Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérhetek végrehajtást a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérhetek végrehajtást a bíróságon a férjem ellen a gyerektartás miatt?

Figyelt kérdés

2012-ben váltunk el.

Csak hónapja fizeti a gyerektartást, előtte nem.

Örülök, hogy már fizet, de azt a 2 évet nehéz volt átvészelni.



2014. nov. 18. 07:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Mint például a 4,8,10 -es válaszok?
2014. nov. 18. 08:44
 12/19 anonim ***** válasza:
11%
Igen például a 4, 8, 10-es. De látom az értelmi.... na hagyjuk.....
2014. nov. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
0%
A 7/12-es vagyok. Még annyi lenne, hogy a végrehajtási lap alapján a végrehajtó megkeresi a társadalombiztosítási szervet, hogy van-e bejelentett munkaviszonya, és ha van, akkor letiltja a jövedelméből a gyerektartásdíjat. Illetve, ha nincs munkaviszonya, de van a nevén ingó, vagy ingatlanvagyon, akkor abból próbálja behajtani. Ha nincs sem jövedelem, sem vagyon, akkor a végrehajtó kiállít egy olyan jegyzőkönyvet, hogy behajthatatlan a követelés. Ezzel a jegyzőkönyvvel lehet menni a gyámhatóságra és ott lehet kérni az állam által megelőlegezett gyermektartásdíjat (ezt az állam 3 évre előlegezi meg). Ha bírósági letiltó végzést kérsz (tudod a munkáltatóját), akkor célszerű beleírni a bankszámlaszámodat a letiltó végzéses nyomtatványba, mert ott a munkáltató közvetlenül neked, a végrehajtást kérőnek utal, és egyszerűbb, ha bankszámlára történik az utalás. Ezek biztosan jó információk, mert jogászként napi szinten ezzel foglalkozom
2014. nov. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
54%
7, 13. Elolvastam amiket írtál, ha te JOGÁSZ vagy, akkor én orvos professzor! Mégis mire kérne végrehajtást kérdező, ha a kötelezett fizet. Egyébként annyira életszerű, hogy jogászok, ügyvédek, orvosok és még sorolhatnám, munkaidőben Gyakoriznak.
2014. nov. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Azért kérhet, mert ha eddig sem fizetett, akkor a jövőben sem biztos, hogy mindig fog fizetni, és ha letiltó végzést kér, akkor a munkáltató biztosan fogja neki utalni minden hónapban. Lehet, hogy az adós 1-2 hónap múlva ismét nem fog fizetni, tehár nem alapozhat a végrehajtást kérő teljes bizonyossággal az önkéntes teljesítésre. A végrehajtási lapot is fel lehet venni a jövőbeni gyermektartásdíjra, ezért írtam, hogy a jelen esetben nem lehet szó elmaradt gyermektartásdíjról, mivel az utolsó 6 hónap ki van fizetve. Én csak a kérdezőnek szerettem volna segíteni, de nyugodtan menjen be a lakóhelye szerinti bíróság panasznapjára és ott majd az iratok alapján többet tudnak neki segíteni.
2014. nov. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
JOGÁSZ!!! Aki nem tudja, hogy mi a különbség a letiltás és a végrehajtás között!!! Már mindent árulnak a kínai piacon?
2014. nov. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Ezt a szintet inkább már kihagyom, remélem a kérdezőnek tudtam segíteni, konkrét választ bírósági panasznapon kaphat, ahova az ítéletet, vagy, ha egyezséget kötöttek, akkor az egyezséget jóváhagyó végzést vigye magával, illetve adós pontos címe, esetlgesen adós munkáltatójának neve és pontos címe szükséges.
2014. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha a kérdezö az elmúlt 6 hónapban megkapta a gyerektartást, akkor nincs jogalapja letiltást kérni.

Az, hogy azelött nem fizetett az apa, azzal nem megy semmire, mivel sehol nem tett bejelentést emiatt, ezért nem tudja bizonyítani.

2014. nov. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. nov. 19. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!