Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi időbe telik, míg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi időbe telik, míg kimondanak egy válást?

Figyelt kérdés

2014. szept. 22. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fél év volt, de a bíróság tökölt, nem mi voltunk nehéz esetek. Pont szabadságolásokra esett az időnk.
2014. szept. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az az ügytől függ.
2014. szept. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az előzőhöz még hozzátennék annyit, hogy nem csak az ügytől, a résztvevőitől is nagymértékben függ.

Beleértve az ügyvédeket is, és akkor még nem beszéltem a bíróságról.

Az én válásom (20 éve) közös megegyezéssel 2 tárgyalás alatt lezajlott minden huzavona nélkül, a tárgyalások kb fél-egy órásak voltak. Összességében talán másfél-két ótát töltöttünk a bíróságon.

Csupán azért tartott, (ha jól emlékszem) kb 3 vagy 4 hónapig a dolog, mert a következő tárgyalást annyi idővel későbbre napolták el.

Tudok olyan esetről is, (egy közeli barátom) ami vagy 3 évig húzódott, mert egyik sem volt hajlandó kompromisszumokra.

Meg olyan is van, ahol már vagy 10! éve (ha nem több) megy a válogató huzavona, hol az egyik adja be a keresetet, hol a másik.

Aztán egyszer az egyik nem jelenik meg, máskor meg a másik nincs ott.

Jelenleg, már legalább 8 éve külön élnek (még csak nem is egy településen), a férfi azóta már a második nem hivatalos élettársát koptatja, holott papíron még mindig házasok.

Az információ első kézből, a lányomtól származik, ugyanis a delikvensek, az ex nejem és az utánam következő, a második férje.

-Néhány éve, mikor a lányomat elhoztam magamhoz nyaralni, rákérdeztem exem második házasságából született két kisebbik lányra, hogy ők hova mennek nyaralni?

A válasz az volt: "Háát nyaralást azt már pár éve nem nagyon tervezünk, legjobb esetben néhány faluval odébb apához, vagy a mamáékhoz." -(ex anyósom és apósom)

-Miért? kérdeztem.

"Mert ha valamelyik megint beadja a válókeresetet, akkor a nyaralás helyett megint az ügyvédekre megy el a pénz."


(Az ilyen idiótákból tudnak jól megélni az ügyvédek.)

2014. okt. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!