Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyezményes megállapodást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyezményes megállapodást kaptam a férjem részéről. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Második tanú meghallgatás lesz és valószínű elválasztanak minket. Már csak a ingatlanról való megállapodás és gyermektartási díj megállapítása van hátra. Körülbelül 6 milliós ingatlan értékbecslő szerint. Kaptam egy 23000ft gyermektartási és egy 1000.000 ft ingatlan megváltási ajánlatot.. semmiképpen nem fogadom el! Olyat vagyis valami hasonlót nem lehet, hogy ha szerinte ennyit ér az ingatlan én azt mondom akkor én megváltom tőle ennyiért?! erre nem lehet kötelezni..? ha már szerinte csak ennyit ér...
2014. máj. 9. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp beszélj egy ügyvéddel! Kérj tanácsot, mielőtt bármiben is megegyezel! Olyan lehetőségeid lehetnek, amire nem is gondolsz, mert nem vagy vele tisztában. Utólag meg már semmit nem fogsz tudni tenni! A vagyonmegosztás ennél sokkal bonyolultabb, mint hogy itt kérj tanácsot!
2014. máj. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem ilyen nincs, ugyanis az ingatlan független szakértönek fel kell becsülnie.


Ezt semmiképpen ne fogadd el, mert teljesen irreális.


Nem derült ki a kérdésedböl egyértelmüen, hogy az ingatlan közös szerzemény-e, de valószínüszínünek tünik, ha megváltásról van szó.


A vagyonmegosztásnál az összes közös szerzemény fele jár neked. Amennyiben az ingatlan a férjed magánvagyona volt és csak értéknövelö költségek közösek (felújitás, hiteltörlesztés), akkor csak ez utóbbi az, amig megosztanak.


A gyerektartás alapesetben a nettó jövedelem 15-25% közötti érték, kivéve, ha ez aránytalanul magas lenne, és meghaladná a gyerekre fordított összegek szokásos mértékét.

2014. máj. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezni sajnos nem lehet, da attól még felajánlhatod neki, ha elfogadja, jó, ha nem, legalább kiugrasztod a nyulat a bokorból.
2014. máj. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!