Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Sokan írják, hogy a válóper...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan írják, hogy a válóper alatt már van egy új kapcsolatuk. Ez akkor nem megcsalás? Mert akkor van átfedés, vagy ez hogy működik?

Figyelt kérdés
2014. jún. 10. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Mármint milyen szempontból gondolod, erkölcsi?
2014. jún. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
összetett :) Itt a GYK-n mindenki iszonyúan erkölcsös, mégis sok az ilyen példa, de amúgy valójában technikailag gondoltam. Vagyis válóper előtt is van már a láthatáron valaki, tehát, ha beadja az ember a válópert, akkor szabad az út? Nem tudom hogyan működhet ez.
2014. jún. 10. 09:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már folyik a válóper, akkor az adott 2 ember már nincs együtt fizikailag, nem alkotnak egy párt, mondhatnám úgy is, hogy szakítottak. A válóper beadása is eme szakítást bizonyítja, viszont a válás nem megy egyik napról a másikra, így előfordulhat, hogy ezalatt egyikük másikuk talál másik párt. Nem, ez nem megcsalás.

Ismerek olyan párt is, akik hivatalosan még házasok, de már évek óta nem élnek együtt és mindkettőjüknek más párja van, csak nincs se idejük, se pénzük a válásra...

2014. jún. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Onnantól kezdve, hogy egy pár megbeszéli, hogy vége, onnantól kezdve szabad a pálya.

A válás alatt nem számít már megcsalásnak az új kapcsolat. (Talán egy eljegyzés addig ízléstelen, amíg nincs kimondva a válás.)


Én februárban beszéltem meg a férjemmel, hogy elválunk, májusban jöttem össze a második férjemmel, és novemberben mondták ki a válást az első férjemtől.

2014. jún. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. És mi van abban az esetben, ha a házasság teljesen kihűlt, de a férj nem akar válni a gyerek miatt? Mit tennétek a nő helyében? A férfi fenyegetőzik, hogy nem járul hozzá a váláshoz, elveszi a gyereket stb
2014. jún. 10. 09:28
 6/8 A kérdező kommentje:

Már fel lett vetve a nyalt házasság is,l ha nem akar válni...szintén csak nézett nagy boci szemekkel.


A hangulat amúgy rettenet...gyilkolászás, kiabálás, semmi érzelem

2014. jún. 10. 09:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A váláshoz nem kell hozzájárulni, ha a bíróság azt állapítja meg, hogy a házasság teljesen és helyrehozhatatlanul megromlott, akkor felbontja azt az egyik fél kérelmére is. Más kérdés, hogy ilyenkor jóval hosszadalmasabb és bonyolultabb az eljárás, mint közös megegyezés esetén.


A gyerekelhelyezés egy más kérdés. Természetesen ő is igényelheti, hogy nála helyezzék el a gyerekeket - ez esetben a bíróság arra is bizonyítást fog lefolytatni, hogy hol jobb nekik. Ez lehet szakértői vélemény, tanúmeghallgatás, stb.


Jogi szempontból egyébként semmi jelentősége annak (esetleg a költségviselést kivéve), hogy ki csalt meg kit.

2014. jún. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

számomra ott szűnik meg egy kapcsolat mikor az érzelmek megszűnnek

ez teljesen független attól h van e papír róla vagy nincs


erkölcsileg szerintem ez rendben van

jogilag más kérdés

de ezt leirták már

2014. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!