Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 3 éve már, hogy elromlott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 éve már, hogy elromlott köztünk minden de eddig együtt voltunk. Most a nejem bepasizott a munkahelyén és válni akar. Gyermektelen és nincstelen vasárnapi apuka sorsa vár rám feltétlen? Annyira apa ellenesek ezek a magyar törvények! SEGÍTSETEK!

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves kisfiunk.Mindent elvehet tőlem ami az elmúlt 11,5 év jelentett nekem. Mit tehetnék?
2010. jan. 18. 00:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú a helyzet, de mégis az lenne a legjobb, ha közös akarattal válnátok el egymástól. A vagyont pedig fele-fele arányban eltudnátok osztani. Az evőeszközöktől kezdődően mindennek a felét. A gyerekláthatásról sajnos abban is meg kell egyezni, és a gyermektartásról is. Ne hagyd magad, keress egy jó ügyvédet. Azért hogy van egy közös gyereketek,még nem jelenti azt,hogy minden vagyonodból, amit közösen szereztetek kitúrjon. Légy észnél!!!
2010. jan. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A válást azt nem szabad érzelmi oldalból nézni,hanem sajnos üzletiből.

Ami a kisfiút illeti,úgy is meglehet egyezni,hogy az anyukánál lakik,de mindketten nevelitek, vagyis nincs odaitélve egyiknek vagy másiknak.Így akkor lehet veled amikor megbeszélitek és nemcsak minden második hétvégén.

Mindent írásba kell venni, mert a szó elszáll.

2010. jan. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem tudtok a nejeddel békésen megegyezni,akkor valóban nincstelen és gyermektelen lzel.A Bíróságot nem érdeklik a te szempontjaid,csak a nő javára fog dönteni.Egy jó ügyvéd is csak kis engedményt tud elérni,de ez is több a semminél. Sajnállak.
2010. jan. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Én is éppen válok.

A helyzet itt is úgy áll hogy mindent az asszonynak és semmit se nekem,hisz én vagyok a férfi...!

Megértelek!

Van 2 fiúnk is...!

Kitartás!

2010. jan. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Próbálj meg vele leülni és békésen jobb belátásra bírni, hogy szépen csendben közös megegyezéssel váljatok el.Habár én is nő vagyok, de mostanában nagyon brutál történeteket hallottam, hogy egyes nők már a válásra készülve előzetesen hogy tüntettek el pénzeket, vettek fel hiteleket, csakhogy a férjüket ezzel is kisemmizzék.Nektek elsősorban a gyerek érdekeit kell néznetek, ebből a szemszögből hass a feleségedre is.
2010. jan. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Két jogász készített egy statisztikát, hogy a válásoknál hány %-ban ítéli a bíróság a gyermeke(ke)t a nőnek és hány %-ban a férfinek. Az esetek 90(!)%-ában a férfiak nem is próbálják megkapni a gyermeket, hanem beleegyeznek, hogy az anyánál legyen elhelyezve. Azokban az esetekben, ahol perre mennek, ez az arány 60%-40% az anyák javára. Az is lényeges, hogy a per folyamán kinél lakik a gyermek, ergo addig nem szabad elköltözni, illetve nem szabad hagyni, hogy az anya elvigye a gyermeket, amíg a per tart. Persze az a legjobb, ha szépen meg tudtok egyezni. De ha nem, ne gondold, hogy teljesen esélytelen vagy.
2010. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Semmiképpen sem javaslom a közös megegyezéses válást.


A gyerekelhelyezésnél ugyanis, ha a gyermeket mindkét fél a magáénak kéri, van jelentősége annak, hogy melyik fél magatartására vezethető vissza a házasság felbontása.

Ezt IS mérlegeli a bíróság (sok más egyéb tényező között).


Tehát harcra fel! Javaslom, fogadjon ügyvédet (egy gyerekelhelyezési perben ez különösen fontos), és próbálja meg megszerezni a gyereket.


Sok türelem és kitartás kell ehhez, az ilyen perek bonyolultak és elhúzódhatnak.


A nincstelenséget nem igazán értem, a vagyoni kérdésekhez nincs köze a felróhatóságnak.


egy ügyvéd

2010. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Kiegészítve az előzőt (amelyet szintén én írtam): közös megegyezéses válásra csak akkor kerülhet sor, ha a felek megegyeznek a váláson kívül a gyerekelhelyezési, gyermektartásdíjjal, kapcsolattartással összefüggő, továbbá a lakáshasználati kérdésekben.


Csak így, együtt közös megegyezéses a válás.


Akik itt Önt arra bíztatják, hogy közös megegyezéssel váljon, valójában tehát azt mondják: Ön nyugodjon bele és írja alá, hogy a gyerekelhelyezési kérdésben nem érvényesíti a saját jogait.


Én viszont azt javaslom, ne tegye.

2010. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező ha benézel ide mondd hogy áll az ügyed?
2016. júl. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy régi kérdés, de hátha olvassa. Hasonló helyzet volt köztünk is. Mi úgy oldottuk meg, hogy közösen elmentünk egy ügyvédhez, mindent lepapíroztunk. A kicsi közös nevelésben marad, de az anyánál lakik, azonban szigorúan rögzítve van a megosztás. Ez a jó viszony miatt igazából csak azért kellett, hogy 2-szer 10 perc alatt elválasszon minket a bíróság. Közel lakunk egymáshoz. A hét felében itt van, a másikban ott a gyerkőc. Teljesen megszokta. De ha program van, betegség, ügyeletes munka stb, akkor rugalmasan kezeljük. Gyerektartás nincs természetesen. A vagyont feleztük. Ennyi
2017. febr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!