Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Valaki tud rá magyarázatot?...

Valaki tud rá magyarázatot? Sokszor történnek furcsa dolgok a házban. Félek egyedül itthon.

Figyelt kérdés

Volt, hogy jöttem haza a barátommal, fölcsengettem anyának, kinyitotta a kaput, bementünk, majd csengettem az ajtó előtt is, de senki sem nyitott ajtót. Majd elővettem a kulcsot, és láttam, hogy zárva a ház, nincs bent senki. Hogy nyithatta ki akkor nekem bárki a kaput?


Sokszor hallok furcsa zajokat a házban, széktologatást, ajtókaparást stb. ( éjszaka, mikor csönd van és mindenki alszik rajtam kívül, vagy mikor egyedül vagyok itthon )


Volt, hogy este magától felnyitódott a csap, és elkezdett folyni a víz belőle. És, mikor egyedül vagyok itthon, mintha valaki nyitogatná az ajtót (biztonsági ajtó)... Odamerészkedek megnézni, hogy mi az. És látom, hogy a kulcs félig kivan húzva a zárból.


Egyszer éjszaka nem tudtam elaludni, elég rossz gondolatok keltek bennem, mikor nagy robajt hallottam a szobámban ( anyával aludtam a hálóban, szégyen, nem, de féltem) Fölkeltettem anyát, ő persze semmit sem hallott. Reggel láttuk, hogy leszakadt az egész könyvespolcom.


Sorolhatnék még történeteket, de talán ennyi elég. Lassan tényleg kezdek megőrülni, minden apró kis zajra összerezzenek. Félek, nem fogom sokáig kibírni.


2010. máj. 28. 22:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%
Szenteltesd fel a házat!
2010. máj. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Sajnos ez nem ritka eset.Ha tényleg megtörténtek ezek a dolgok,amiket állítasz,akkor nagy a valószínüsége,hogy poltergeist-jelenségről van szó.

Feltételezem(bár lehet,hogy tévedek)),hogy te tini-korban,másképp,pubertás-korban vagy,vagy esetleg van ilyen idős tagja a családnak.

Egyesek szellemeket képzelnek ezen dolgok hátterében,de egyes tudósok megállapították,hogy ez a dolog összekapcsolható pubertás-kori zavarokkal.Kicsit hosszú lenne elmagyarázni,de a fejlődő korban lévő tiniknél előfordulhat,hogy a lelkükben zajló zavarok,belső feszültségek ilyen jelenségeket produkálhatnak,persze nem szándékosan.Az "okozó" személy általában nem tudja,hogy ez "miatta" történik.Van esetleg valamilyen családi tragédia,vagy probléma amelyet nem tud feldolgozniés ez feszültséget teremthet az adott személy bensőjében.

Egyesek szelleműzőket(lehetőleg katolikus papokat) hívnak a probléma elhárítása érdekében,mely talán furcsának tűnhet a mai időkben,de hívő családoknál ez is be szokott válni.Én azért mindenesetre megfontolnám,hogy pszichológussal beszéljek erről.

Nyugi!Ez nem azt jelenti,hogy dilis vagy.

Remélem tudtam segíteni.

2010. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
31%

én nem hiszem, hogy ezt a lelki világa okozná... ha mégis ilyen helyzet lenne, akkor meg kell tanulni kezelni, és a hasznodra fordítani. (Pl.: tanér fejéhez vágni a vizes szivacsot xD)


Viccet félretéve: szellem is lehet, de akkor nem éppen a jobbik fajta. Papokban ne higgy. Kamu, sajnos. Én már megtapasztaltam... Itt azt tudod tenni, hogy megpróbálsz kapcsolatba lépni vele, de SEMMIKÉPPEN sem egyedül! Ha gonosz, akkor veszélyes! Hárman legyetek. Te, aki kapcsolatba lépsz vele, és ketten, akik fogják a kezedet, hogy itt tartsanak, és vészhelyzet esetén magadhoz térítsenek! Alfa állapotban lehet velük kommunikálni, persze nem azonnal, kell gyakorlás, és megértés felé. Nem történt valami haláleset a házban? :S

2010. máj. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%

nekm is volt ilyen esetem

tavaly.nagyon roszz volt.fényes nappal féltem otthon.érdekes dolgokat tapasztaltam én is,ajtocsapkodás,folyton azt éreztem néz valaki,és hogy nem vok egyedül,holott egyedül voltam. a kutyáim ugattak a a semmibe a lakásba.minden elözmény nélkül rámszakadta konyhaszekrény ami nem eshetett volna le,mert ugyvolt feltéve.volt egy olyan tükör amibe nme mertem belenézni,mert féltem nem csak magamt látok ott.stb.nagyon rossz idöszak volt.

