Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás? Kinek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztás? Kinek a nevére kerül a ház?

Figyelt kérdés
Van egy lakása a férjemnek, ami még a házasságunk előtt került a nevére. Van egy közös 50/50 %-os házunk. Amit házasságunk előtt egy évvel vettünk. Amikor megvettük, a felét én kifizettem, a másik felére pedig, a férjem vett fel hitelt. Tehát lényegében ő kp-t nem rakott bele. A lakásnak a rezsijét, ami az ő nevén van én fizettem. Bankszámláról, tehát mindennek van nyoma. Igényelhetem e rezsi díjak kifizetését részemre? Ha a felhalmozódott tartozása felém fedezi a hitel nagyságát, akkor a bíróság dönthet úgy, hogy át kell raknia a saját lakására a hitelt és megkapom a ház teljes tulajdonjogát?
2014. jan. 27. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A rezsi költségeket nem követelheted vissza. És ő is rakott bele pénzt, csak ő a bankon keresztül tette.

Milyen adósság halmozódott fel feléd? Miből adódik ez a tartozás?

2014. jan. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Ne álmodozz.

Házasságban tök mindegy kinek a nevéről fizetik a rezsit az közös. Ő meg követeli majd, az ételt amit megettél házasság alatt a fizetéséből. Ezért mondom nem normális az a férfi aki nem köt házassági szerződést és van valamije.

2014. jan. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Egyik ismerős házaspár úgy egyezett meg, hogy átadta a házat az asszonynak és a gyereknek, de neki nem kell tartásdíjat fizetnie. Azt, hogy ebben Ők állapodtak-e meg vagy a bíróság dönthet így is azt nem tudom.
2014. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

A rezsi nem számít..


Viszont a ház 50 % a fixen a tied, plusz ha abhitel fizetést nem fejeezte be a házasságotokig a férjed, akkor a házasság alatt fizetett rész fele...

Tehát, ha a házassagkötésetekig a hitel 20% -át (kamatostul) befizette akkor a fennmaradó 30% fele még téged illet, tehát 15%

Így 65 % a házból...ebben az esetben Ez a hivatalos, aztán, hogy mit sikerül megítéltetni, vagy mennyiben sikerül megegyezni az nagyon más kérdés...

2014. jan. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A házasság előtt, külön vagyonból vett lakás a férjedé. A közösen vett ház 50%-a a tiéd, ha bizonyítani tudod, hogy külön vagyonból származott a pénzed. Innentől viszont minden költség és vagyon közös, tehát jogilag nincs olyan, hogy "Te fizetted a rezsit, a férjed meg a hitelt". A másik 50%-os tulajdonrész a közös házból 25%-25 arányban oszlik meg, de ugyanígy aránylik a hitelrész is, tehát rád és a férjedre is esik az adósságból függetlenül attól, hogy kinek a nevén van a hitelszerződés, mint ahogy az sem számít, hogy kinek a számlájáról lett kifizetve a rezsi.
2014. jan. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Heiszenberger Márta. ***** válasza:

Én is az 5ös,6os válaszolóval értek egyek,de mit jelent az,hogy az ő lakásának a rezsijét Te fizetted?

A közös házét pedig közösen illetve a mindennapos kiadásokat is?

2014. jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen. A különvagyonból származó lakásának a rezsijét fizettem. Aminek a bevételeit, mert albérlet volt, azt ő elrakta, mert ugye a különvagyonból származó bevétel az külön van, ha jól tudom. Így a külön vagyon fizetni valói is őt terhelik. Ebből gondoltam, hogyha én fizettem a rezsit, akkor azt visszakérhetem. A házunkon lévő hitel, ami a nevén van. (a házasságunk előtt lett a nevén a hitel) kb annyi, mint amit a befizetett rezsi és egyéb közösen vásárolt dolgok fele kitesz. Ezért gondoltam, hogy a ház az enyém. Ezek szerint rosszul gondoltam?
2014. jan. 27. 22:20
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Igen nagyon rosszul.
2014. jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
3.asnak... Nem a házunk rezsijéről beszélek.. hanem az ő külön lakásáról... persze, hogy az itthoni rezsit nem számolhatom el :)
2014. jan. 27. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!