Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Születési név megváltoztatása...

Születési név megváltoztatása esetén az első névváltoztatás nem ingyenes?

Figyelt kérdés
Keresztnevem formáján szeretnék változtatni.
2011. jan. 2. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a hatályos szabályokat, de már csak abba belegondolva, hogy minden igazolványodat ki kell cserélned amiatt, nem hinném, hogy azt az önkéntesen kitalált névcserédnek köszönhetően, amit a szüleid adtak neked, azt az állam átvállalná :)


Korábban én is gondoltam rá, és én is csak a keresztnevemből szerettem volna lefaragni, de én erre jutottam, így végül nem változtatok. :)


(..én is kíváncsi lennék, hogy mi a keresztneved:$:))

2011. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem ingyenes.

A névváltoztatási kérelem is illeték köteles, plussz az igazolványaid kicserélése is pénzbe kerül.

2011. jan. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. jan. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Úgyis rövidesen házasodom, az igazolványokat így gondolom, mindenképp cserélni kellene...tényleg, ha házasság miatt változik a név, akkor ingyenes az okmánycsere?


Amúgy én is csak a k.név formáján változtatnék, mondhatjuk, hogy lecsippentenék, úgy jobban passzolna, ill. úgy passzolna a párom nevéhez. :)

2011. jan. 2. 20:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Nah jóh, mondd már el.. én pl Katalinból szerettem volna mindig is Katát, hisz Anyumék is így akarták, csak születésemkor még nem anyakönyveztethették azt..


Amúgy miért gondolod ennyire, hogy ingyenes lehetne bármikor is??? Nem ingyenes..sem ha Te akarod.. sem ha házasság miatt... ahogy egyik hozzászóló írta, illetékköteles... stb.


(Amúgy első válaszoló voltam.)

2011. jan. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

..és ennyit találtam így hirtelen. Eszerint is illetékköteles..

[link]

2011. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha házasság miatt változik a neved, az illetékmentes, de az okmánycsere ebben az esetben is pénzbe kerül.

Viszont a keresztneved nem változtathatod meg a házassági névviselés keretén belül, azt mindenképpen külön eljárrásban kell megtenned. Ha pl. Kiss Zsuzsanna vagy és Nagyné Kiss Zsuzsa, vagy Nagy Zsuzsa szeretnél lenni, akkor előbb meg kell változtatnod a születési neved (illeték fizetéssel) és utánna összeházasodni, vagy előbb házasodni és utánna megváltoztatni a születési neved (illetékkel), a második esetben a házassági neved is változik a születési neved változásával egyidejűleg.

Az első esetben meg felmerül az a probléma, hogy összead-e az anyakönyvezető ha nem cseréled ki az okmányaidat az új születési nevedre (mivel nem egyezik a szem.igen szereplő szül.neved és az anyakönyvbe bevezetendő szül. neved)

2011. jan. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!