Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tudtok javasolni egy jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudtok javasolni egy jó párterapeutát?

Figyelt kérdés

A feleségemmel egy ideje sajnos eléggé megromlott a viszonyunk, mind érzelmileg, mind fizikailag eltávolodtunk egymástól. Pillanatnyilag eddigi életünk legmélyebb krízisét éljük át, maradjunk-e együtt vagy sem. A döntést hihetetlenül megnehezíti lassan kétéves kisfiunk, akit mindketten rajongásig imádunk és semmi esetre sem szeretnénk ekkora törést az életébe.

Szeretnénk mindketten mindent megtenni, a "falig" elmenni a megoldásért, ezért nem nagyon látunk más lehetőséget, mint egy szakember segítségét. A hasznos tippeket megköszönöm, a kioktatással és a sajnálkozással viszont nem megyek sokra, ezeket mellőzzétek, ha lehet. Köszönöm. F/35



2014. ápr. 11. 13:05
 1/10 Monsieur válasza:
69%
Eckhart Tolle. Javaslom nezzetek par eloadast tole. Tegyetek felre az egotokat es minden jo lesz.
2014. ápr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Monsieur válasza:
Tudom, ha kicsit sem vagytok valami nyitottak szellemi es spiritualis szinten, akkor kisse szelsoseges megoldasnak tunhet, de hidd el nincs mas megoldas, hacsak azt szeretned, hogy valami okostojas belepofazzon az eletetekbe, penzert cserebe.. Ez a legjobb ut, vagy pedig eljetek kicsit nyitottab kapcsolatban, lehet az erositene a koztetek levo kotodest.
2014. ápr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én abszolút nem vagyok vallásos, istenhívő, stb. de néha egész szépen beszélnek lelkészek, papok családi kötelékről.


Néha hétvégén TV-ben belehallgatunk relaxációból.

Ami kiváltotta nálam ezt a fajta érdeklődést az, hogy nagyapám temetésén (már ő sem volt vallásos) egy idős derék magyar embernek kinéző református pap olyan szép, szinte teljesen vallásmentes, megindító beszédet mondod, hogy közben elérzékenyültem, pedig eléggé racionális műszaki ember vagyok. És ami érdekes a végén megnyugvás fogott el.


Ez volt a különleges élmény, ami miatt utána beszéltem is vele pár szót. Az öreg nem is volt annyira szerény, mondta hogy szerinte is jobban értenek az emberi lélek ápolásához mint a pszichiáterek, pszichológusok, mert a közösségük öröménél (esküvő, keresztelő), bánatánál (temetés) egyaránt jelen vannak.

2014. ápr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Major Klára Budapesten 06-30-302-48-03


A könyvek is tényleg sokat segíthetnek! Nekünk legtöbbet Gary Chapman könyvei segítettek, főleg az Egymásra hangolva c.

Sok sikert, remélem, megoldjátok! :)

2014. ápr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Alapvetően szaksegítség kell, nem öngyógyítás, spiritualitás, satöbbi. Személyre szabott problémákhoz személyre szabott foglalkozás kell, általánosságokkal semmire nem megyünk.
2014. ápr. 11. 14:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik városban laktok, de tudom ajánlani Szabó Gábor Timurt, hozzá jártam, igaz nem párterápiára.

[link]

2014. ápr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Budapestiek vagyunk.
2014. ápr. 11. 14:26
 8/10 Monsieur válasza:
Ha valaki mastol varja segitseget ilyen ugyben, az mar regen rossz...
2014. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Demagógiából ötös.
2014. ápr. 11. 14:54
 10/10 Monsieur válasza:
Nem tudom mi a demagogia abban, ha azt mondom magatoknak koszonhetitek, hogy idaig jutotattok. Ennek semmi koze a vallashoz, egyszeruen megfeletkeztek emberi mivoltotokrol. De csak igy tovabb, hajra EGO :) Az jo lesz a gyereknek is. Ezt latja, o sem lesz mas. Varjatok a csodara es a segitsegre, az biztos segiteni fog. De magatokon nem tudtok igy segiteni. Egy terapeuta olyan mint a gyogyszer... segit a tuneten, de a probleman nem fog segiteni. Ez csak egy tanacs volt, persze mehettek mindenfele tanacsadohoz, de ha jobban belegondolsz ez nem kiabrandito, hogy ugy probalsz megoldani egy kapcsolatot, hogy "szakertohoz" mesz? :) Ha ti magatok nem latjatok a valodi problemat, akkor mas majd fogja? Legfeljebb elmondja, hogy szerinte mit kene tenni, de attol te nem fogod azt erezni. Legfeljebb elhiteti veled :)
2014. ápr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!