Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Valaki segítsen, légyszíves!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki segítsen, légyszíves! Ötletek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Apukám alkoholista, és egyre betegebb, egyre jobban kicsinálja lelkileg az egész családot... Főleg engem és anyukámat. A mostani történet röviden annyi, hogy apukám nagyon féltékeny típus, és szinte kisajátítja anyát. Most jelen pillanatban azon hisztizik, hogy szeretné megkapni anyu híváslistáját, mert tuti van benne hiba, azért nem adja oda, és amíg nem kapja meg, addig fog balhézni, ha pedig hibát talál benne, mindenkit megöl, aki tehet róla. (Úgyse, csak a szavak embere...) Minden nap öngyilkos akar lenni, volt, hogy hajnalba, mikor nekem másnap suli volt, nem hagyta abba a hisztit, előttünk fente a kést, fenyegetőzött, hogy így meg úgy megöli magát...stb, ez addig fajult, hogy ijedtembe hívtam a mentőket, hogy vigyék el, de jöttek a rendőrök is, előttük meg apa fülét-farkát behúzta. Azt hiszem egy hete volt, hogy szerzett egyik ismerősétől 6 db Xanax-ot, és elkezdte őket bevenni, 2-t be is vett, a többit sikerült elvenni tőle... Meg ilyenek. Arról nem is beszélve, hogy aki megmondja neki a véleményét, hogy egyre szánalmasabb, azt mindennek elhordja, folyamatosan hárít, nem ismeri fel magát... Bár vannak tisztább pillanatai, de azok 1-2 napnál (jobb esetben) nem tartanak tovább... Az állandó veszekedésektől teljesen kikészülünk anyával, és ismerem apát, elég nagy pszichopata, félek is tőle rendesen, de főleg anyát féltem... Az ivást nem hajlandó abbahagyni, most volt, hogy befekszik elvonóra, de abból sem lett semmi... Meg folyamatosan jön a "halál listájával", hogy aki neki rosszat okozott, azt meg fogja ölni/öletni... Még sorolhatnám amiket csinál... De egyszerűen nem lehet tőle megszabadulni, nem megy el a lakásból... Fogalmunk nincs, hogyan lehetne elérni, hogy végre békén hagyjon minket, ezért szeretnék itt segítséget kérni! Akinek van bármi ötlete, hogyan szabaduljunk meg tőle, az írjon! Előre is nagyon köszönöm!!!! 14/L (bocsi ha hülyén fogalmaztam, csak most is tiszta idegbe vagyok...)
2014. ápr. 20. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos apukád elviselhetetlen, de milyen "hiba" is lehetne anyukád telefonjába.
2014. ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy semmilyen, de itt pattog, meg fenyegetőzik...
2014. ápr. 20. 16:48
 3/12 meme23 ***** válasza:
61%
Szakorvos tudná eldönteni, hogy indokolt a kényszer gyógykezelése. Sajnos ha nem csinál nagy disznóságot nehéz lesz megszabadulni tőle, főleg ha még tulajdonjoga is van.
2014. ápr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak, hogy fiatal életed így telik el, s nem sok szép dologra fogsz tudni visszaemlékezni.

Szerintem apád nem akar öngyilkos lenni, mert megtalálná a módját, hogy csendben megtegye. Sokkolni akar ezzel is benneteket, meg hogy foglalkozzanak vele, felhajtás legyen körülötte. Kegyetlenség ezt mondjam, és lehet, hogy meg sem tenném, de ha fenyegetőzik, azt mondanám, nekem most mennem kell iskolába.

Egy ilyen vadembert nagyon jelentgetni sem érdemes, de én bemennék a jegyzőhöz, majd ő megtalálná az alkalmas hivatalt, ahol elbeszélgetnének vele. De lehet, hogy olaj volna a tűzre.

Nem tudok tanácsot adni. Apád szégyellje magát, hogy tönkreteszi azok életét, akiknek nyugodt otthont kellene biztosítania.

2014. ápr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%
Van egy 14 éves lánya. Lehet én is befogok golyózni ha lányom lesz kinyílik a csipája mindenféle huszonéves pasikat hoz haza és felken fél kiló sminket a suliba meg tűsarkúba akar suliba járni és az anyja asszisztál hozzá...
2014. ápr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

ez sajnos már valóban elmeorvosi eset. Orvossal kell beszélni, hogy mikor tudnak kényszergyógykezelésre vinni valakit. Ha életveszélyes fenyegetések vannak, akkor vannak esélyek. Ügyvéddel is lehetne beszélni, hogy hogy tudnátok elköltözni, mi járna nektek, meg hogy lehet-e vmilyen távoltartási végzést igényelni. gondolom, ez utóbbit csak válás esetén, bár nem értek hozzá.

Meg vannak civil szervezetek, pl. NANE, ők is mondhatnak ötleteket, hívjátok fel őket is.

2014. ápr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Erre én se tudok nagyot mondani inkább csak annyit: egyik fületeken be a másikon ki legalábbis, amíg tudjátok mert mindennek vannak határai nem lehet mindent a végsőkig elviselni.


Anyukád törölje ki a híváslistából a rázósabb, megmagyarázhatatlan hívásokat aztán vágja apádhoz a telcsit aztán apuka kezdjen vele, amit akar.


Ahányszor balhézik mindig ki kell hívni a rendőrséget. Nem ártana felvenni a balhékat mert az életellenes fenyegetőzés büntethető de csak bizonyítékkal!


Egyébként most nagyon durva leszek de! Ha megint meg akarja ölni magát nem kell ugrani megmenteni.

Az ő élete, az ő döntése nem a ti hibátok! Éppenséggel választhatná az elvonót is. Az ilyenek nem érdemlik meg, hogy családjuk legyen van bárki fáradságot pazaroljon rájuk.Azt hiszem őt sem érdekelné ha veletek történne valami.


Mellesleg nem akarom bántani anyukád de elég gyenge lehet, hogy ennyire nem tud lelépni mellőle. Nagyszülők nincsenek? Kié a lakás?


Az én alkesz apám is meg akarta verni anyámat de kapott egy akkora maflást, hogy utána nem mert többé hozzá nyúlni.


Anyukádnak mindenképp fel kellene keresni egy hivatalos személyt családsegítőt, ügyvédet, jegyzőt stb. de valakit, aki tud neki tanácsot adni.


Kellenének tanúk vagy legalább néhány felvétel a dühöngéseiről, minél több. Egy telefonnal sok mindent meg lehet csinálni. Aztán lementeni egy pendrive-ra vagy dvd-re de valamit csinálnotok kell.


Szomorú, hogy ilyen gyerekkorod van és neked kell agyalnod a megoldáson.

2014. ápr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

igen, de az ilyen felvételeket nagyon óvatosan kell csinálni.

ha meglátja, hogy filmezik, még jobban bedühödhet.

2014. ápr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Felvételeket lehet csinálni csak jog szerint nem lehet felhasználni azokat. De talán ő nem tudja ezt.
2014. ápr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Keresztapám is ilyen!! Persze ker.anyu nem lép!!! Hát szép lassan ő is becsavarodik! Én anyumat fognám, és elmennék! Mert az ilyen ittas ember nem fog semerre mozdulni!!!
2014. ápr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!