Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a házasságunk alatt születe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a házasságunk alatt született gyerekről kiderült, hogy nem tőlem van akkor kell gyerektartást fizetnem a válás után?

Figyelt kérdés

Én azt hittem eddig, hogy a házassságunk jó, nincs semmi probléma. A baba nem igazán hasonlított rám de ettől még nem gyanakodtam. Mindketten 0ás vércsoportúak vagyunk, A baba pedig "A" lett. Sajnos a kicsi beteg lett (hasmenés). Egy orvos ismerősömmel beszélgettünk és szóbakerültek ezek a dolgok, és amikor a beszélgetés során kiderült, hogy mindketten 0 vércsoportúak vagyunk a baba pedig A, elég zavarbaejtően vezette fel a témát. Én nekem ez új volt mert nem értek a biológiához.


A feleségemet kérdőre vontam aki eleinte zavartan magyarázkodott hogy a vércsoportok öröklődése bonyolult, örökölhette felmenőktől stb. De ekkor már nem engedtem, követeltem az apasági vizsgálatot (kifizettem) ahol kiderült a turpisság. Ekkor a feleségem kifakadt és könyörgött, hogy hibázott és bocsássak meg neki, De volt egy viszonya a házasságunk elején de már vége (nem árulta el ki, hiába kérdezgettem).


Én ezek után rá se bírok nézni, azonnal beadtam a válópert. 6 éve vagyunk házasok, a kocsin kívül a legtöbb minden szerencsére még külön vagyon (pl a lakásom) a kicsi 4 éves, őt szeretem (hisz egész eddig azt hittem az én fiam) De nagyon átverve érzem magam, nem akarok tartásdíjat fizetni. Fizessen az apja aki valószínűleg röhög a markában hogy mással tartatta el a gyerekét.


Mik a lehetőségeim?


2014. ápr. 15. 16:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
100%
A teny tudomasodra jutasatol szamitott egy evig indithatsz apasag velelmenek megdontese pert, utana mar nem.
2014. ápr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
3%
Házasság alatt született gyerek a törvény szemében a tiéd. Hivatalosan ha elváltok akkor a válás utáni 1 évben is a tiédnek számít.
2014. ápr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
22%

A jogi lehetőségeket nem tudom, de szerintem annak a gyereknek TE voltál az apja. Biológiailag talán nem, de lelki értelemben igen. A nagy önsajnálatban rá gondoltál? Mert neki nem voltak kétségei, te vagy-e az apukája...

Ezt nevezed te szeretetnek, hogy egyik percben még szereted, te vagy az apja, másik percben felbontod a borítékot, és már nem a te fiad?


A kialakult helyzetről ketten tehettek, az anya meg te. (Igen, te is! A kapcsolatért ketten felelősek, azok, akik benne élnek. Nem csak az egyik fél, és sohasem egy harmadik.)

Az a kisgyerek viszont semmiről nem tehet...

2014. ápr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
90%
A kerdezo szerintem csak tartasdijat nem szeretne fizetni, amugy tovabbra is tartana a kapcsolatot a gyerekkel.
2014. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
93%
3-as te tényleg azt állítod hogy a férj a felelős azért mert a felesége egy .....a? Gondolom te is hasonló beállítottságu vagy.
2014. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 A kérdező kommentje:

Kedves 3#:


A gyereknek van egy apja, akinek a kilétét a (hamarosan ex)nejem ismeri. Egy dolog, hogy a gyerek szemében én vagyok az apa perpillanat. De a magyar jog olyan, legjobb ismereteim szerint, hogy mindenképpen a vérszerinti apának vannak előjogai. Ha ő egyszercsak kitalálja, hogy apáskodni akar akkor fogják és elveszik tőlem. A gyerek tiniként kitalálhatja, hogy ő megkeresi az igazi apját mert hát az az igazi apja akkor nem tehetek semmit.


Én ebből nem kérek, elég fájdalmas így is. Én amikor megházasodtam azzal a szándékkal házasodtam meg, hogy lesz egy szép családom, gyerekekkel, akik az enyémek vitathatatlanul. Eleve még az is elképzelhető hogy a nejem még mindig viszonyt folytat a taggal (ezek után bármit eltudok képzelni).


Ha nekiállok itt gyerektartást fizetni akkor a jövőben esélyem sem lesz egy NORMÁLIS házasságra. Mert többnyire ezt a nők nem tolerálják....

2014. ápr. 15. 16:18
 7/72 anonim ***** válasza:
17%
ma már nem rutin a vérvétel, hogyan derült ki a vércsoportja?
2014. ápr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
88%
Váláskor apaságit indítasz, és lekerül a nevedről, nem kell gyerektartást fizetned, sem látogatnod a gyerkőcöt.
2014. ápr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
69%

Apaság megdöntése - az igazi apa teljes hatályú elismerő nyilatkozata.

A Ptk-t olvasgasd.

2014. ápr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ő egyszercsak kitalálja, hogy apáskodni akar akkor fogják és elveszik tőlem."


Nem, ilyen nincs. A magyar jog a csaladot, azon belul is a gyereket vedi. Kovacs Pisti a semmibol nem indithat pert ellened, mert annak a gyereknek hivatalosan te vagy az apja. Nem szamit, hogy biologigilag igy van e, a torveny szerint a te gyereked.


Na mindegy, indithatsz apasag velelmenek megdontese pert. Ha az anya elismeri, hogy nme te vagy az apa, akkor gyorsabb, ha nem ismeri el, akkor tovabb tart. Azt tudnod kell, hogy hacsak a valodi apa nem jelentkezik, hogy apai elismero nyilatkozatot akar tenni, a gyerek szuletesi anyakonyvi kivonataban es egyeb hivatalos helyeken tovabbra is te fogsz apakent szerepelni, illetve a vezetekneve is marad.

2014. ápr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!