Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen esélyekkel indulok így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esélyekkel indulok így a gyermekelhelyezést illetően? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de leszeretnék írni mindent, hogy ha válaszoltok, egészében lássátok a helyzetem.

Fiatalon vállaltunk gyermeket a volt párommal, 19 évesek voltunk. Én nem hagytam ott a főiskolát, csináltam tovább. Még a terhességem idején egy váratlan műtétet kellett végrehajtani a volt páromon, emiatt Ő sajnos munkaképtelenné vált egy időre, így az Ő nagymamájánál kényszerültünk lakni a baba születését követően. Én nappali tagozatos maradtam továbbra is, keményen tanultam, hogy a GYES mellett ösztöndíjam legyen és minél több "bevételre" tehessek szert. Amikor a lányom 10 hónapos lett, visszamentem dolgozni (diákként) mivel egyikőnknek muszáj volt dolgoznia. Később a volt párom is kapott munkahelyet, akkor én maradtam otthon, Ő itt 5 hónapot dolgozott, aztán ismét én kellett, hogy dolgozzak. Így telt el az első két év. Majd közös megegyezéssel szétmentünk, a válásra viszont a mai napig nem került sor.

Nekem egyedül kellett fenntartanom egy albérletet, semmilyen segítségre nem számolhattam, sem anyagiakat, sem pedig bármilyen más támogatást tekintve. Ezért volt, hogy csak egy héten egyszer láthattam a lányomat, mert rengeteget dolgoztam, hogy magamat fenntartsam és bevallom őszintén szinte alig maradt valami az Ő kiadásaira, de nem volt hová mennem. A volt párom maradt a nagymamájánál és kb. egy utcával odébb laktak a szülei is, tehát Ő a gyermek felügyeletét illetve az anyagiakat meg tudta oldani, Ő mindenféle támogatást megkapott velem szemben. Volt egy nagyon húzós félév amikor is eladósodtam, nem volt annyi munkám mint amennyire számoltam, így sajnos sem a lányomat, sem pedig magamat nem tudtam eltartani, volt, hogy ennivalóra sem jutotta, ezt természetesen tudja a volt párom is és a családja is. Volt akkoriban egy kapcsolatom, a férfiról kiderült, hogy kábítószerezik, majd bántalmazott is engem, hiába hagytam el, zaklatott és egyszerűen nem akart hagyni elmenni, de nagy nehézségen árán sikerült teljesen kizárni. (ezt azért írtam le, mert félek, hogy a válóper során ezt fel tudják hozni ellenem, a gyermek épségének veszélyeztetéseként, mivel azt, hogy én a kapcsolatunk kezdetekor nem tudtam, hogy a férfi ilyen jellegű életmódot folytat, bizonyítani nem tudom)De erőt vettem magamon és megfogadtam, hogy felállok a nulláról, szereztem rendes állást, jó fizetéssel, lett egy új párom, akinek szintén jó keresete van, összeköltöztünk, Ő azt mondta bármiben segít a gyermekemet illetően és szeretném ha végre újra családban nevelkedne a lányom, most, hogy sikerült talpra állnom és képes vagyok megadni mindent amire szüksége van.

Viszont a volt párommal folyton marjuk egymást, nem tudunk megegyezni, Ő közös felügyeletet akar, azt mondja, de tudom, hogy nem mert egyszer már leültünk egy ügyvéddel ahol is elhangzott, hogy gyámként magát akarja megneveztetni, nekem már itt sántít ez a történet kicsit. Ő tervezgeti, hogy felköltözik Pestre (most jelenleg messze lakunk Pesttől) így nem látom értelmét annak, hogy Ő kapja a felügyeleti jogot, mert a lányunkat nem akarja magával vinni, ezt elmondta. Nagyon jó apa, imádja a kislányunkat, de valahogy dűlőre kell, hogy jussunk. Én be akarom adni a keresetet, de szeretném a kizárólagos felügyeleti jogot, gyerektartást nem akarok, sőt semmilyen más juttatást sem, nem erre megy ki a játék, mert szeretnék mindent önerőből biztosítani a lányomnak, de egyébként azért sem kérek, mert a volt párom minden noszogatás nélkül is gondoskodik a gyermekről, ha arról van szó.

Tudom, kicsit tömören írtam és összecsapva de kicsit el vagyok keseredve, hogy vajon emiatt a fél év miatt van -e esélyük elperelni tőlem a gyermeket, ugyanis nekik tudom, hogy lenne pénzük egy jó ügyvédet megfogadni, viszont nekem nincs, így nem tudom milyen esélyekkel indulhatok. Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2014. jún. 2. 21:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Persze, hogy MOST jobban tetszik neki nálad, mert csak rövid ideig van ott és akkor te csak játszol vele, nem neveled. Ha nálad élne, akkor éppen fordítva lenne.


Hagyd a gyereket az eddigi helyén, akkor ártasz neki a legkevesebbet!

2014. jún. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Már nem csak rövid ideig van nálam.
2014. jún. 2. 22:02
 13/14 A kérdező kommentje:
De miért hagyjam, miért ne lehetne velem? Én nem akarom elvenni az apjától, félreértés ne essék, csak nem akarom, hogy kizárhasson az életéből. Nem évekig kellett így élnem/élnünk, hónapokról van szó, ez is sok természetesen, de nem 10 év után kerültem elő, hogy felborítsak mindent, amiben eddig élt. És sosem hagytam magára, nem tűntem el, amikor csak tudtam Vele voltam, ha épp nem dolgoztam. Nem értem miért kellene lemondanom róla, nem gondolom, hogy helyes volna és nem is szeretnék lemondani.
2014. jún. 2. 22:04
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha az apa amúgy is le akar lépni a gyerek nélkül, neked jó a kapcsolatod a lányoddal, erősen kétlem, hogy a nagyszülőknek ítélnék.
2014. jún. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!