Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 7 év együttélés után hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

7 év együttélés után hogyan alakul különváláskor az élettársak vagyona?

Figyelt kérdés
A nő egy másfél szobás lakást vitt a kapcsolatba, egy autót, a férfi egy autót (jelenleg is hitel van rajta). Együttélésük alatt a férfi eladta saját tulajdonú lakását, valamint az édesanyja a saját lakását.Ebből a tőkéből vettek egy házat, melyre szintén a férfi hitelt vett fel a saját nevére. A ház a férfi nevén van. A házba beleforgatták a nő nevén lévő autó árát. A nő lakását 7 éve kiadják. Természetesen közös kasszán voltak, így minden kiadást és bevételt közösen intéztek. Illetve hárman, mert a férfi anyukája is a házban lakik, a kiadásokat harmadolják. Különválás esetén kit mi, mennyi illethet, kinek, mi "jár"? Kérem, hogy csak hozzáértők válaszoljanak, kombinálni mi is kombinálunk, csak nem jutunk dűlőre. Köszönöm szépen a segítő válaszokat!

2014. ápr. 11. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Ami elötte volt különvagyon, az az is maradt, és amit az eládási árból vettek, az is - azaz az újan vett ház egy része a férfié (a saját lakása ára meg az édesanyja lakásának az ára), a nöé az autó árának megfelelö rész.

A kölcsönt annak kell törteszteni, aki felvette, az idöközben letörlesztett összeget a két fél jövedelmének arányában kell megosztani.


A megélhetésre költött pénzt nem lehet elszámolni.

2014. ápr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy az első írja:


Alapszabály, hogy az élettársi közösség alatt szerzett vagyon a jövedelmi viszonyok szerint kerül megosztásra.


A nő jogosult a lakásból egyszer az autója értékének megfelelő arányban, másodszor: az eddig kifizetett hitel jövedelemarányos része alapján.

Ha a nő lakásának bérleti bevétele nem lett elkülönítve, akkor azt is bele kell számolni az ő jövedelmébe az arányosításhoz.

2014. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
De be volt jelentve az elettarsi kapcsolat, vagy csak egyutt laktatok?
2014. ápr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak együtt laknak. Nm volt bejelentve.
2014. ápr. 11. 21:54
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem számít, hogy be volt-e jelentve. Az csak leegyszerűsítené, de már a régi Ptk. is szabályozta az élettársi kapcsolatot.
2014. ápr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Az élet társak jogilag idegenek ezért a vagyonuk is külön vagyonnak számít. Az évek száma nem számít. Az más persze ha meghalna és lenne egy végrendelet mert akkor egyenesági leszármazó lennél. Különbem nem is örökölhetsz utána semmit.
2014. ápr. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Na éppen ez az. Ennyi erővel bárkire rámondhatod hogy az élettársad mert egy albiban laktok? Én a bnőmmel egyetem elején költöztem össze, azaz már több mint 6 éve. Akkor én is vihetem a pénzét vagy mi?
2014. ápr. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" bárkire rámondhatod hogy az élettársad...?"


Bárkire nem. Fontos feltételei vannak. És vita esetén a tanúkat meghallgatva a bíróság dönt, hogy ténylegesen fent állt-e.


„Az élettársak két olyan, házasságkötés nélkül közös háztartásban, érzelmi és gazdasági közösségben (életközösségben) együtt élő személy, akik közül egyiknek sem áll fenn mással házassági életközössége és akik nem állnak egymással egyenesági rokonságban vagy testvéri (féltestvéri) kapcsolatban.”


"Akkor én is vihetem a pénzét vagy mi?"


A pénzét nem. Miért vinnéd? A élettársi közösség alatt szerzett, NEM személyes vagyontárgynak minősülő vagyontárgyakra vonatkozik!

Magyarán a fogkeféjére, melltartójára, személyes laptopjára NEM tarthatsz igényt, de a 200 ezres konyhabútor jövedelemarányos részére IGEN.


De ne nekem hápogj! A törvények NEM ismerete, még nem mentesít az alól, hogy érvényes legyen rád is.

2014. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!