Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az unokám a láthatáskor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az unokám a láthatáskor bejelentette haza akar menni. Egyre ellenségesebb. Az uj helyen apának, meg mamának kell szólitani a családtagokat. Ez zavarta meg?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mi a teendő??
2010. jan. 9. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Attól is függ, hogy mekkora a gyerek, mert a legtöbb gyerek otthon érze magát a legjobban és nem feltétlenül örül, ha máshol kell lennie - különösen, ha a nagyszülök arról diszkutálnak, hogy jó-e ha apának meg mamának szólitja a család tagjait.
2010. jan. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kifejtenéd bővebben?Hol vannak a gyerkőc szülei?

Kit kéne apának meg mamának szólítania?Örökbe fogadták és azokat?Ne haragudj de nem értem ezt az egészet!

2010. jan. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Nekem sem teljesen világos a kérdés megfogalmazása, de azt javaslom, amikor nálatok van az unokád, ne a családi kapcsolatokat próbáld görcsösen feszegetni, ne faggasd a másik családról! Egyszerűen csak örülj, hogy együtt vagytok, teremts jó hangulatot, beszélgessetek semleges témákról, játsszatok (nem tudom, hány éves?), nevessetek, érezzétek jól magatokat! Ha belép hozzád, az legyen egy külön világ, ahol csak ti vagytok. Ha ő maga szóba hozza a másik családot, reagálj szeretettel, ne bonyolítsd túl a választ és főleg, ne légy negatív. Ha nem szorítod sarokba számára kényelmetlen kérdésekkel, ő is jobban fogja magát érezni és nem akar majd "elmenekülni" a "zaklató" nagyszülők elől.
2010. jan. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Juliusban az anyjával az új élettárs szüleihez költözött,4 éves múlt.Ott egy új gyerek született a féltestvér.Az uj élettársat apának hivja,annak a szüleit mamának,meg papának.Eddig rendszeressen jött,semmi gond nem volt,most nem akart itt maradni.Valószinű megzavarták az új körülmények,meg az új család,akik az Iwiwre úgy raktak új képet fel,hogy az unokáim.Talán nem kellene a gyereket félrevezetni,mert egyszer úgy is megtudja mi is a helyzet.Szépen beszélünk vele,nem faggatjuk,majd észreveszi,hogy mi is a valóság.De nekem úgy tünt,hogy ellenségesen lép fel velünk szemben.Gondoltam meglátogatom a csodás gyámhivatalt,hogy Ők mit szólnak és mi a teendő ilyenkor?
2010. jan. 9. 12:27
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

NE akarj bekeverni, örülj, hogy az unokád jól érzi magát az anyjával és az új férjjel - a féltestvérröl nem is beszélve. Ahogy itt irsz, annak alapján a gyerek MIATTAD nem érzi jól magát nálatok, ha sokat erölködsz, akkor legfeljebb eltiltják töled a gyereket. A szülök nem rosszindulatúak, ha téged rendszeresen látogathat, a nagyszülöknek nincs kötelesö láthatási joguk.


HAgyd a gyereket, hogy hadd éljen nyugodtan az új családjában és örülj, hogy láthatod.

2010. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

9:50 vagyok. Lehet, hogy csak túlreagálod a kicsi viselkedését. A mi kisfiunk az "eredeti", vérszerinti szüleivel (velünk) él, senki nem oltja, imádja az egyszem nagyanyját. Mégis előfordul, hogy nem akar vele telefonon beszélni vagy ha odamegyünk, egy idő után közli, hogy most már menjünk haza. A nagyanyja ezt megérti, rutinosan jót nevet rajta (pedig már 80 éves, csak 3 saját gyereket és 4 unokát már "elfogasztott"). DE elképzelhető, hogy a tiédhez hasonló helyzetben benne is rossz érzéseket keltene az imádott unokája hasonló megjegyzése.

Természetes, hogy érzékenyebben reagáltok, de a kicsi érdekében be kell látnotok, hogy - legalábbis ebben - nincs igazatok és túl kell ezen tennetek magatokat. Képzelheted, ha neked, felnőttként ilyen nehéz feldolgoznod az új helyzetet, mekkora feladat lehet ez egy mindössze négyéves apróságnak?

Örülj neki, hogy az új család, a "pótnagyszülők" is sajátjukként szeretik a kicsit, hiszen ez jó neki!

2010. jan. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudja a helyzetet megitélni,mert az anyja itthagyta nálunk és fél év után jött rá,neki gyereke is van.Januárban lépett le ,de decemberben már szült új gyereket az uj pasinak.Náluk ez családi hagyomány,hogy a gyereket nem a szülők nevelik,hanem a nagyszülők.Ők meg élik az életüket,minha gyerekük sosem lett volna.Én nem erölködöm,kivárom,ha nagyobb lesz,majd megtudja itélni a helyzetét.
2010. jan. 11. 16:26
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Tévedés, a nagyszülőknek is van kötelező láthatás.

Azzal, hogy kit hogy szólít nem kell foglalkozni. Nálunk a férjem kisfia az én nagymamámat ugyanúgy maminak hívja, mint a saját mamiját. Nem tanítottuk erre, egyszerűen ezt hallotta, ha a nagymamámhoz szóltunk. Ettől nincs megkavarodva. Azzal kavarjátok meg, ha erőltettek dolgokat, hagyjátok, hogy ő közeledjen felétek. Egy gyereknél nem lehet "kierőszakolni", hogy nyisson, meg kell várni amíg magától nem nyit.

2010. jan. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!