Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Utólag kérhetem a bíróságot,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Utólag kérhetem a bíróságot, hogy láthatósági jogot állapítson meg, és szabjon ki gyerektartást?

Figyelt kérdés

Első tárgyaláson azt mondtam a bírónak, hogy nem kell, mert majd közösen megállapodunk, jó viszony van közöttünk, az utóbbi időben viszont ez megromlott, és szeretném, ha még is döntsenek a láthatósági jogról, és a gyerektartásról.


Jó két hét múlva lesz a döntés (végső tárgyalás), szeretném, ha tényleg végső lenne, és ezeket is döntsék el. Ügyvédem nincs, hogy intézhetném el magam?


Küldjek levelet a bírónak? Van ezekről formanyomtatvány? Várhatom, hogy 2 hét múlva döntenek is erről, vagy ez tovább tart? Nem ragaszkodom nagy gyerektartáshoz, igazából nélküle is kijönnék, de ez mégis jár a gyerekünknek ezért egy minimális összeget szeretnék.



2014. okt. 7. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
kérheted bírósági panasznapom elmondják mit kell csinálni
2014. okt. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jobban szeretném levélbe, mert a bíróság nekem nagyon messzire van, ezért a 10 percért nem szeretnék órákat utazni.
2014. okt. 7. 18:18
 3/6 A kérdező kommentje:
Panasznapon indítottam el a gyermekelhelyezést, de ott is azt mondtam, hogy nem kell ezekről dönteniük, csak akkor még nem tudtam, hogy 1 év múlva változni fognak a dolgok. Viszont azt se szeretném, ha a következő tárgyaláson hozzam fel ezeket a dolgokat, mert ott is segítenének biztosan, de nem szeretnék 1 év után is pereskedni. Szeretném lezárni az egészet.
2014. okt. 7. 18:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Megírhatod levélben is, hivatkozva a per ügyszámára.

Akkor a tárgyaláson döntenek erről is. A láthatást alapos ok nélkül ne korlátozd, mert az nem jó pont neked.

2014. okt. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tárgyaláson ois elmondhatot, szerintem előre hiába keresed meg a bírót, ha tárgyalás lesz mind2 felet meg szokták hallgatni. Szerintem nehéz az ügy, mert ha egyszer már lemondott róla az apa és ebbe te is belementél, akkor ha ő ebbe nem egyezik bele, egyáltalán nem biztos hogy visszamnőleg törlik és megállapítanak egy gyerektartást. :s
2014. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lathatasi jog az, nem lathatosagi.... Amikor lesz a targyalas, ott kozlod, hogy kered a lathatas szabalyozasat is, te x napra/idore gondoltal. Ennyi
2014. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!