Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Két út van előttem. Melyiket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két út van előttem. Melyiket válasszam? Dönteni én fogok természetesen, csak érdekelne a véleményetek. Ötlet?

Figyelt kérdés

Az ingatlan 3 tulajdonosé. Férjem 10% -én 10%-lányunk 80%. Válófélben lévő férjem jogtalanul eladta a közös ingatlanban ráeső részét élettársának. Két lehetőségem maradt. Vagy leülök a tulajdonostársaimmal ( utódom és lányom) megbeszélni, hogy fizessenek ki. Az utódom nem fog, a lányom nem tud. (Az elsőt érzem a másodikat tudom.)

Vagy....Pert indítok közös tulajdon megszüntetése miatt. Árverezés után megkapom a részem ellenértékét.

Egyik lehetőség rosszabb, mint a másik most úgy vélem.


2014. jún. 20. 10:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Van egy harmadik út is. Mivel ha jól értem nem élhettél az elővásárlási jogoddal, így talán a tulajdon átruházása nem volt jogszerű.

Keress meg egy ügyvédet, és szerezd vissza azt a 10 %-ot.

2014. jún. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%

Miért adta el a férjed az élettársának a részét?Tán oda akar költözni?Mi az értelme?Vagy a férjednek kellett a pénz?


Te nem tudnád tőle megvenni a 10%-ot?

2014. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Nadiene ***** válasza:
18%

Mi az, hogy jogtalanul?

Ha megtörtént a földhivatali bejegyzés, akkor az jogos volt, mivel kiértesítettek róla, megtámadhattad volna.

Ha meg nem történt meg, akkor nincs miről beszélni, mert nem adta el.

2014. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Elsőnek igaza van.
2014. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
csak úgy adhatta volna el másnak, ha te és a lányod írásban elálltok az elővételi jogotoktól ... ez megtörtént?
2014. jún. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Nadiene!


Azert jogtalan, mert kozos tulajdon eseten a tobbi tulajdonost elővásárlási jog illeti meg. A férjnek előbb fel kellett volna ajanlania a többségi tulajdonosnak, majd a masik tulajdonosnak megvételre es ha ok nem elnek vele, akkor adhatta volna el kívülállónak.

2014. jún. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
a szerződés semmisségére hivatkozva azt megtámadod a bíróságon
2014. jún. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Nadiene ***** válasza:

#6: Honnan tudod, hogy nem tetted meg? Az egész kulcsa a földhivatali bejegyzés. Addig nem jegyzik be, amíg nincs ott a lemondás az elővételi jogról a többi tulajdonostól. (a lányától is!) De még az ügyvéd sem jegyzi így, ugyanis az is kell ám az átíráshoz. Gyanúm szerint itt más van, amit a kérdező "bölcsen" elhallgatott.


De én vagyok a barom, hogy egyáltalán válaszolok, nagyon köszi a lepontozást.

2014. jún. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Nadine.


Te honnan tudod, hogy megtörtént a bejegyzés.

Szerintem annyi történt, hogy utód és leendő ex írtak egy adás-vételi szerződést, és odadugták kérdező orra alá. Ha ők nem adtak lemondó nyilatkozatot, akkor még ügyvédi ellenjegyzés se lehet.


Nem kell itt titkokról beszélni, egyszerűen csak bepróbálkoztak.

2014. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy jogtalanul adta el, mert engem a kutya meg nem kérdezett erről az eladásról. Mivel semminemű értesítést nem kaptam, át nem vettem semmit.Gondoltam ez így szabálytalan volt a férjem részéről.
2014. jún. 20. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!