Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek akkor ha már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek akkor ha már megérkezett az idézés a bíróságról, az első tárgyalás időpontjával, de idő közben közös megegyezésre jutottunk a férjemmel?

Figyelt kérdés
Írjunk egy új "keresetet"amit majd a tárgyaláson odaadunk,vagy mit csináljak?
2010. jan. 22. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésedet, meggondoltátok, hogy nem akartok válni vagy mi változott?

Mindenképpen menjetek el a tárgyalásra és ott mondjátok el, hogy mit és hogy akartok.

2010. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Válni azt akarunk,de eddig nem volt közös megegyezés a gyermekünk láthatása miatt.Én meguntam a vitákat és beadtam egyedül,de mostanra megbeszéltünk mindent.Mostanra már menne a közös egyezséges válás.
2010. jan. 22. 20:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor ezt mondjátok el a kiirt tárgyaláson - ott jegyzökönybe veszik és - ha minden másban is megegyeztetek, akkor hamar meglesz a válás.
2010. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell tennetek semmit, csak elmenni a tárgyalásra (és vinni a papírokat).

Ott végigkérdezik a fő pontokat: ingatlan, ingóság, gyerekelhelyezés, láthatás, gyerektartás (összege és a fizetés módja).

Te (mint felperes) elmondod, mit szeretnél - amiben szóban megállapodtatok-, a férjed (mint alperes) meg elfogadja.

Ha tényleg mindenben sikerül megegyeznetek, akkor remélhetőleg már csak egy tárgyalás lesz (a gyerek miatt elvileg kötelező), ott a "még mindig mindent ugyanúgy akarunk" után hirdetnek ítéletet.

2010. jan. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: ha közös gyermek van, akkor két tárgyalás kötelező, és a kettő között be kell adni az eljárás folytatására irányuló kérelmet is.


Tehát sajnos, jelenleg nem úszható meg egy tárgyalással, közös megegyezés esetén sem.


egy ügyvéd

2010. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!