Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az alábbi gyerektartás kevésne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az alábbi gyerektartás kevésnek számított?

Figyelt kérdés
1995-ben 2 gyerekre fix 40000 Ft.
2014. júl. 6. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Akkor eleg magas tartásdij volt az. Apám pl 2000 forintot fizetett akkor ket gyerekre.... 20/gyerek az meg ma is elfogadható tartasdij.
2014. júl. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jövedelemtől függ persze, de '95-ben 20 körül volt a minimálbér, a minimálbér kétszerese pedig azért elég jó pénz volt - mert ráadásul reálértékben magasabb volt a minimálbér is.
2014. júl. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Ez még ma sem számít kevésnek.

Az átlag gyerektartás ma 10-20e közé esik gyerekenként.


'95-ben ez rengeteg pénz, a netto átlagfizeté akkor kb 28-30e volt a ksh adatai szerint, ez az összeg ma 150e, ehhez képest döntsd el magad, hogy sok, vagy kevés volt

;-)

2014. júl. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

Elég sok, de ez tényleg függ attól is, hogy mennyi keres az apuka.

Továbbá, bár erre törvény nem terjed ki, ha az apuka szívességből, kedvességből, otthagy mindent, hogy ne legyen a gyereknek még több rossz, akkor az nem túl szép (és most nagyon finoman fogalmaztam) ha minél több pénzt lehúzol róla.


Persze ha ez utóbbi rész nem érvényes rád/rátok, akkor hagy figyelmen kívül.

2014. júl. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Te elolvastad a kérdést, utolso, vagy csak löktél egy sablon szöveget?
2014. júl. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó. Csak kíváncsi voltam, mert nem vagyok képben a válással és gyerektartással kapcsolatban, bár én is egyértelműen korrekt összegnek gondoltam.

Egy ismerősöm szidja (szidta) állandóan a volt férjét, hogy milyen szemét. Biztos, hogy sokat keresett a férfi, de úgy tudom, hogy ilyenkor nem %-os megállapítást szoktak alkalmazni. Egyébként a vagyonmegosztáskor is korrekt lehetett, hiszen a nagy családi ház a feleségé maradt, aminek a felét a nő biztos, hogy nem tudta kifizetni. Bár a vagyonmegosztás pontos részleteit nem ismerem, legyen ez 50-50%. A gyerektartás mellett elég sokat költött még a gyerekeire. Sokszor bevásárolt nekik, többször kifizette a nagyobb kiadásokat. Persze ezekkel nem nagyon lehet számolni, ezek nem lepapírozott kötelezettségek, ha akarta fizette, ha nem akarta nem, tehát ez a rész eléggé kiszámíthatatlan volt. Később mindkét gyerekének lakást vett (illetve az egyiknek csak a felét fizette ki, de kb. így kaptak egyforma összeget). 30-on felül is segíti őket, bár már nem megy neki annyira jól. Az unokáját is támogatja és sokat foglalkozik vele. De ezektől függetlenül is úgy gondolom, hogy önmagában a gyerektartás összege is szép összeg volt. Ha ezen felül semmit nem fizetett volna, akkor sem lehetne rá emiatt panaszkodni.

2014. júl. 6. 10:09
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező, igazad van, lehet, hogy a hölgy eléggé pénzéhes (volt), de tényleg figyelembe vehető, hogy mennyit is keresett az apuka. KSH adatokat nem ismerek, azt tudom, hogy '95-ben érettségiztem, és 2 évig dolgoztam, utána mentem egyetemre. '95-ben szállodai recepciós voltam, 38e alapfizetéssel, plusz a borravaló kb. ugyanannyi. '96-ban átmentem egy kaszinóba szintén recepciósnak, ott közös kasszába ment a borravaló is, és meghatározott borravaló-pontok alapján osztották szét, úgy jött ki kb. 80-90-re hónaptól függően a teljes fizetés. És hangsúlyoznám ismét, nem az igazgató voltam, nem diplomás voltam, hanem 18-19 éves érettségizett lány, ok, 3 nyelvvizsgám volt, amire valami pótlék járt mindkét helyen (meg anélkül fel sem vettek volna). De -bár konkrét rálátásom nem volt- az igazgatók szerintem úgy a két-háromszorosát biztosan megkapták a fizetésemnek, ahhoz mérten pedig százalékosan nézve nem olyan magas a 40e.
2014. júl. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem számított kevésnek.

És ahogy valaki írta előttem, attól is függhet, hogy hogyan volt az osztoszkodás.

(mert valahol úgy van, hogy az apuka otthagy mindent, de nem fizet semmit, valahol úgy, hogy fele-fele és akkor a bíróságon megegyeznek egy bizonyos összegben, illetve ha nincs megegyezés, akkor a bíróság a kereset alapján határozza meg az összeget)

2014. júl. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem meg szimplán iszonyatosan haragszik valamiért a volt férjére,és mivel más kapcsolat nincs,nem volt köztük mint a gyerektartás,ezért azzal kapcsolatban szidja éppen.
2014. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!