Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek? Menjek vagy maradjak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Üdv!Légyszíves próbáljátok átérezni a helyzetemet , amit itt ki fogok fejteni...Szóval a párommal 3 és fél éve vagyunk együtt , van tőle 2 gyermekem.Az a problémám , hogy 2 éve kb. az első terhességemet követően elviselhetetlen ember lett.2 x megcsalt , flörtölget olyanokat mondd , hogy ezt meg azt megdugta volna , ha nem lettem vna ott stb.(Hozzáteszem 2 hónapos terhes voltam , a test olyankor még nem igazán változik , hangulatingadozás sincs nagyon még , szóval nem értem miért történhetett a félrelépés , mikor én semmilyen téren nem változtam.)Folyamatosan minden nap lehordott mindennek , bármit csináltam belekötött , miért így mosogatok , miért így főzök , semmi sem felelt meg neki , ráadásul mikor próbáltam magam szóban kivédeni , nem egyszer nekem esett fizikálisan is fojtogatott , lökdösött , arcon ütött(terhesen).Aztán megszületett a lányunk (tervezett terhesség volt), a szülőszobán bent volt , ott úgy viselkedett , mint egy igazi apa és "férj".Aztán mikor hazajöttünk kezdődőtt az egész előről.A 2. gyermek részemről nem volt tervezve , de mivel sokszor említettem neki , hogy , ha nem változik , akkor elhagyjuk , mondhatni "megerőszakolt" és teherbe ejtett még 1x , nem tudtam elmenni orvoshoz ugyanis bezárt a lakásba , így sehova sem tudtam menni(egyébként minden bántalmazás után is ezt csinálta , elvette a telefonom és bezárt).A szülei ezt mind nem akarják nekem elhinni és azt mondják biztos én harcolom ki magamnak , hogy megverjen.Na , de könyörgöm , hazajön a ki van takarítva a gyerekek elvannak látva , finom étellel várom stb. és ő elkezd velem veszekedni és belekötni mindenbe , gondolom rajtam vezeti le a feszültséget , de ez nem megoldás.Folyamatosan direkt több házimunkát csinál nekem a fizetése nagy részét elkölti a saját kényelmére , mondván azt ő kereste , sokszor nem is érdekli , hogy nincs kifizetve a rezsi és nekem ill. a gyerekeknek nincs ételre pénz meg stb.-re.Nagyon nem szeretném itt hagyni a gyermekeimet , de nem is tudnám őket magammal vinni , ugyanis csak édesanyámhoz tudnék költözni , aki depressziós , és ideggondozóba jár meg stb.(sajnos édesapám hasonló volt csak finomabb változatban , lényeg , hogy kikészítette édesanyámat)és pont ezt szeretném elkerülni , hogy kikészüljek és a gyerekeim ugyanazt éljék át , mint én...nem volt boldog pillanat apámat levakarni édesanyám nyakáról , hogy meg ne fojtsa(6 évesen), pedig kiváló feleség volt , mindenki dícsérte milyen jól bánik a férjével...)A lényeg , hogy azzal fenyegetőzik , hogy , ha édesanyámhoz vinném a gyerekeket , akkor feljelentene , hogy édesanyám közveszélyes rájuk.amennyiben viszont igaza van , hogy ugye dolgozni nem tudnék kevés lenne a gyes + 2 családi pótlék az ellátásukhoz , ugyanis ő feketén dolgozik , úgy hogy nem fizetné a gyerektartást sem.Nem tudom így mennyire ítélné nekem a bíróság a gyerekeket.Mit tegyek , hagyjam nála , amíg anyagilag kicsit helyrerázódok?(Mondjuk , ha még nekem is ítélnék , megmondta , hogy úgy is ellenem uszítaná őket és mindenáron visszaszerezné magának őket , engem pedig kikészítene.)nem tudom , hogy lehetne esetleg elérni , hogy ne látogassa őket , mármint a további fenyegetőzései , terrorizálása miatt fel lehetne-e jelenteni.Valaki írjon valami tanácsot vagy valamit , aki ilyen helyzetben volt/van , hogy mit tesz/tett , hogy jobb legyen a helyzete!Előre is köszönöm!

