Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi jár a férjnek, ha a feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi jár a férjnek, ha a feleség nevén van a részletre vett lakás, de a részletek nagy részét közösen fizették?

Figyelt kérdés
Feleségemnek házasságkötésünk előtt 3 évvel módja nyílt az addig önkormányzati lakása megvételére. A szerződés megkötésekor fizetett egy nagyobb összeget, a fennmaradó részt pedig 20 év alatt, havi részletekben való törlesztéssel vállalta. A lakás az ő nevén van, azonban 15 éve házasokként a szóban forgó lakásban élünk, a részleteket közösen fizetjük, bár természetesen az ő neve alatt. Kérdésem, hogy válás esetén mi illet engem ez után a lakás után, illetve nejem hivatkozhat-e arra, hogy a részleteket a saját keresetéből, külön fizette, ezért az teljes egészében az övé?
2010. jan. 18. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
A pénz nyomon követhető szóval ki kell téged fizetnie.
2010. jan. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból írom, nálunk ugyanez volt.

A férjnek tulajdonjoga nincs, mivel tulajdonjogot szerződéssel lehet szerezni nem pedig házassággal.

Viszont van kötelmi joga. Célszerű lenne egy ügyvédet felkeresni, hogy ilyen esetben ez a jog anyagilag mit is takar.

Egyösszegű kifizetésnél tudom, hogy az összeg felét a kamatokkal együtt lehet igényelni.

2010. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A közösen fizetett összeg fele jár, vagyis egészen pontosan a lakásnak akkora része, ami ezzel a birtokodba került. Tehát megállpaítható, hogy a lakás hány %-át fizettétek ki közösen, annak a fele a tiéd. Ki kell fizessen téged. Házasság alatt neki nem volt külön fizetése, minden közös volt.
2010. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat nem vitázok, de azzal, hogy "beszállt" a törlesztésbe, a tulajdonába még nem került semmi.

Tulajdonos az aki az adásvételin szerepel.

2010. jan. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Miért, valaki azt írta, hogy tulajdonos lett???

Szerintem mindenki azt írta, hogy ki kell őt fizetni arányosan.

2010. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

13:43-tól idézek:

"...ami ezzel a birtokodba került...."

Erre ítam a tulajdonlási dolgot.

Nem kell rögtön nekem ugrani. :0)

2010. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Hát a "birtokodba került" és a "papíron tulajdonos vagy-e" kérdés bizony nem ugyanaz, szóval akkor ha senki nem írt olyat, amit te kifogásolsz, akkor talán inkább ne kifogásolj. Azért, mert a tulajdoni lapon nem tulajdonos, attól még bizony ki kell fizetni. És arról szólt a mondat.
2010. jan. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És most miért támadsz?

Azzal kezdtem én is, hogy nem vitatkzni szeretnék.

Veled még nem fordult elő, hogy félreértettél valamit?

Irigyellek.

2010. jan. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!