Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a teendő gyermek vezetéknev...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő gyermek vezetéknevének megváltoztatása esetén?

Figyelt kérdés
Még a házasságunk előtt teherbe estem,az akkori párom feleségül vett,de sajnos közben elváltunk.A megszületett babának nem ő az apukája,ezt egy dns vizsgálat eredménye is igazolja,ahol 0%-os kizáró eredmény született.De a gyermek a volt férjem vezetéknevét viseli,és ezt szeretnénk megváltoztatni.Hol lehet benyújtani a kérelmet?Az anyakönyvi hivatalnál?
2009. dec. 8. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhivatalnál.Apaság vélelmének megdöntése.
2009. dec. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy az első válaszoló is írja,de ilyenkor kell azonnal lennie apukának,aki nyilatkozik,h a nevére fogja a gyereket.
2009. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Te is a nevedre veheted, nem kell hogy a valódi apja nevét viselje!
2009. dec. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ha pert indítunk ott kérni fogják megint az újbóli apasági vizsgálatot nem?Az meg nem 100 hanem 300ezerbe kerül.Épp ezért csináltuk meg közösen az olcsóbbikat,hogy ne kelljen a 3xosát fizetni.Vagy elfogadják ezt a vizsgálatot is amit mi csináltunk?Ezt a genetech csinálta,ami szintén igazságügyi orvosszakértőként dolgozik.
2009. dec. 11. 08:08
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem kell.Bementek a gyámhivatalba.Az ex férjed lemond a gyermekről.ha jól értelmeztem nem ő az apja,amit igazolni is tudtok.Ha kicsi gyerekről van szó akkor kirendelnek mellé egy gondnokot.Egy tárgyalás és kész.Te pedig kérheted a biróságot,hogy a nevedet kapja a gyermek.
2009. dec. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
52%
Én pont ugyan ebebn a cipőben járok!! Az én lányom 2000ben született, csak nálunk az a hab a tortán, hogy akkor kint éltem Belgiumban.Mivel kiderült, hogy a gyámügyön kérhetem, hogy a gyermek az én család nevemet viselje, ezt itthon azonnal engedélyezték is. Csal egy kis papír munkával járt. Viszont Kint Belgiumban, ahol született nem fogadják el, és most a gyerekne 2 neve van! :)) Kész vicc! Szóval fel a fejjel, mert ha csak magyar állampolgárok vannak a multadban :) akkor a helyi gyámhivatal és anyakönyvi osztály egyttesen igen gyorsan a nevedre írja a gyerekedet. Persze ez némi okmánybélyegg megvásárlásával jár, de megéri. Nekem még azt is felajánlották, hogy ha nem szeretném a saját vezetéknevemet adni, akkor az anyai nagyapám családnevét is válatszhatom. Sok sikert!
2009. dec. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Bocsi, de valas elott minek kell egy masik apatol gyereket csinalni?

Kicsit erkolcstelen sztem. Eloszor el kell valni, aztan lebabazni.

2018. jan. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!