Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha párom volt felesége nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha párom volt felesége nem fizeti a gyerektartást ebben az esetben mit lehet tenni, van értelme egyáltalán?

Figyelt kérdés
Párom volt felesége nem fizet semmit, nem is látogatja a gyerektét. Mondtam páromnak anno, hogy beszéljen a nővel és mondjon le a gyerekéről. Ez persze nem történt meg, kétheti láthatást szabott ki a bíró neki. Páromnak viszont mondtam ha nem mond le a nő a gyermekről, akkor mi ne mondjunk le a gyerektartásról. Ez így is lett meghatároztak a gyereknek 15.000 Ft-ot amit persze nem fizet és nem is látogatja a gyereket. Mikor párom eleinte hívogatta mindig elsírta magát, hogy neki sincs pénze, de majd ha elkezd dolgozni jövő hónapban akkor fizetni fog, de egyenlőre a másik gyerekének se tud sokszor kaját venni, mindig csak tologatta a fizetést. Ez megy már fél éve, eddig türelmesek voltunk párom úgy volt vele addig is nyugi van míg nincs képbe a nő. Nekem is volt munkahelyem így tudtam a gyereknek ruhát venni, kajafizetés stb.. Most viszont én is babát várok, megszűnt a munkahelyem és igenis szükségünk van nekünk is arra a havi 15.ooo-re. A nő nevén nincs semmi és nem is dolgozik (szerintem soha nem is fog...) lehet ilyenkor valamit tenni (azon kívül hogy esetleg elmegyek és megverem:D) na jó ez csak a vicc része de szörnyen dühítő. Van értelme perre menni?
2014. febr. 23. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Per.
2014. febr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha fél éve nem fizet lehet kérni az állami megelőlegezést, aztán majd az anyán behajtja az állam utolag
2014. febr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kovpet ***** válasza:

"ha nem mond le a nő a gyermekről, akkor mi ne mondjunk le a gyerektartásról"


Egyikre sincs lehetőség jogilag.

2014. febr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam lemondhat a jogairól és akár el is lehet tiltani a láthatástól is. Ha lemondott volna róla kkor azt mondom ne fizessen de ne is látogassa. Vagy most hogy kérte a kétheti láthatást és becsületesen el is vinné, venne neki néha napján ezt-azt vagy a kajáját befizetné az oviba azt mondom ne fizessen gyerektartás pluszba, de így...De szerencsére nem voltam eddig ilyen helyzetben. És hogy zajlik egy ilyen per azt tudjátok, mennyi idő kb. mire ennek lenne eredménye? Nincs kedve páromnak se veszekedni a volt feleséggel, meg folyamatosan bíróságra járni. Ez egy per ahol megjelenik a két fél és annyi? Ott hoznak egy határozatot? Bocsi ha érthetetlennek tűnök, de szerencsére eddig ilyen helyzetben nem voltam.
2014. febr. 23. 13:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden önkormányzaton lehet kérni ingyenes jogi segítséget ott érdeklődjetek. Ne hagyjátok az a gyerek pénze, és az anyára is igaz, hogy nem megcsinálni kell hanem gondoskodni róla.
2014. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

lemondhat, ha te örökbe fogadod, amúgy nem...és csak a pénz a gyereké, attól csak örökbefogadás esetén mondhattok le


amúgy a gyermektartás nem fizetése bűncselekmény, rendőrségi feljelentés után pedig az állam megelőlegezi, de max fél évre visszamenőleg

2014. febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!