Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartást 2 éve renszerese...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartást 2 éve renszeresen fizetem a volt feleségemnek ami nem kevés igaz közösen egyeztünk meg), de most csak egy részét utalom neki minden hónapba, mit tud tenni ebben az ügyben? Feljelenthet? Vagy bíróság?

Figyelt kérdés
Elváltam a feleségemtől közös megegyezéssel 2 éve,havi 50 eze forintba egyeztünk meg.Eddig rendszeresen fizettem is(UTALÁSSAL kÜLFÖLDÖN DOLGOZOM).De viszont mostantól csak a felét szeretném neki utalni.Mit tud tenni feljelent?Ha nem elég neki a fele..
2014. márc. 19. 22:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%
Igen, csak mivel te külföldön dolgozol, addig nem nagyon tud mit tenni. Végrehajtást indíthat ellened. Ez sajnos nem így megy, hogy kinek mi elég, erről az összegről van egy bírósági határozat.
2014. márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
Bíróság itéletet te nem tudod csak ugy kedved szerint változtatni ha uniós országban vagy behajtják rajtad bíróságon intézd.
2014. márc. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
15%

Ne aggódj, nem lesz belőle semmi.

25 ezer is elég neki.

Ilyenkor azt szokták alapul venni, h itthon mennyit keresnél a szakmáddal és annak vonják a 20%-át.

25 ezer az 125 ezer 20%-a.

Számold ki.

2014. márc. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
47%
ha kevesli akkor elmehet a birosagra es kerheti, hogy allapitsak meg a gyerektartas osszeget. ha eddig nem volt vegzes csak szobeli megallapodas volt koztetek akkor nem jelenthet fel.
2014. márc. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%
remélem, azért közben gondolsz a gyerekedre is
2014. márc. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Erről van bírősági határozat?

Ha van akkor beperel, majd hazajösszbehajtjak rajtad elég keményen.

Ebben az esetben írsz egy meghatalmazást és egy jő ismerősöd, ügyvéded képvisel Magyarországon, és kérsz egy csökkentést (etelt 2 év van leheőséged, hponolom jó okod van rá amiért nemntudsz neki annyit vizetnu)


Ha nincs róla határozat, akkor semmit nem tud tenni

2014. márc. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
gyermektartás hátralékként + késedelmi kamattal behajtják rajtad, nem te fizeted, hanem majd letiltják a béredből az aktuális összeget, meg egy kis hátralékot is. +kamat
2014. márc. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Milyen aranyos az előttem lévő ahogy beleéli magát a hülyeségébe :)
2014. márc. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Van bírósági végzés úgy adtuk be a papírt már az első tárgyaláson SZETVALASZTOTTAK minket mivel közösen egyeztünk meg mindenben.ez A 25 Ezer Forintot Minden Hónapba Fixen megkapja majd Ha Nem eleg neki Lehet Felfogás Jelenteni ..De Örüljön Ennek Is Mert Ahogy Olvastam Itt Sokaknak Nem Fizetnek Semmit Évekig. Köszönöm a valaszokat
2014. márc. 20. 09:27
 10/26 anonim ***** válasza:
ha 25ezret ítélt meg a bíróság akkor nem lesz semmi ha 25.000et utalsz!
2014. márc. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!