Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tartósan beteg kisfiam után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tartósan beteg kisfiam után egy ft gyerektartást sem kapok. A volt páromat elküldték a cégtől, azt mondja, nem tud fizetni. Mi van ilyenkor? Hogyan igényeljek gyerektartást?

Figyelt kérdés
Hónapok óta nem vagyunk már együtt, a kisfiam tartósan beteg. Amíg dolgozott az apukája, akkor sem fizetett. /de az új párjával már gyereket várnak/
2013. febr. 3. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Kérd az állami megelőlegezést aztán majd az állam behajtja az Apán.
2013. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Add be a gyerektartás iránti igényedet a biróságon, onnan kapsz egy határozatot, hogy mennyit kellene fizetnie - ez általában a netto jövedelem 15-25%-a. Ha nem fizeti a meghatározott idöpontra, akkor be kell jelenteni és vagy letiltják töle, vagy ha semmi jövedelme sincs, az állam megelölegezi, és ha lesz állása, akkor ki kell fizetnie kamatostól.


Viszont azt nem értem, hogy hogyan jön ide, hogy az új kapcsolatban lesz-e gyereke vagy sem....

2013. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom úgy, hogy azt mondja nincs pénze a gyerekre de másodikat vállalni van pénze.
2013. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Menj a bíróságra.A munkanélküli segélyből is fognak vonni és kérd visszamenőleg is.De ezt már megválaszoltuk neked pár napja.Ha többször írjuk le,akkor is ez a menete! De ,elég rossz ötlet volt megvárni,hogy elveszítse a munkáját és akkor igényeled!A mostani jövedelmét veszik alapul,ami ilyen esetben nem lesz jó! Ha már régebben elintézted volna,benne lenne a határozatban,hogy mondjuk 10 ezer ft a mindenkori minimális összeg,amit köteles kifizetni.A m.nélküli segélyből lehet nem tudnak annyit vonni,de utána beperelheted az elmaradásért,különbözetért! Én is igy tettem,bár ő szándékosan mondott fel,h ne kellessen fizetni.Hát,kicsit ráfázott,mert kamatostól kértem és megkaptam. :)
2013. febr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy még nem mentél el a bíróságra. Először ítélet kell, aztán tudod behajtani rajta a pénzt.
2013. febr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha van másik kapcsolatból gyereke, akkor a bíróság azt figyelembe veszi, és nem ítéli meg a szokásos 20%-ot, hanem csak 10-et. Minimális összeg lesz az, a keresetétől függően.
2013. febr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyámügy, majd ők segítenek, hogy legalább az államtól kapjad. Majd ők bevasalják rajta, ha lesz munkája
2013. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6.A gyerektartás gyerekenként 20 % . Két gyerekre 40%,3 gyerekre 50!! Tehát ő megkapja a 20 %-ot,de lehet még többet,mert sajnos tartósan beteg a gyermek!
2013. febr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!