Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha az apát az "új" kapcsolatáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az apát az "új" kapcsolatából született gyermek után is gyerektartásra kötelezik akkor annak az összege eltérhet a "régi" gyerektartástól vagy minden gyermeke után ugyanannyit kell (ene) fizetnie?

Figyelt kérdés

Az exem új kapcsolata is tönkrement. Összefutottam a volt párjával aki szólt, hogy szerinte nekünk is több gyerektartás járna, mert nekik többet állapítottak meg, mint amit nekünk 2,5 éve. Én rákérdeztem az exemnél, de szerinte az az összeg ránk nem vonatkozik.

Nem vagyok túl jártas a dologban, de szerintem ez nem így van.


2014. márc. 16. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Külön ügy, külön ítélet. Amíg a bíróság nem határoz meg más összeget, addig azt kell fizetnie amit megítéltek. Viszont ha beadnátok egy keresetet a gyerektartás emeléséről, akkor szerintem ezzel lehet érvelni.
2014. márc. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt értem, hogy külön ügy, de mindkettőnknek 10% lett megállapítva gyermekenként és ők mégis többet kapnak mint mi.

Az exem szerint mindig az adott időben aktuális fizetése számít, tehát annak a 10%-át kell fizetnie. Az "új" gyermek születésekor magasabb volt a fizetése, mint amikor mi váltunk és szerinte rá az új összeg a közös gyermekeinkre meg a régi vonatkozik.

Én úgy tudom, hogy a 10% mindig 10%, akkor is, ha 170000Ft-ot keres és akkor is, ha 260000-et.

2014. márc. 16. 09:41
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Igaza van , az a per rátok nem vonatkozik. 2 évente lehet kérni a gyerektartás újra tárgyalását, ha akarod akkor neked kell bírósághoz fordulni miatta.
2014. márc. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Fordulj a bírósághoz, mert minden gyereknek egyforma összeg jár.
2014. márc. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Kérd bíróságon a fizetéséből való letiltást.
2014. márc. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Igaz, hogy kèt külön ügy, de te gondolod jòl. Többet kellene kapnod, mert a fizetség 10 % a jár akkor mindkèt gyereknek, amit az aktuális fizetésèből kell számolni. Ha 100.000, akkor abbòl, ha 500.000 akkor abbòl. Ha az ítélet òta változott a fizetése, akkor is mindig az ùjat kell nézni.

vonják tőle vagy ő adja?

2014. márc. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Ha magától adja a pénzt és nem vonják, akkor jól átver. A százalék az százalék és a mindenkori pénzéből.

Szép is lenne mondjuk egy 10 évvel ezelőtti összeget fizetni.


Szerintem menj bíróságra és nem tudom lehet-e, de vizsgáltasd felül az eddigi összegeket is, hogy mennyivel adott kevesebbet. Gondolom kérnek a munkáltatójától egy kimutatást, aztán fizetheti a különbözetet.

2014. márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Rátok ez az összeg nem vonatkozik. Az én apám is kevesebb gyerektartást fizet utánam édesanyámnak, mint a volt barátnőjének a húgom után, akivel még csak házasok sem voltak, csak az a nő fiatalabb és jóban van apámmal.
2014. márc. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!