Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezesi pert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezesi pert inditok, aki jartas ebben segitene? Mennyi eselye van apukanak az adott esetben? Bovebben lent

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy parom tobb mint egy honapja elhagyott minket. Engem es a 2,5 eves kisfiat itt hagyva.

Most koltoztunk haza kulfoldrol, mert nagyon sok problema volt a parommal, es ugy gondoltuk hogy itthon kap egy uj eselyt, de nem elt vele. Jelenleg a szuleimmel lakom, munkam meg nincs. Ez ido alatt o videken kapott munkat, ahonnana azota sem jott vissza hozzank, penzt sem kuldott soha, nem erdeklodik, fiat nem keresi.

Sajnos jatekszenvedelyes, elpokerezte az osszes penzunk, ez volt az igazi oka annak hogy haza jottunk, erre most ujra megtette velunk. Szuleim mindenben segitenek, most megis attol felek elveszik tolem a fiam, mert meg nincs munkam, jovedelmem. Apuka csaladja fenyeget, hogy ok harcolni fognak a gyerekert. Sajat lakasom van, a fiam jol el, mindene megvan. 5 honapja elek ujra Magyarorszagon.

Van eselye apukanak elvenni tolem a fiam???? Nagyon felek. Ha a birosagon elmondom hogy jatszik, es hogy oda megy a fizetese, van eselye??????

Azt mar tudom hogy hiaba fogok gyerektartast kerni, nem fog fizetni.

Koszonom mindenki valaszat.


2014. júl. 23. 10:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Ő hagyott el titeket, a gyerek felől nem érdeklődik, 1-0 neked.


2. Játékfüggő, veszélyezteti a gyereke megélhetését. 2-0


3. Nincs munkád. Erre van kitalálva a gyes, a családi és a tartásdíj, valamint mivel egyedül neveled, a családi emelt összege. Tehát ez nem szempont 3-0


4. A tartásdíj nem opcionálisan fizethető dolog, hanem kötelező. Ha apuka nem fizet, az állam megelőlegezi, aztán majd vagy így vagy úgy behajtja.


Ne aggódj. Nincs az a bíróság, aki elvenné tőled a gyereket.

2014. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A bíróság minden egyes esetet egyedileg mérlegel, így nincs értelme az esélyek latolgatásának.

Laikusként, anyaként azt gondolom, hogy az a tény, hogy az anya ELHAGYTA a kisgyermekét, ő költözött el, valamit szenvedélybeteg- ez azért valóbana te esélyeidet növeli.


Jó lenne, ha sikerülne legalább egy 4 órás állást szerezni.

A szenvedélybetegségéről van valamilyen kezelőlapotok, diagnózisotok? Tudod valahogyan bizonyítani? vannak erre tanuk? Sokat számítana.


Azt ugye tudod, hogy neked alanyi jogon jár a kicsi 3 éves koráig a GYES (havi 25.650 Ft nettó) és a családi pótlék is (egyedülálló szülőként 13.700 Ft).

Azonnal igényeld (2 hónapra visszamenőleg lehet az államkicsntárnál), közben bejelentkezhetsz a munakügyi központba is- ha gyesen vagy, akkor nem kell aggódnod, hogy nincs munkád.


Ha az anya még mindig felveszi a gyest,akkor írj az államkincstárnak, hogy jogtalanul teszi- majd ők kivizsgálják.


Célszerű lenne az anyát a szüleid tulajdonából HIVATALOSAN is kijelenteni, ha esetleg még ott lenne a lakcíme, mert ez is számít.


Minden jót.

2014. júl. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszokat.

Igen azon vagyok hogy mielobb munkat talaljak. Nover vagyok, szoval remenykedem, csak ahol lakom sajnos a bolcsik nem allnak szoba velem, mert meg nincs munkaltatoi igazolasom. Sot apukatol is kellene amig hivatalos birosagi vegzesem nincs.

Jelenleg meg sem csaladit sem gyest nem kapok, mivel meg folyamatban van ennek ugyintezese. Mar tobb mint 4 honapja beadtam a kerelmem, de mivel kulfoldrol koltoztem haza, azt mondtak ennek kell par honap mire utana jarnak hogy masik orszagbol nem e kapok barmilyen juttatast.

Munkanelkulinek nem regisztraltathatom magam, hisz a fiam meg nincs 3 eves. Jelenleg a bolcsikben nyari szunet van, es csak ugyeleti bolcsode van, ahova nem veszik fel a fiam. Anyukam dolgozik, apukam dolgozik, sajnos mas nincs akire bizhatnam a fiam. Igy sajnos nagyon nehez, mert ha kapok munkat nem tudom addig kire bizni a fiam.

2014. júl. 23. 10:20
 4/18 anonim ***** válasza:
48%

"Ha az anya még mindig felveszi a gyest,"


Szövegértelmezés? Az anya a kérdező, az apa hagyta el a gyereket.

2014. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
kedves utolso, en vagyok az anya, es apuka hagyott el minket
2014. júl. 23. 10:22
 6/18 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Nem a szövegértelmezéssel van gondom 4., ahogy voltál kedves rosszindulatúan megállapítani, hanem elírás volt.

Sajnálom, hogy ez olyan mértékben szúrja a szemet, hogy máris becsmérlő megjegyzésekre formálsz jogot.


Egyébként a tanácsaidat, véleményedet nem olvastunk- talán ha erre fordítanál gondot (vagy arra, hogy nem köteletsz és egyszerűen nem szólsz hozzá)- akkor annak több hasznát látná a kérdező anyuka is.


Köszönöm.


