Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért tiltják meg az exfeleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tiltják meg az exfeleségek válás után hogy az apa láthassa a gyerekeit, hogy velük legyen?

Figyelt kérdés

Arra gondolok amikor az apa nem volt sosem agressziv, nem vert senkit sem, nem ivott. Gyakran tapasztalom hogy az exfeleségek válás után a gyerekeket használják fel bosszúból. Ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy az ilyen anyák valóban a gyerekek érdekeit nézik-e (a gyerekek mindig is imádták az apjukat, ragaszkodnak is hozzá) és valóban szeretik-e a gyerekeiket az ilyen anyák?

Ritka az, amikor úgy válik el két ember, hogy hiába van papíron meghatározva a láthatás, a volt férj annyi idöt tölt a gyerekeivel és annyiszor ahányszor csak akar. Ez utóbbi miért ritkább? Nem így volna normális? (hangsúlyozom hogy mindenféle káros szenvedélyektöl mentes volt férjekröl beszélek, akik a feleségüket már nem szeretik, de a gyerekeiket ugyanúgy imádják, és részt szeretnének venni a nevelésükben)


2014. máj. 27. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nálunk mostohaanyám nem engedte, hoy minden hétvégén menjek,miközben a bíróság úgy ítélte meg.. Anyukám engedett volna
2014. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én benne voltam ebben a dologban, mint gyerek.

Az én anyám speciel válás után azzal szembesült, hogy egyedül maradt. Így a gyerek lesz az egyetlen érzelmi kapcsolata. Így az anya mindent elkövet, hogy a gyerek csak az övé legyen.


Mikor tartott ez a helyzet sokszor volt az, hogyha apával éreztem jól magam, otthon hallgattam mélyeket, mert anyám nagyon szomorú volt miatta.


Attól mert neki személyes sérelme volt apámmal szemben elvárta tőlem is, hogy gyerekként úgy álljak a dolgokhoz mint ő. Tehát a nőt elhagyta, akkor engem is.



Ez a bosszúszkodás olyan dolog mint a politikusok párharca. Mindkettőnek az országra fáj a foga és ezért mindent képesek bevetni, amit be lehet.


Többek között ezért is tartok a gyerekvállalástól. Nem akarom, hogy a gyerekem keresztül menjen azon amin én.

Csak abban reménykedek, hogyha mégis egyszer lenne egy gyerekem és apjával különválnék akkor leszünk olyan intelligensek (mert ebben neki is partnernek kell lennie), hogy a gyereket helyezzük előtérbe a kettőnk személyes konfliktusával szemben.

2014. máj. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Bennem is felmerült már a kérdés, ugyanis az én párom exe is a saját gyereküket használja fel adott helyzetben és kvázi zsarolja a páromat a kisfiával, ha úgy tetszik, mert neki épp nem tetszik valami, vagy mert az érdeke úgy kívánja.

Véleményem szerint az ilyen anya egy önző dög, aki saját magát szereti és nem a gyerekét.

2014. máj. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem talán azért mert akár milyen válás annak általában valami oka szokott lenni, még ha nem is durva oka. És az anyák úgy gondolják, hogy az az ok után a gyerek nem lenne rossz helyen az apánál. Mert szerintem egy válásnál mindig a másik fél a hibás a felek szerint, legalább is így gondolják.

Nekem 5 éve váltak el a szüleim apám dolgai miatt (nem agresszivitás meg egyebek más volt az ok) akkor 2 hetente egy hétvégét ítélt apámnak a bíróság. Amiből végül semmi nem lett mert amióta elváltak nem is találkoztam apámmal egyszerűen eltűnt az életünkből, de ez jobb is így már. De ha arról lett volna szó, akkor 14 éves fejjel sem tudta volna senki sem megtiltani nekem hogy találkozzak vele ha akarok...

2014. máj. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

En egyedul dontottem ugy, hogy nem akarok menni. Edesapam baratnoje nagyon-nagyon utalt, feltekeny volt. Biztos en is, mert a mai napig ( most 17 vagyok es ez kb 7 eve tortent) emlekszem, hogy apa az o kezez fogta meg seta kozben es elotte ugye mindig az en fogta es ez nekem nagyon rosszul. Pluszban a baratnoje probalt mindig ugy tenni mintha ott sem lennek esetleg rossz erzest kellteni bennem, hogy jajj most nem tudnak ide-oda menni mert en ott vagyok . Egyre ritkultak a latogatasok es rovid idon belul megszuntek. Nagyon imadtam apukam jobban mint edesanyamat, de ez mara megvaltozott.

