Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartást én fizetem, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Krisztina0100 kérdése:

Gyerektartást én fizetem, ha ruhára költöm a gyereknek és számlával igazolom akkor bajom lehet hivatalosan belőle? Mert az exem nem a gyerekre költi hanem másra, szakadt rongyos ruhában jár a gyerek.

Figyelt kérdés
Gyerekelhelyezést elindítottam tudtok konkrétat mondani vagy tapasztalatot akkor írok részletet,mert az exem sarokba szorított és átvert.
2014. febr. 25. 09:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%

Írj egy kicsit a helyzetetekről. Exednek van-e munkája, mennyi gyerektartást fizetsz stb. Mivel szorított sarokba? Mi másra költi?


Én is elváltam, én is kapok tartásdíjat, ami még a kajájukat se fedezi a gyerekeknek. Szerencsére nekem jó munkám van mellette, így nem foglalkoztat a dolog, no de egy gyereknek nem csak ruha kell.

A rezsi is több, minél többen vannak, az étel is az óvoda vagy iskola, a tanszerek, az egyéb extra kiadások.


Abból amit írsz, nem lehet eldönteni, hogy ki akar kivel kiszúrni.

Jogilag megteheted ugyan, hogy számlákkal igazolod, hogy a gyerekre költötted a tartásdíj összegét, azonban nem biztos, hogy ezzel jót teszel. Lehet, hogy a pénzre nagyobb szükségük van. Persze ilyen kevés infóból csak tapogatózni lehet.

2014. febr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%
A gyerektartást nem csupán ruhára kell költeni,hanem a rezsi+ kaja gyerekre eső részére is.Ha pluszba veszel a gyereknek ruhákat,az csak jó,de ruha vásárlással behelyettesíteni a gyerektartást sztem necces,mert attól a gyereknek még nem lesz mit enni,mert az anya pénzét mondjuk elviszi a rezsi.
2014. febr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Én az édesanya vagyok. Úgy szoritott sarokba, hogy kidobot az útcára és a gyerek vele maradt. Nem volt hova vinnem a gyereket, és ezt tudta jól. Válás elött azt mondta,ha nem kérek semmit és csendben elválunk, ha hejre jövök nekem adja a gyereket, nekem 2 évbe került hogy hejre jöjjek és most nem akarja nekem adni a gyereket. Mivel akkor nem volt hol laknom nem volt választásom neki kelett adnom a fiamat. A gyerektartást benzinre meg a bnöjének ékszerre költi, ruhája szakadt a gyereknek elhanyagolt, de kocsira meg számitógépre van pénz. Az apa nem törödik a gyerekkel, volt hogy tetvesen, hol kiütésesen, büdösen hoztam el. Amikor az apával van a gyerek akkor beültetti a számitógép elé, hogy csendben maradjon. 6 éves a gyerek és számitógép fűgő. 4 gyerekkel él 1 fedél alatt plusz a bnöje szülei.egy szobába alszik az apával meg a bnöjével. nálam külön szobája van, a völegényemnek van fix munkája én nem rég lettem munkanélküli.
2014. febr. 25. 09:46
 4/34 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos ebben a formában nem lehetséges kiváltani a gyerektartást! Ha a gyt-n kívül még vásárolt a kislánynak, az ok, de helyette nem lehet! Nem tudom mennyit fizetsz, de az a meglátásom, hogy sokan el vannak tájolódva! Az a 15-20 ezer Ft,amit átlagosan fizetnek a gyerekre kb a kajára elég és akkor még nincs benne a napi gyümölcs, esetleg nasi. Egy gyerekről hamarabb lekopik a ruha és gyorsan nőnek, nagyon gyakran kell nekik vásárolni. Személy szerint minimum havi 20ezret költök ruhára a 4éves lányomnak és nem adidasba, meg nextekbe járatom, viszont nem is kínaiba! Csak az óvodai/iskolai étkezés havi 8-10ezer, plusz tisztasági csomag, különórák, foglalkozások, bérlet,stb,stb. Nem tudom mekkora a gyerek, de szívesen küldök neki ruhákat. Kapni is szoktunk, meg elajándékozni is, ha gondolod!
2014. febr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
A gyermektartast keszpenzben kell megfizetni a gyermeket gondozó szulo részére. A ruha es egyeb ajándéknak számít, az ex perelni fog az elmaradt tartasdijert es meg is nyeri,m
2014. febr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj, de nincs az az ember, aki így hülyére tudna venni! Volt neked ügyvéded? Nincs az a szitu,hogy ott hagyjam a gyerekem! Keress munkát és irány a bíróság, ha szeretnéd a gyereket! De nem értem erre minek kellett 2év!????!!!!!
2014. febr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Az itt a gond, hogy mindenre van pénze, és nekem dicskedik, hogy autó alkatrészt vett, meg bulizni jár egyfolytában. Nem fizet a gyerek után szinte semmit, mert hejbe jár oviba és az étkezése is ingyenes. Itt a hangsúly azon van, hogy szellemileg sem törödik vele, gondol egyet kivesz az oviból és elküldi az alkoholista szüleihez, most is 1 hétig nem volt és az alföldre küldte el hogy nyaraljon cimszóval. csak dacból kakaskodik velem. Tudom sokba kerül a gyerek. Az ellözö komentre válaszolva, nem volt ügyvédem és hittem neki, tudom hiba volt, azért került 2évbe mert sokáig az útcán éltem senki nem adott munkát, miuttán találtam munkát,kaptam albérletett de akkor megszünt a mukahejem igy a lakás is. nekem nincsenek rokonaim akik segiteni tudtak volna igy ingáztam sokáig. a poklot jártam meg. Most új kapcsolatom életem van ami stabil is.
2014. febr. 25. 10:02
 8/34 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon sajnálom, hogy így alakult az életed. Ha most már egyenesben vagy, akkor szerintem most keress egy ügyvédet, vagy menj el a családsegítőbe, ott biztosan többet tudnak segíteni neked, mint itt mi a gyakori kérdéseken. Nem kérdés, hogy a gyerek nincs jó helyen, és a lehető leghamarabb nálad kellene elhelyezni. De ebben csak olyan tud segíteni, aki tisztában van a jogi lehetőségekkel, és pontosan ismeri a helyzetedet.
2014. febr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,már felkerestem ügyvédet is de azt mondta nincs bizonyitékom a hanyagságra és a nem megfelelö nevelésre igy nehéz dolgom lesz. :( az már a mai világban nem számit, hogy az anya vagyok? És azért hagytam az apával, mert kidobot és a gyereknek akartam jót?
2014. febr. 25. 10:21
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy az anya vagy még jó, hogy nem számit. Talán veled kellett volna az utcán kodulni a gyereknek vagy mi?
2014. febr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!