Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjemmel négy éve külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemmel négy éve külön élünk. Egy gyermekük van, aki után a négy év alatt nem fizetett semmit. Jelzálogos, közös házunkban a férjem lakik, én a gyermekkel albérletben. Most válni akarok, mik a kilátásaim (tartásdíj, stb. )?

Figyelt kérdés
2014. márc. 15. 12:51
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A jelzálogot a férjem fizeti, a felvett összegből előbb motort vett, aztán egy kocsit is, mindkettő a nevén van. Mivel közös házunkban ő lakik, kérhetek tőle lakbért?
2014. márc. 15. 12:53
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Fél évre visszamenőleg követelhetsz gyerektartás de 3,5 év már elveszett. Általában egy gyerekre a fizetés 20%-át ítélik meg. Közös lakáson viszont ha hitel van, akkor ezentúl a hitel 50%-át neked is fizetned attól hogy nem laksz bent.
2014. márc. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Az mindegy mire ment el a pénz, házasság alatt vagyonközösség van, így te is felelsz a hitelért. Főleg, hogy te is beleegyeztél , mert nélküled nem kaphatott volna hitelt.
2014. márc. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az autó és a motor fele is az enyém?
2014. márc. 15. 12:58
 5/19 A kérdező kommentje:
Illetőleg a férjem azt mondta, hogy nem fog újabb kölcsönt felvenni azért, hogy engem kifizessen a házból.
2014. márc. 15. 12:59
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Igen az autó és a motor is.

Nem is kell téged kifizetnie neki. Ha nem tudjátok tovább fizetni a hitelt akkor el kell adni a lakást, abból törleszteni a hitelt maradék meg feleződik.

2014. márc. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A hitel összege másfél millió forint és jövőre jár le. De az azért mégiscsak gáz, hogy én albérletben, ő meg a házban éli világát.
2014. márc. 15. 13:06
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát a ház fele is téged illetne...
2014. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
A toronyóra nem kellene láncostul? Miért mentetek szét? Mit tettél azért, hogy együtt maradjatok? Hűséges voltál, tényleg szeretted? Négy év után jut eszedbe a válás, és kellene minden?
2014. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, most döbbentem rá, hogy "lefogyott" a hitel most már csak bevétel a férjed... Ezt te akartad így, örülj! Sikerült!
2014. márc. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!