Mikor veget ert a kapcsolatuk es akkor mar jott, hogy menjek vele, de

en nem akartam

2014. máj. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

De fura ezt olvasni.

Nálunk egy az egyben ennek az ellentéte volt.

Páromnak (ja, én nő vagyok a történetben) az exe minden egyes lehetőséget megragadott, hogy hozzánk passzolja az akkor még 8 éves kislányát.

Az anyuka kidobta az apukát mert talált egy másik férfit, és én is elég hamar "kerültem képbe" (1-2 hónappal a válás után).

A minimum az volt, hogy mi 2 hetente szombat délelőtt 9-10 órakor el kellett menjünk a kislányért, és csak vasárnap este 7 körül vihettük vissza.

Ezen felül meg hirtelen jött egy-egy telefon, hogy ezért meg azért meg amazért nem ér rá az anyuka, és mi pattanjunk és menjünk a gyerekért.

A kislánynak minden idegen volt (mi egy albérletben laktunk), főleg én, sokszor nem akart jönni, sírt, zokogott órákon át, de az anyuka azt mondta, hogy nem érdekli, hogy mit akar, úgyis ki fogja lökdösni az ajtón, úgyhogy menjünk érte és kész.

2014. máj. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez a férfin is múlik. Velem szembe aztán tilthatná a gyereket semmit nem érne el vele. Megszabott láthatást nem biztosítaná minden alkalom után mennék gyámügyre aztán pár hónap múlva kérném a gyerekelhelyezés újra tárgyalását gyerekveszélyeztetés miatt.

Nem kell ráhagyni akkor akar az tegyen lépéseket a gyerekért.

2014. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

nálunk úgy van h akkor viszi a gyerekeket amikor szól és akarja

előtte dog egy üzit h akkor hétvégén ....

és ennyi


de volt olyan h éppen akkor volt programom a gyerekekkel akkor eltoltuk vagy ö ment velük vagy nekem volt továbbképzés akkor nála voltak


hülye is lennék a saját gyerekemet eltiltani ha egyszer apának tényleg jó !


mondjuk ezt én sem értettem soha miért jó ez a nőknek ....

2014. máj. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igy van 7-es.Azt az apát akit esetleg eltiltanak,ha szereti ragaszkodik a gyerekéhez nem hagyja annyiba.De sok esetben ez csak üres kifogás.Örül a szabad életének,új nőcik új élet a gyerek meg le van...Aztán egyszer fordul a kocka.apuci lepusztul megöregszik és eszébe jut a gyereke.Csak akkor már késő...
2014. máj. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

Bosszú (ha nem velem vagy akkor a gyerekekkel se legyél) és a saját sérelmek ilyetén levezetése (mennyit szenvedek/szenvedtem miattad, most én fogok neked szenvedést okozni), valamint a kisajátítás (én szültem meg, nekem van nagyobb jogom a gyerekhez, meg különben is én vagyok a nő).

Mindezzel az a baj, hogy apuka felnőtt ember, simán feldolgozza anyuka koszos kis játékait, sőt talán nem is érdekli, míg a gyerekek törékenyebbek, ők azok akiknek jobban hiányzik az anya álltal tiltott kapcsolat, és ők azok egyedül akik sérülnek az ilyen sztoriban.

Tapasztalatból mondom, a férjemnek vannak gyerekei, az ex legszivesebben nem is engedné a gyerekeket. Ha sikerül neki ő örülhet, a férjem abszolút feldolgozza "majd jönnek legközelebb" alapon, de a gyerekek szive majd megszakad. Tudom, mert nagyon jóba vagyok velük, telefonon és interneten ilyenkor mindig keresnek engem és együtt beszéljük meg.

Higgyétek el, MINDIG és CSAK EGYEDÜL a gyerekek szívják ezt meg!

2014. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!