2013. okt. 25. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
nincs az a pénz amiért egy ilyen féreggel együtt maradnék..milyen ember az ilyen aki terhesen is veri a feleségét,meg amúgyis??Azonnal költöznék,akár egy anya otthonba,vagy hasonló.Nagyon remélem hogy van eszed,és nem fogod ezt tovább tűrni!Legalább a gyerekeid miatt!!Hisz te irtad,ugyanezt élted át,ne akard hogy a te gyerekeid is ezeken menjenek keresztül,szerintem éppen elég volt már nekik ez is...
2013. okt. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
A helyedben megfognám a két gyereket és mennék, de előtt jól helyre raknám őkelmét, hogy egy életre megemlegessen és ha csak meghalja a nevemet már kerüljön ki.
2013. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem csak édesanyádhoz tudsz menni. Ha igazán meg akarsz tőle szabadulni akkor menj be a családok átmeneti otthonába ott tudnak neked segíteni ! Van kríziskezelő programjuk is pont az ilyen esetekre, akiknek azonnali segítség kell. Ott nem fog megtalálni, ők pedig segítenek neked minden papírt, válást, gyermekelhelyezést elintézni. De ez csak akkor működik, ha TÉNYLEG meg akarsz tőle szabadulni. Ők akár másik városban lévő otthonban is el tudnak helyezni a gyerekekkel, így teljesen új életet kezdhetsz.
2013. okt. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

A férfinem szégyene.

Felolvastam a férjemnek a problémádat, fél órája dühöng.

Javasolt olyat is, hogy éjjel, mikor alszik, vágd pofán sodrófával.

Viccet félretéve: az anyaotthon jó döntés lenne. Szerintem vágj bele, ott sokat tudnak segíteni.

2013. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

[link]

őket hívd, gyerekeket vidd magaddal, segíteni fognak. Átmeneti otthon vagy anyaotthon. Bármi jobb ennél. Kitartás, és csomagolj. Akkor menj el otthonról amikor dolgozik.

2013. okt. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ismerosom 6 gyerekkel ment anyaszallora,jo messzire a ferjetol.Elete egyik legjobb dontesenek tartja,hogy otthagyta a ferjet.



http://www.youtube.com/watch?v=wE9xJUxMvA0

2013. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
hagyd el.de ha elhagytad soha ne dőlj be a megváltoztam dumának nagyon szépen megkérlek ne kövesd el azt a hibát amit én is.jelenleg én is ebben a helyzetben vagyok csak egy gyermekkel.ja engem is 9 ho vert meg.
2013. okt. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha anyukád nem közveszélyes, fütyüljetek a feljelentésre, nem lesz belőle semmi! Viszont, ha a férjed bánt téged, sikíts, kiabálj, hátha meghallja valamelyik szomszéd és lesz tanú! Valamint próbálj meg meglógni és vetess fel látleletet! Ha bebizonyítod, hogy bántalmaz, távoltartást is kérhetsz! Semmiképp se maradj vele!
2013. okt. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért nem lépsz már le???????
2013. okt. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Amikor csak tudsz,pakolj össze a gyerekeknek és Magadnak, vegyél egy nagy levegőt és indulj el a legközelebbi családsegítő szolgálathoz. Ott mindent mondj el, és azonnal elindítják a 1. a távolság tartási kérelmet, 2 segítenek azonnal anyaotthont találni, 3. anyagilag talpra állni. Ott kaphatsz segítséget mindenhez. A gyerekeket rögtön el tudják helyezni bölcsiben, Neked segítenek munkát találni, később lakást...ennél csak jobb lehet. Légy bátor, kitartó...a gyerekeid jövője, boldogsága a tét, és persze a Tiéd is...


Válófélben lévő Anyuka.

2013. okt. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!