aztán elkezdetm nyomozni,mert beszéltem egy emberrel aki ért ezekhez a dolgokhoz,ö monda hogy a házzal kapcso latos,ott keressem a megoldást,aztán az akkori párom

elmondta ,hogy nem akarta mondani,nehogy megijedjek,de ő nem tudta hogy fogékony vok ezekre a dolgokra,késön mondta el,hogy a házban az elözö tulaj felakasztotta magát.rögtön tudtam ö az aki engem kisért.

elmondta az ismerös hogy lépjek kapcsolatba vele,mert csak én éreztem,igy nekem kellett megtennem,de közben majd beszartam. kellett vele beszélnem,hoyg mit szeretne,meg hoyg hagyjon békén ,mert félek tölestb

persze meg volat rituáléja ennek .utánna eltünt szerencsére.de nagyon roszz idöszak volt z életemben.

volt több más is,de ez volt a legdurvább.olyan volt mintha üldözött volna.

még otthon a szülöi háznál,is voltak észleléseim nekem is.fogékony vok rájuk.vizfolyás,nálam is volt.ha téged szemelt ki magának,neked is meg kell tenned amit nekem tavaly.nem egyszerü,de megéri.utánna megnyugszik ö is , te is

2010. máj. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%
23:42 vok,és hozzátenném még hogy nem tini vok már
2010. máj. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
38%

Szeretem az ilyen válaszokat."Papoknak ne higgy.Kamu."

A papok hülyeséget beszélnek Istenről,meg ördögről,stb.Nekik nem kell hinni.A lelki probléma megint hülyeség,azt se hidd el.

De a szellemek...Na az a tuti.A 21.században a vallást és a tudományt elutasítjuk(lehet azért,mert nem értünk hozzá?),de a szellemes baromságok jöhetnek ész nélkül,mert hát az biztos,hogy van.Volt a Mónikában,meg a Fókuszban is.

Nem mondtam,hogy nem lehet "szellem" de nem árt szakember(ek),ismétlem SZAKTUDÁSSAL RENDELKEZŐ EMBEREK segítségét kérni.Nekik talán több a tapasztalatuk,mint egy asztaltáncoltatós bohócnak.

2010. máj. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm szépen a válaszokat. Talán kicsit megnyugodtam. Ez a kapcsolatba lépés elég érdekes. Szoktam meditálni, agykontrollozni, alfa állapotban lenni. De félek tőle... Hallottam olyanokat, hogy valakit teljesen tönkre tett pszichikailag és stb. Én ezt nem akarom. Szerintem gyenge is vagyok hozzá :D

A papoknak én sem hiszek különösebben, az egész egyház hazugság. Én Istenben hiszek és olvastam a Bibliát. Amúgy görög katolikus vagyok. A házban még nem nagyon halhatott meg senki. Max. 20 éves lehet, mi 15 éve élünk itt, előttünk pedig egy 3 gyermekes család költözött el innen. És 15 éves lány. Szóval reménykedem még abban, hogy ez is lehet az oka. A pubertáskori "hejehuja"

2010. máj. 29. 10:02
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
az h felszenteltetnéd a házat lehet téged megnyugtat de akit nem látsz lakód nem fog elmenni...nem akarlak megijeszteni. nem hiszem h bántani akar csak jelez h ottvan és lehet segitséget kér tőled...szerintem keress fel egy természetgyógyászt aki egyben látó és kérd meg h segitsen ez ügyben...ő eltudja onnan "zavarni" azt a vkit.
2010. máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%
felszenteltetheted és szentelt gyertyákat égess a házban. és jó ha van aközeledbe mindig só... ugytom ez távol tartja őket...
2010. máj. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%
nekemis az elején az jutott eszembe, mert vannak olyan szellemek akik segítségre szorulnak, és lehet csak jelezni akar hogy vedd észre. ha nem hagyja abba szerintem is próbálj kapcsolatba lépni vele, hogy mit is akar, mert szellemek léteznek mindenhol. én is tudom hogy nálunk is vannak, mert itt régen egy kisebb temető volt. én úgymondd már megszoktam, hogy ha hangot hallok, kiráz a hideg a semmitől, sőt már volt olyan is hogy a fürdőszobában fölkapcsolódott a villany, és a kutyám a semmiért ugatott, de már régebben történt, nekem a só segített, azóta MÉG nincs szellem, de lehet lesz még, nemtudom.
2010. máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!