Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy vettétek magatokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vettétek magatokat végleg arra, hogy lépjetek?

Figyelt kérdés
2 éve szenvedek a házasságomban. Többször jutottam el oda, hogy elég, de valahogy mindig sikerült meggyőznie arról, hogy ne adjuk fel, és küzdjünk. Most már viszont végképp nem bírom. Van egy kisfiúnk is, albérletben élünk, én most vesztettem el az állásom, és egyelőre nem is találok mást. Annyira kilátástalan minden, és már most is mondogatja, hogy most hova mennél, miből élnél stb. Hogyan, merre tovább? annyira kilátástalannak tűnik minden, de azt tudom, hogy így nem maradhat, mert megőrülök!

2014. febr. 19. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Es mi a rossz a hazassagodban?
2014. febr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóképpen visszaléptem a döntésemtől éveken át, mert ígérte jobb lesz. A fiúnk miatt mindig adtam újabb esélyt. De valamiért éreztem, hogy ez nem fog működni, így tudatosan szépen elkezdtem pénzt félretenni, spórolni. (dolgoztam) Majd házasságunk 6 évében eljött az a pont amikor végképp elegem lett. De addigra már volt félretett pénzem, hogy kivegyek egy albérletet, és a költözésre is jutott, sőt maradt egy kis tartalék is. Így a pénz nem volt akadály. Egy nap szépen összepakoltam a cuccainkat, és elmentünk. Másnap a költöztetőkkel mentem, és vittem a fele cuccokat. Természetesen itt már a férjem is rájött nincs értelme tovább kínlódni a házasságban, és megbeszéltük, hogy mit marad mit viszek. Később elváltunk.
2014. febr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok "áldozat típus", így viszonylag hamar eldöntöttem.

Előtte hónapokig próbáltam megbeszélni, menteni a menthetőt, érvelni, több időt együtt tölteni, változást motiválni (magamban is természetesen!).ű

Amikor pár hónap után azt láttam, hogy ebben a volt férjem nem partner, sőt, akkor magamban végiggondoltam a lehetőségeket pro és kontra is, érzelmi, kapcsolati, anyagi stb. szempontból is és az optimális megoldást választottam.


Tökéletes megoldás természetesen nincs.

Neked kell tudni eldönteni, hogy mi késztet maradásra, mi az elmenetelre. Ahová billen a mérleg serpenyője, afelé kell dönteni.

Esetleg segíthet, hogy veszel egy fehér lapot, kettéhajtot. Egyik nap a házasság előnyeit és hátrányait, másnap a válás utáni lét előnyeit és hátrányait (lehetőségeit, buktatóit) írod fel magadnak.

Pár nap gondolkodás és szünet után térj vissza a lisdtáidra, változtass, egészíts ki stb.


Én pici gyermekkel váltam el, életem legjobb döntése volt, ma sem húznám-halasztanám tovább, hanem ugyanígy döntenék. Anyagilag a házasság előtt sem szorultam másra, így a házasság az anyagi helyzetemen semmit nem rontott/változtatott. A korábban megszokott színvonalon élünk és természetesen el tudom tartani a gyermekem.


Nem volt minden konfliktus nélküli a válás (a volt férjem nagyon nem akart válni és nehezített mindent)- de nem törtem meg, hoztam egy döntést és kitartottam mellette, a tények is igazoltak.

Ez után egy 1-1,5 éves holtpont után mára már a volt férjem is rájött arra, hogy velünk szemben nem jön be a konfliktuskeresés és szép lassan a mi emberi kapcsolatunk is rendeződött.


ma már a közös gyermekünk érdekeit szem előtt tartva egymással korrektek és tiszteletteljesek vagyunk- az idő oldotta meg ezt is benne.


Szerintem nincs kilátástalan helyzet, legfeljebb csak te nem látod a kiutat, de van. Ilyen helyzetben esetleg családsegítő vagy védőnő vagy hozzád közelálló barát véleményét is érdemes meghallgatni, akiben megbízol.


Ami fontos: ha van gyermeketek, akkor őt ne tegyétek ki a huzavonának, ne előtte, ne a feje felett vitázzatok és minden erőddel igyekezz magadat és őt normális színvonalon eltartani.


neked kell tudnod eldönteni, hogy a mostani rossz kapcsolat és kényszerű függőség vagy a bizonytalan jövő tölt-e el nagyobb félelemmel, illetve van-e esély a kapcsolat javítására és te ezért mit tudsz tenni.


Minden jót.

2014. febr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Terhesen adtam be a válópert,a nagyobbik gyermekünk sem volt még két éves.Egyszerűen beláttam hogy nincs már visszaút és semmi értelme a gyerekek miatt húzni a saját időnket.Gyűlölöm a bizonytalanságot,a férjem csalt de nem tudott dönteni,csak sírt h milyen szerelmes.Amint kimondta h nála ez nem átmeneti,azonnal megkönnyebbültem mert tudtam h vele már ne tervezzek és volt kiindulópont h akkor mivel igen.Hazaköltöztem a szüleimhez,gyorsan teremtettem új kis lakot a kicsiknek és a szülésre,gyereknevelésre koncentráltam,a bizonyos dolgokra az életemben.A gyereknek a stabilitás a legfontosabb.Exférjemmel nagyon jó a kapcs,a gyereknevelést megbeszéljük,a .yegrekeket látogatja,elfogadták h apa csak kéthetente jön.Nem mondom h tökéletesen boldog vagyok de az idegeim rendben vannak.Maradhattunk volna egy látszatházasságban de én új esélynek fogom fel az élettől,feldolgozva a régi hibákat és örülök h 30évesen kaptam ezt amikor még "lelkes" vagyok,nem 40évesen 10év időpocséklás és szívtaposás után.
2014. febr. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért már önmagában az is sokat elmond, hogy "már most is mondogatja, hogy most hova mennél, miből élnél stb."

-Az igen! Ezek az érvei a kapcsolatotok mellett? Pff...


Így fizikailag/anyagilag is nagyon nehéz lehet.


A lelki oldalát tekintve segítséget nyújthat a "Szállj le a döglött lóról" című könyv.

2014. febr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem aki szereti a férjét, az küzd. Persze egy sz.kával szemben nem éri meg. De aki ezesetben megkönnyebbülést érez (WTF?), az nem szereti a férjét...
2015. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!