Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor kapok gyerektartást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Xtina22 kérdése:

Mikor kapok gyerektartást?

Figyelt kérdés

18 hónapos kisfiam van! Az apja csak a párom volt nem vagyunk házasok! Mindig is távol dolgozott tőlünk rendes fizetés sose tudott haza adni! Fel mondtak neki stb. Most szeptember 1 óta kint dolgozik Németországba Brettenbe! október 15 kellett volna fizetés kapnia nekem azt mondta cég össze vonás van és ezért késik! Facebookon Német-Magyar csoportból többen megírták nekem h volt fizetés szóval hazudik nekem össze vissza!

Beszeretném adni a gyerektartást! Én egy faluban élek Debrecentől nem messze! Hol kell beadnom a papír? Honnan kapok ehhez papírt amit ki kell töltsek itt nálunk a hivatalba elég vagy Debrecenbe bíróságon?

Ha most ő nem dolgozik akkor az állam megelőlegezi? Hány hónappal vissza menöleg kaphatok vagy mikortól kapok gyerektartást?

Köszönöm a válaszokat!


2014. nov. 2. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


6 hónapra visszamenően fizeti ki az állam a gyerektartást a részedre, ha a gyerek apja nem fizette. Minél hamarabb add be a papírt.


Sajnos nem a német fizetését veszik alapul, hanem a kint végzett munkája otthoni fizetésének a megfelelőjét. Tehát hiába keres 1200 euro-t, mint lakatos (mondjuk), az otthoni átlagos lakatos fizetésből fogják megállapítani a gyerektartás összegét.


Ennyiben tudtam segíteni, hátha valaki ír majd kicsit hasznosabbat is.

2014. nov. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

A gyerek a nevén van?

Egyébként rosszul fog esni, amit írok, de a GYT-re keresztet vethetsz. Kvázi esélytelen, hogy kapj bármit is.

Legközelebb okosan szülj.

2014. nov. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. A gyerektartás a kérvény beadásától kezdve jár.


2. Az esetleges elmaradást ennek követelésétöl visszaszámold hat hónapig elölegezik meg, de csak ha már határozatba volt foglalva.


3. Ha külföldön dolgozik az apa, akkor csak a MO-i azonos munkakörben szokásos átlagfizetést veszik alapul.


4. Ha külföldön nincs bejelentve hivatalosan az apa, akkor semmi esélyed.

2014. nov. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. 3. válaszolónak köszönöm! Igen a nevén van a gyerek!

Tudomásom szerint be van jelentve szerződését elküldte! Kedves 2. nem kértem okítást! Ez a válaszod h okosabban szülj nem volt válasz a kérdésemre!

2014. nov. 2. 16:21
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

De hát kaptál választ, kedves:


"Egyébként rosszul fog esni, amit írok, de a GYT-re keresztet vethetsz. Kvázi esélytelen, hogy kapj bármit is."

2014. nov. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!