Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mindenképpen érdemes bíróságra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenképpen érdemes bíróságra menni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Szétköltözünk a párommal, mert nagyon megromlott a kapcsolatunk, amit 2 éve nem sikerül helyre hozni. Főként én akarom, de most már ő is elfogadta, hogy ez a helyzet. Van egy kisfiúnk is. Sikerült megegyeznünk, hogy nálam marad a kicsi (fel sem merült, hogy nála, mert a munkája miatt lehetetlen lenne), és megállapodtunk a gyerektartás összegében is. Mondtam, hogy nem akarom semmilyen szinten eltiltani a gyerektől, jöhet hozzá, amikor akar.

Nem vagyunk házasok, szóval válóper nem kell. Lakás sincs, csak ingóságok (bútor, használati tátgyak), és egy kis spórolt pénz, amiket elosztunk.


Érdemes így bíróságra menni végzésért, vagy max. akkor, ha mondjuk nem fizeti a megállapodott összeget, vagy ne adj isten elmérgesedik a viszony a jövőben és problémák merülnek fel?



2014. ápr. 2. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Papírozzzátok le a gyerektartást inkább, soha nem lehet tudni.
2014. ápr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Jobb ezt most rendezni jogilag is, amíg jóban vagytok.

Később, ha lesz valakid, akkor lehet, hogy nem lesz ilyen együttműködő.

2014. ápr. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia, én meg nem mennék ezért bíróságra, csak ha nem a megállapodás szerint hozza-viszi a gyereket és nem fizet rendszeresen.

Egyébként szerintem papír nélkül sokkal többet fizetnek az apukák, mint amit a bíróság a bejelentett fizetés után megállapít.

2014. ápr. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elég, ha ezt leírjátok és tanúk hitelesítik.
2014. ápr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Érdemes bíróságra menni, hogy tiszták legyenek a viszonyok és a későbbiekben is mindenki számára legyen egy tiszta, világos végzés, amiben benne van a megegyezésetek.


A bíróság számára fizetendő illetéken kívül nem is kerül semmibe, ha bírósági ingyernes panasznapi ügyintézésen kéritek az ottani jogvézgeztt dolgozóktól, hogy segítsenek a keresetet megírni és ehhez lehet csatolni a ti írásos megállapodásotokat.


Nem jól tudja az egyik előttem válaszoló: a bíróság a felek megegyezése alapján is megítélhet gyermektartást, nem csak a minimális összeget!

Lehet fix összegben is megállapodni, lehet %-ban is, illetve ezek kombinációját is lehet használni.

Ha van megállapodásotok és ti megegyeztek abban, hogy évente/kétévente/ötévente stb. lesz pl. legalább inflációkövető emelés, akkor még ez is működhet.


Ugyanígy a láthatást is szabályozhatja (és szabályozza is!) a felek igényének, élethelyzetének megfelelően, nem cska a standard "kéthetente hétvégén egy nap" típusú megoldások léteznek.


Kérdező: esetetekben a láthatást úgy lenne érdemes szabályozni, ahogy a valóságban látogatja az apuka a kicsit (pl. hétköznap hetente 2szer délután 16-19 óráig stb.)


Abban gondolj bele kérlek, hoy most megvan a megegyezés, amit be is tartotok, de mi történik, ha az egyikőtöknek lesz egy új partnere pl.

Hány ilyen sztorit olvasni itt is, hogy az új nő fúj az exre vagy fordítva és megy a csatározás, hogy a "párom" meg az "ex párom" mennyit fizessen, miért nem fizet, miért ilyen haszonleső az ex, miért ilyen haszonleső az új nő stb...

Ha van egy bírósági végzésetek, akkor az egyértelmű és nincs fúrás, mindenki teljesíti a benne foglaltakat (és lehetőségetek van egyébként újra is tárgyaltatni, ha lényegesen változnak a körülmények)


Nagyjából 30 eFt-ot kellene rááldozni arra, hogy tartósan megmaradjon ez a korrekt viszony.

Nekem ennyit feltétlenül megérne.

2014. ápr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Írja le saját kis kezével és írja alá, akkor tanú se kell :)
2014. ápr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5. válaszoló vagyok (hosszú)

6. válaszoló: ne viccelj már!

Ma leír valamit a "két kis kezével", mert megegyeztek és van normális hangnem.

Egy év múlva lesz egy új nő- akkor meg ír a "saját kis kezével" egy másikat.

Ha még azt is belebiggyeszti, hogy a korábbi ilyen nyilatkozatomat visszavonom- máris lehet szaladgálni fűhöz-fához.


5 percenként írok neked papírokat a "saját kis kezemmel", hogy adok 500.000 Ft-ot, aztán meg visszavonom- kíváncsi lennék, mennyit tudnál behajtani rajtam :)


Kérdező: jogilag a legnagyobb védettséget a bírósági végzés adja mindkettőtöknek.

Esetleg még közjegyző előtt lehetne a kettőtök megállapodását megkötni, de semmivel nem olcsóbb, sőt és a bírósági végzés "erősebb" :)

2014. ápr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én hasonló helyzetben nem mentem bíróságra a gyerekem apjával, és nem bántam meg. ha bíróságon le lennének papírozva a dolgok, a legkisebb konfliktusnál is mutogathatnánk a határozatra, ahelyett hogy a valós helyzetre figyelnénk. így viszont mindenképp párbeszéden és kompromisszumokon alapszik a viszony. nincs semmi kőbe vésve, ahogy az életben a körülmények is változhatnak folyton. nekem ez így jobb.
2014. ápr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__55..

Gondolom ezt a kérdést is te tetted fel.

2014. ápr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: nem, nem tettem fel. Nem látom értelmét fél óra külömbséggel kiírni ugyanazt a kérdést. De azt is látom, hogy ezen az oldalom tényleg nem lehet kérdést feltenni rosszindulatú válasz nélkül.


Többieknek köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 2. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!