Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartas emelesehez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartas emelesehez birosagra kell menni?

Figyelt kérdés

2 gyerekunk van 9 es 7 evesek. Negy eve valtunk el.

Eddig (ha tudott) havi 26 ezret fizetett, de nem rendszeresen mert alberletben lakik es volt, hogy koltoznie kelle es a kaucio miatt nem kertem el 1-2 honapig a tartas dijat, esetleg valami kozbejott neki akkor sem.

Most ugy egy eve lett rendes munkaja jo fizetessel es megbeszeltuk ha helyre jon havi 50et fizet 410ezer a fizetese. Ez karacsonyig mukodott is, amikot megismerte a baratnojet aki elmondta neki hogy ne fizessen tobbet csak a 26 ezret, mert nem kell, minek!?

A birosagon bizonyitanom kell hogy honapokig nem fizetett? 410 ezerbol mennyi gyerektartast kapunk?

Nem akartam ezt de ha ok igy hat akkor en is.

nem vagyok bohoc!


2014. ápr. 7. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Elégedj meg annyival, hogy kérsz új tartásdíj megállapítást és levonással kérjed. Persze, ebben az a buktató, hogy csak a hivatalos bért veszik alapul.
2014. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hivatalosan kap havi 410,000ft-ot.
2014. ápr. 7. 15:31
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, a gyerektartás újraszabályozást a Bíróságon kell kérned. 6 hónapra visszamenőleg tudod behajtattatni. A birósági gyakorlat az, hogy gyerekenként 20-20%-ot állapítanak meg. Tehát ha a 410.000 nettó, akkor 164.000 ft-ot kapnál gyerektartást. Fontosnak tartom azt is megemlíteni, hogy a gyerekek szükségleteit is figyelembe veszik. Úgy gondolom, hogy egy 7 és 9 éves gyereknek irreálisan magas a 164.000 ft-os gyerekartás. Ezt a Biróság is figyelembe fogja venni és valószínű, hogy egy köztes összeget állapít meg. Hiszen nem az a cél, hogy csak az apa tartsa el a gyerekeket, ebből a pénzből valahol egy család megél. A másik, hogy azt se felejtsd el, hogy ha az apát kirugják vagy történik valami, újraszabályozást csak 2 év múlva kérhetsz.

Célszerbűbb lenne fix összegben megállapodnotok és úgy menni a Biróságra.

2014. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Koszonom.

Sajnos nem lehet vele beszelni. Par hete honapja van egy baratnoje es barmit mond az ex azt teszi.

En megerto voltam es vagyok is, de bolond nem.

Honapokig nem fizetett es nem is kertem, volt hogy en (egyedul allo anya) adtam neki kolcson

Es o meg ezt csinalja

2014. ápr. 7. 15:57
 5/15 anonim ***** válasza:

a bíróságon, minden szükséges felvilágosítást megadnak!

de, addig is olvasgasd az alábbiakat:

2014. március 15-én hatályba lépett az új PTK,

[link]

mely a családjogot is magában foglalja. PTK. NEGYEDIK könyv (Családjogi könyv) negyedik rész.

[link]

XIII. CÍM > A ROKONTARTÁS > XXI. Fejezet: A kiskorú gyermek tartása


4:218. § [A gyermektartásdíj bírósági meghatározása]

"(4) A tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének tizenöt-huszonöt százalékában kell meghatározni. Az átlagos jövedelem megállapításánál rendszerint a kötelezettnek a kereset megindítását megelőző egy évi összes jövedelmére figyelemmel kell lenni."


Március közepétől, az új Ptk. hatályba lépését követően tehát a vagyonról külön perben lehet rendelkezni, és a közös gyerekek után fizetendő tartásdíj megállapítása is módosulhat.

Ezen túl nem csak százalékosan határozzák meg díjat – a hagyományos 15 és 25 százalék közötti mértékben –, hanem fix összegben, amelyet a bíróság minden évben automatikusan a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által közzétett árindexszel növel.

[link]

2014. ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
mielőtt bíróságra mész, előtte jelezzed felé, helyezzed kilátásba. Hátha megegyeztek bíróságon kívül. Kevesebb nyűg mindenkinek.
2014. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja, utolso, kevesebb nyug lenne, ha apuka fogna az adast, de mar irta akerdezo, hogy a megbeszeles az nem megy....
2014. ápr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
igen, de említette neki, hogy bíróságra viszi az ügyet?
2014. ápr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Fenyegetes - mi ertelem? Lepni kell es kesz. Ha magatol nem hajlando -a baratno nyilvan rasegit- akkor meg kell lepni. Nem kell neki szolni rola, majd megkapja az idezest.
2014. ápr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!