Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan mondjam el a férjemnek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el a férjemnek, hogy el akarok válni?

Figyelt kérdés
25 éve vagyunk házasok, három gyerekünk van. Úgy érzem, hogy már nem tudok a férjemmel élni. Mit tegyek?
2014. márc. 12. 11:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%
Mi történt, hogy így érzel?
2014. márc. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
44%

Hogy mondd meg? Hát őszintén.

Leültök és elmondod, hogy sajnálod, de te tovább nem tudsz már vele együtt élni, nélküle képzeled el a jövődet, így el szeretnél válni.

Amúgy teljesen elképzelhetetlen, hogy tovább együtt maradjatok? Tehát ha leültök és elmondod neki őszintén a problémákat, akkor nem tudnátok megoldani? Mert azért 25 év és 3 gyerek után azt gondolom, hogy érne annyit az egész, hogy ha lehet akkor helyre lehessen hozni.

2014. márc. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Én már nem szeretem őt.


Úgyis az lesz, hogy biztos szeretőt tartok ezért hagyom el.

2014. márc. 12. 11:24
 4/24 anonim ***** válasza:
30%
Én is azt mondom, hogy egyenesen, őszintén mondd meg. Ne is gondolkodja rajta, nem kell ehhez köntörfalazni, mellébeszélni, sunyizni. Este, amikor nyugalom van, kérj időt és figyelmet és közöld vele. Velem is elfordult ez, nem halt bele senki, de őszintének kell lenni, az az egyetlen jele a tiszteletnek ebben az esetben.
2014. márc. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
19%

Azért az nem mindegy, hogy miként nem szereted.

Nyilván ennyi idő után már nem vagy szerelmes. Én "csak" 8 éve vagyok együtt a férjemmel, de mi sem vagyunk egymásba szerelemesek, az már rég elmúlt. De szeretjük egymást. Tehát kitartunk egymás mellett.

Viszont ha te már nem vagy szerelmes, de még szereted, emberileg, mint a társadat, akkor nektek csak némi időre lenne szükségetek, amit kettesben tölthetnétek, romantikáznátok, felpezsdülne újra a kapcsolatotok és ugyanúgy visszatalálhatnátok egymáshoz.

Ez szerintem minden kapcsolatban eljön egy idő után. És ha valaki hagyja az egészet veszni és nem tesz azért, hogy újra visszataláljanak egymáshoz érzelmileg, szenvedélyügyileg, akkor csak valóban könnyebb otthagyni az egészet, majd pedig tovább lépni. De nem árulok el vele nagy titkot, ha elválsz és belekezdesz egy kapcsolatba valaki mással, akkor is ez lesz egy idő után. Az is egyhangúvá fog válni, ellaposodik, ott is elmúlik a szerelem. Aztán megint könnyebb lesz tovább lépni?

Persze ez csak tényleg arra vonatkozott, ha csak a szerelem múlt el, de a szeretet megmaradt.

Ha a szeretet is elmúlt, tehát abszolút érzelmileg közömbös minden téren a férjed, akkor ott valóban nincs nagyon mit tenni.

2014. márc. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Kései Sirató ***** válasza:

Ha durva, agresszív ember és félsz a reakciójától, akkor jobb, ha nem ülsz le vele erről beszélgetni, nehogy bántalmazzon. Ha a válás után úgysem vele élnél, akkor költözz el, és az ügyvédeddel irass egy levelet neki, amelyben egyzséget ajánlasz fel.

Ha viszont normális ember és nem pszichiátriai beteg és nem is idegbeteg, akkor a legjobb őszintén elmondani neki, hogy el szeretnél válni, nem vele képzeled el a további életed. Remélem, nem fog bántani.

2014. márc. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
16%

Mielőtt válsz, mert már nem szereted, gondolj a gyerekeidre! Mi a fontosabb? Hogy családban nőjenek fel, vagy az, hogy te kergesd a saját boldogságodat?

A házasság nem sétagalopp. Vannak buktatók, problémák, amiket meg kell oldani.

Nem értem, hogy sok nő miért ilyen önző?

2014. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

7-es!

A legnagyobb hiba amit egy ember elkövethet, hogy csak azért marad a házasságban, mert "jajj mi lesz a gyerekekkel"...

2014. márc. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Én (is) azonon a véleményen vagyok, hogy 25 évet együtt leélni nem kis dolog, ráadásul 3 gyerek......

Szerintem gondold át a dolgot, gondolj a gyerekeidre is, hisz őket is megviselné a dolog.

Próbáld jól érezni magad a házasságodban, szervezzetek közös programokat a férjeddel, akár vonjátok be a gyerekeket is.

A válással tönkretennéd a gyerekeidet!

2014. márc. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
25 éve vagytok házasok, akkor min. olyn 45-50 éves lehetsz. Onnan nulláról előlről kezdeni az egészet, ráadásul plusz 3 gyerekkel, hát nem egyszerű, sok sikert hozzá. Kérdés, hogy még mit vársz az élettől.
2014. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!