudja valaki, hol lehet megnézni, hogy a KSH szerint az óvodás gyerekek mennyibe "kerülnek" Mo-on egy hónapban? Jó lenne valami hivatkozás is.)

Én ajánlottam havi 40-et gyerekenként úgy, hogy 14 napból 7-et nálam lennének, plussz az adandó nagy kiadások(beiskolázás, gyógyszer esetleg, orvos, nagy ruhavásárlás) felét is állom. Persze nem fogadta el, abban maradtunk, hogy akkor dönt a bíróság.

Ő azt gondolja, hogy - most hétvégén elköltözve - egy máshol fenntartott és általa fizetett albérletben úgyanúgy eltartom majd őket, mint a házban, ahol eddig laktunk és tettem 6 évig. Mindezt úgy, hogy ő szabad akaratból lép le, november 7 óta szeretője van, elviszi a két autóból a tehermenteset és az ingóságok felét, továbbá a gyerekeket is (oké, őket minden második nap 2,5 órára elhozza hozzám, hetente egyszer nálam alszanak, és minden második teljes hétvége az enyém). Szóval van ilyen élősködő lény is, tudjatok róla.

2014. jan. 31. 12:41
 14/17 anonim ***** válasza:

Eleve nem lesz gyermektartasdij, ha heti váltásban lesznek a gyerkek hol itt, hol ott.

Amúgy ilyen nincs, hogy a gyereket mine elő szülőnek is annyit kell hozzatennie, mint amennyi a tartasdij. Magyarorszagon a jogszabály szerint a gondozó szulo természetben, míg a tartásra kotlezett készpénzben járul hozza a gyermek el tartásához. Magyaran ha anyanal vannak elhelyezve, akkor a lakbér, rezsi is hozzátartozik.

2014. jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Akkor se jön ki ennyi...
2014. jan. 31. 13:13
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem, valoban nem. De nem is kellene ezen aggódod, mivel nincs biróság, ami megítélni ennyit. Max 100 a ket gyerekre osszesen, ha van-e lég jovedelmed hozza. De mondom, váltott felügyeletnél nincs is tartasdij.
2014. jan. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

oké, értem.

A 40/40-be belemennék, mert megengedhetem magamnak, sőt sztem kell is... plussz a rendkívüliek. De az irracionális és kapzsi igény kiakaszt...

Na majd a bíróság, ha ő nem fogadja el.

2014. jan. 31. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!