Kérdező: megváltozott a jogszabály!

Gyes mellett lehet dolgozni és már nem csak a korábbi 4 órás időkorlátban! Járj ennek utána alaposabban, mert tényleg így van. Ez a változás rád nézve kedvező, hiszen ha sikerül munkát találnod, akkor a béred mellett a gyes ellátás is jár a pici 3. éves koráig.


Ha elindítottad a kérelmet, akkor az a lényeg. Erről bizonyára van valamilyen dokumentumod, ez egyelőre elég lesz- az ügy elbírásálásnak időigényessége nem a te felelősséged.


Egyébként ilyen esetben az egy főre jutó jövedelmed olyan kevés, hogy amennyiben a másik fél nem fizeti majd a megítélt gyermektartást (bár ha van munkája és feltételezzük, hogy az bejelentett, akkor a keresetben mindenképpen kérd a munkáltató általi letiltást!), akkor még mindig ott van az állami megelőlegezés lehetősége.

korábban ilyen sem volt,érdemes ennek is utánaolvasnod, hogy milyen feltételeknek kell megfelelni.

(egyébként munkabérből a legkönnyebb letiltani, így nem függ a másik fél jóindulatától, hanem bérszámfejtéskor automatikusan utalódik neked- ebből jó lenne nem engedni).


Minden jót, ha ellátásokkal kapcsolatos ügyintézésben tudok segíteni, szívesen megválaszolom a kérdésed.

2014. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy a férjed és a rokonai ne lássák rajtad a bizonytalanságot a félelmet a gyermek elhelyezéssel kapcsolatban. Ha félsz csak az önbizalmukat növeled!

Azt írod, saját lakásod van, ami az egyik legfontosabb a gyermek szempontjából. Mivel külföldön éltetek érthető, hogy nincs még munkád. A gyerek 3 éves koráig amúgy is a gyermeked nevelése gondozása a feladatod. Minél hamarabb jelentkezz be a gyerekeddel a lakásodba, igényeld meg a családi pótlékot a MÁK-nál, és a GYEST ami alanyi jogon jár. A gyermekvédelmi támogatást az ökormányzatnál kérheted. Így dokumentumod lesz arról, hogy a párod nem támogat benneteket, egyedülállóként neveled. A jövedelmi viszonyaidban a szüleid anyagi és természetbeni támogatása is beletartozik. A magyar bíróság a következő esetekben helyezi az apához a gyermeket: Ha bizonyítható, hogy az anya prostituált, szenvedélybeteg, pszichiátriai beteg, ha veszélyezteti a kiskorú testi lelki fejlődését.

Írod, hogy a férjed a gyermekét elhagyta, nem veszi ki részét a nevelésében, játékgépfüggő. Az apát csak elfogja marasztalni a bíróság, te meg kérheted visszamenőleg a gyermektartást azzal a nappal ahogy elhagyott benneteket. A mindenkori jövedelmének a 20%-át kérd így a munkahelyén ezt mindig lefogják tőle, míg a gyermek felnőtt nem lesz. Ha nincsen munkahelye a határozatba írasd bele akkor is a 20%-ot, addig is kérheted az állam általi megelőlegzést. Így az állam majd behajtja rajta. Akár a vagyontárgyát is lefoglalhatják, házára kocsijára is rátehetik a jelzálogot. Most neked kell erősnek mutatkoznod, fel a fejjel.

2014. júl. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%

Kedves 6 megértem én, hogy kikéred magadnak, sőt hozzáteszem még csak nem is kötekedni akarok, de eléggé viccesnek találom a hozzászólásodat.


Így már nem csak a szövegértésed, hanem a logikád is megkérdőjelezhető. Persze biztos nem lehetsz benne, hogy egy százalék csak egy emberhez tartozhat, de feltételezni lehet.


Érdemi hozzászólást az egyes válaszba adtam.

A szövegértésnél meg elhiszem én az elírást, bár 4 helyen kicsit furának tűnik egy szövegben. Megsértődsz, ahelyett hogy annyit gondoltál volna, hogy félreértettem.

Én kizárólag a pontosítás kedvéért hívtam fel rá a figyelmedet.

2014. júl. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező ha tényleg ilyen az apa esze ágába nem lesz kérni a gyerekfelügyeletet.


Különben meg minden nézőpont kérdése.

"Ha a birosagon elmondom hogy jatszik, es hogy oda megy a fizetese, van eselye??????"

Neked meg nincs pénzed ő elkölti ugyan ott vagytok.

2014. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Igen utolso, ettol felek, neki van jovedelme, hisz talaltam neki munkat, mert ugy volt hogy abba a varosba koltozunk ahol most jelenleg is tatozkodik. De vegul o ment mi maradtunk.

Nekem meg semmilyen jovedelmem sincs, hisz ugy volt hogy abban a varosban keresek munkat, sot lakast is talaltam de vegul nem fizetti ki az alberleti dijat.

Ezert is felek, nehogy azzal erveljen hogy neki van penze, nekem nincs.

Bizonyitani hogy kint jatszott nem tudom, max bankszamla kivonatokkal, de azt a kinti bank nekem nem adja ki. De tobb tanum is van ra hogy jatszott, hisz az ido alatt mig o eljatszott mindent koltson keregetett.

En sem hiszem hogy harcolni fog, hisz nem keres minket, semmilyen formaban.

Mar minden olyat megprobaltam hogy csaladi gyes, ezek folyamatban vannak.

A munkanelkulibol pedig elkuldtek hogy akkor jojjek vissza ha a fiam betolti a 3. eletevet.

2014. júl. 23. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!