Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált anyukák, nálatok hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált anyukák, nálatok hogy alakul a láthatás a bíróságon meghatározott alkalmakon kívül?

Figyelt kérdés

A vőlegényemnek van egy hatéves kisfia az előző házasságából. Négy éve váltak el (nem miattam), mi két éve vagyunk együtt.


A kissrác minden második hétvégén van nálunk, és minden héten szerdán, illetve csütörtökön is itt alszik. Ez a párom és az exneje külön megállapodása, a bíróság csak minden második hétvégét ítélt kötelezőnek.


Ezzel nincs is baj, nagyon jól kijövök a kisfiúval és ő is szeret engem,

A probléma az, hogy mióta az exnej tudja, hogy hamarosan összeházasodunk, nekem úgy tűnik, hogy szándékosan próbálja megfúrni a kapcsolatunkat és manipulálja a páromat a gyerekkel. Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy random időpontokban telefonál, hogy ő fáradt, vagy épp ez meg az van, és vigyük már el a gyereket, persze a megbeszélt napokon kívül is. Illetve többször előfordult az is, hogy az ő hétvégéjén is kitalált valamit, hogy miért nem tud a gyerekkel lenni, és áthozta hozánk, és emiatt nekünk általában le kellett mondanunk valamilyen közös programot.


Arra gondoltam, hogy szólok a vőlegényemnek, hogy az exneje gusztustalanul trükközik, és ehhez a gyereket használja fel, csak előbb szeretnék tájékozódni, hogy másoknál hogy alakul a láthatás, hátha mégis tévedek. Nem szeretnék alaptalanul vádaskodni.

Mindenesetre nagyon kényelmetlen ez a helyzet, hogy egyszerűen semmit sem tudunk a párommal tervezni, arról nem is beszélve, hogy szerintem a gyerekek se tesz ez valami jót, hogy ide-oda van dobálva. Hatévesen szüksége lenne egy kialakult rendszerre az életében, állandóságra, biztonságra. Hogy mindig ugyanazokon a napokon legyen nálunk, és az anyjánál is. Vagy én gondolom rosszul?

Nálatok hogy megy ez? Most én vagyok a gonosz borszorkány, vagy pedig igazam van?



2014. ápr. 23. 07:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%
Én inkább örülnek, hogy többet lehetek a gyerekkel..... Anyuka siman megtehetné, hogy a biróság álltal meghatározottak szerint engedi a gyereket - akkor meg az lenne a problema tok....
2014. ápr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Semmi baj azzal, hogy sokat van itt a gyerek. Azzal viszont már annál inkább, hogy egy egy hónapja leszervezett vadvízi evezést, máskor hegymászást, harmadszor kocsmatúrát a barátokkal, negyedszer az öcsémnek beígért segítséget a háza felújításában, ötödször egy nagyon fontos állásinterjút (és így tovább a végtelenségig)kellett lemondani, mert anyuka épp fáradt volt és inkább lepasszolta nekünk a gyereket, mint hogy vele legyen. Érdekes módon ilyesmi mindig akkor fordul elő, amikor épp valami olyan programunk van, ahová nem tudjuk magunkkal vinni a kissrácot, mert nem neki való.
2014. ápr. 23. 07:24
 3/28 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem lenne ezzel semmi baj,akkor szóvá sem tetted volna.Miért ne lehetne egy anya is fáradt?neki is van magán élete ahogy a párodnak is.Ha ők megegyeznek nekik jó,sajnos ezt el kell fogadnod.kerestél volna egy független pasit,és most nem bosszankodnál a gyerek miatt.
2014. ápr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
54%

Nekunk az alap kethetente hetvege van a hatarozatban, mi rugalmasat szerettunk volna de a birono azt mondta,hogy valaminek konkretan szerepelni kell a hatarozatban, de mi kozos megegyezessel ugy terunk el ahogy akarunk. Igy megbeszeljuk hogy mikor van ideje.

Normalis esetben a gyerek nemcsak kethetente lathatja az apjat, mert a felesegtol valt el nem a gyerektol, szoval szerintem meg elonyos is, hogy tobbszor talalkoznak. Elvalt ferfi csomagban van, jar hozza gyerek is, ha az asszonnyal tortenik valami,meg akar oda is koltoztetheti magahoz vegleg.

Ha zavar,hogy programot kell lemondani, akkor azt beszeld meg a paroddal. De ne azzal ervelj, hogy 'nem normalis ha sokat van ott a gyerek', mert az pont normalis lenne.....

2014. ápr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy ez lesz.

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg, nem értitek.

Tőlem lehet itt akár heti 5 napot is a gyerek, vagy azt sem bánnám, ha nálunk lenne elhelyezve.

Csak azt szeretném, hogy mindig ugyanazokon a napokon legyen itt nálunk, és ne akkor, amikor anyucinak nincs kedve a gyerekkel foglalkozni.

Vagy nem lesz baj abból, hogy semmiféle rendszer nincs a kisfiú életében, és apuka meg anyuka ide-oda dobálják?

2014. ápr. 23. 07:57
 6/28 anonim ***** válasza:
16%
Tehat az baj, hogy anyuka időnként programot csinálna magának es emiatt rátok bízná a gyereket. Akkor beszéljetek vele es mondjatok meg, hogy ez nektek igy nem tetszik. Csak aztán ne legyen sértődés, ha nem enged semmit pluszban
2014. ápr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy olyan dolog amit csak te érzel, hogy jogos vagy nem. Én is az új pár vagyok, sokat van velünk a gyerek, szinte fél időben. Nálunk nincs gond a csúsztatásokból, tudjuk, hogy nem szivatás. Volt már olyan hogy nekünk kellett alkalmazkodni, lemondani valamit, de olyan is, hogy nekik. Ezt adott helyzetben tudja mérlegelni az ember. Olyan is előfordult, hogy családi okokból kevesebbett volt a gyerek valamelyik szülőnél (apukám halálakor vagy mikor az anya kapcsolatában voltak zűrök). Szóval ha van rá ok, akkor szerintem nem baj. Persze ettől még a gyereknek találkozni kell a szülővel. A lényeg, hogy szerintem ezt neked kell tudni:)
2014. ápr. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

"Tehat az baj, hogy anyuka időnként programot csinálna magának es emiatt rátok bízná a gyereket."


Anyuka miért nem tud/nem akar akkorra programot szervezni magának, amikor fixen nálunk van a gyerek? Miért akkor csinál programot, amikor nála kéne lennie? Mi is mindig olyan napokra szervezünk "felnőtt" programokat, amikor a gyerek épp nincs nálunk. Na, és az ilyen programjainkat teszi tönkre anyuka rendszeresen, mert ő mindig pont akkor fáradt, beteg, stb, amikor nekünk valami dolgunk lenne.

2014. ápr. 23. 08:15
 9/28 anonim ***** válasza:
33%
Mert esetleg neki valami miatt aza az időpont felelne meg? Ez nem jutott eszedbe?
2014. ápr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

"Mert esetleg neki valami miatt aza az időpont felelne meg? Ez nem jutott eszedbe?"


Mindig kizárólag ugyanaz az időpont jó neki is, amikorra nekünk már leszervezett programunk van?

Nem, ez nem jutott eszembe.


Ellenben az igenis eszembe jutott, hogy jé, milyen érdekes, hogy amíg a volt férje nem kérte meg a kezemet, addig nem csinálta ezt velünk, de azóta meg folyamatosan keresztbe szervez nekünk.

2014. ápr. 23. 08:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!