Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezesi pert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezesi pert inditok, aki jartas ebben segitene? Mennyi eselye van apukanak az adott esetben? Bovebben lent

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy parom tobb mint egy honapja elhagyott minket. Engem es a 2,5 eves kisfiat itt hagyva.

Most koltoztunk haza kulfoldrol, mert nagyon sok problema volt a parommal, es ugy gondoltuk hogy itthon kap egy uj eselyt, de nem elt vele. Jelenleg a szuleimmel lakom, munkam meg nincs. Ez ido alatt o videken kapott munkat, ahonnana azota sem jott vissza hozzank, penzt sem kuldott soha, nem erdeklodik, fiat nem keresi.

Sajnos jatekszenvedelyes, elpokerezte az osszes penzunk, ez volt az igazi oka annak hogy haza jottunk, erre most ujra megtette velunk. Szuleim mindenben segitenek, most megis attol felek elveszik tolem a fiam, mert meg nincs munkam, jovedelmem. Apuka csaladja fenyeget, hogy ok harcolni fognak a gyerekert. Sajat lakasom van, a fiam jol el, mindene megvan. 5 honapja elek ujra Magyarorszagon.

Van eselye apukanak elvenni tolem a fiam???? Nagyon felek. Ha a birosagon elmondom hogy jatszik, es hogy oda megy a fizetese, van eselye??????

Azt mar tudom hogy hiaba fogok gyerektartast kerni, nem fog fizetni.

Koszonom mindenki valaszat.


2014. júl. 23. 10:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk gyes mellett is lehet teljes munkaidőben dolgozni. Szóval keresni attól kereshetsz te is.
2014. júl. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Elvileg van bejelentett munkaviszonya. Megprobalom majd a letiltast kervenyezni.

Volna meg egy kerdesem, van arra barmifele lehetoseg hogy lemondjon a fiarol???

Ugy sem fog fizetni, latogatni sem fogja, igy szeretnem ha teljesen kilepne az eletunkbol. Van erre lehetoseg.

Vagy miutan megszuletik a birosagi hatarozat nem kell mar az o bele egyezese a hivatali dolgokba amik a fiunkkal kapcsolatosak??? Vagy attol fuggetlenul barhova akarok utazni vele, mindig kernem kell majd apa engedelyet???

sajnos nem latok realis eselyt arra hogy foglalkozna vele, igy ez jutott eszembe

2014. júl. 23. 11:23
 13/18 A kérdező kommentje:
En keresek munkat, lenne is, de 12 oras munkaido. Erre az idore nem tudom bolcsibe adni a fiam, nem tudom hogy megoldani a felugyeletet. A bolcsi elzavart hogy hozzak munkaltatoi igazolast apukatol is. Ha felvesznek addig hova teszem a fiam?. Nincs senki aki vigyazna ra. Apuka szulei tamadnak, nem segitenek. Szuleim dolgoznak.
2014. júl. 23. 11:25
 14/18 anonim ***** válasza:
Nincs apának is vannak jogai attól, hogy nem ő neveli. Az pedig kit választottál apának már eldőlt, így sajnos vele kell együttműködnöd min a gyerek 18 éves koráig. A láthatás pl apa joga amit neked biztosítanod kell.
2014. júl. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Sőt ha ilyen ötletet tálalnál bíróságon az vissza is üthet. Az apa majd eldönti akar e élni a láthatással az nem a te dolgod.
2014. júl. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Persze en ezt ertem, es en minden egyutt mokodok, de o nem. Ez csak eszembe jutott.

Azert jutott eszembe mert 2 hete megigerte a fianak hogy eljon, vagyis uzent anyosommal hogy jonni fog vasarnap delelott, mondtam is a fianak, aki nagyon varta. A kapuban allt es apazott, mig vegul nem jott el. Nagyon sirt, es a szivem szakadt meg.

Nem szeretnem ha meg egyszer ilyen csalodas erne. En mar millio uzenetet hagytam apukanak hogy akkor jon a fiahoz amikor akar, en nem tiltom el tole, de sajnos semmi reakcio nem volt erre sem.

Majd a birosag mindent eldont.

2014. júl. 23. 11:48
 17/18 anonim ***** válasza:
50%

2. és 6. válaszoló vagyok ismét.

Bár most nyári ítélkezési szünet van még, de mivel úgy látom, hogy vannak dolgok, amikben egy kis kiegészítésre szorulnak az ismereteid vagy úgy általában a válás körüli ügyintézés, keresetbeadás, letiltás kérés stb., ezért azt tanácsolnám, hogy a lakóhelyed körelében lévő bíróság ingyenes ún. panasznapi ügyintézésére menj be.

(a neten a bíróságok honlapján ki van téve, hogy az adott bíróságon ez a hét melyik napja, általában hetente egyszer egész napos ilyen lehetőség van, bár ki kell várni a sorod).


itt a bíróságon dolgozó jogvégzett szakemberek segítenek neked, meghallgatják mit szeretnél, ha kell segítenek elkészíteni a keresetlevelet, elmondják, hogy pontosan mit szerezz be és hol stb.- így nem kell ügyvédre költened, mert a képviselet (és a tanácsadás sem) kifejezetten olcsó mulatság és gondolom a mostani helyzetben sokat számít a pénz is.

Szívesen tájékoztatnak a költségmentesség feltételeiről, igénybevétel módjáról- úgyhogy megérné bemenned a nyári szünet után.


Amivel érdemes számolnod még így is anyagilag: kereset illetéke 30.000 Ft, a gyermek eredeti születési anyakönyvi kivonatát kell beadni mellékletként, az 2.200 Ft (születés helye szerinti önkormányzattól ki tudod kérni akár holnap is, oda is illetékbélyeggel kell fizetni).

Szükséges lehet a lakásod 30 napnál nem régebbi tulajdoni lapja (hiteles másolat 6.600 Ft- de ezzel érdemes megvárni, amíg beadod a keresetet, esetleg kitűzik az első tárgyalási napot)


Minden jót.

2014. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kizártnak tartom, hogy egy játékfüggőhöz utalnák a gyereket. Nővérként meg elég jó esélyeid vannak a munkaerőpiacon, mert abszolút hiányszakma.

Sok sikert!

2014. szept. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!